ثبت شرکت تخصص و حرفه ماست

 • ثبت شرکت ویونا

  ثبت

  ثبت شرکت

  ثبت شرکت ویونا با بیش از یک دهه تجربه در زمینه ثبت شرکت و با در اختیار داشتن کادری مجرب از وکلای پایه یک و مشاورین با تجربه در زمینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص و عام و ثبت تغییرات شرکت و تنظیم صورتجلسات و ارزیابی و خرید و فروش شرکت و ثبت برند و علائم تجاری به اشخاص حقیقی و حقوقی خدمات ارائه می دهد.

 • انواع ثبت شرکت

  خدمات ثبت

  انواع ثبت شرکت

  هر فعالیت تجاری باید در چارچوب سازمانهای متشكل و منظم بر اساس قوانین كشور انجام بگیرد. برای رسیدن به مطلوبیت، این گونه تشكل ها باید به ثبت برسد

  • ثبت شرکت سهامی که بر دو نوع است
   • ثبت شرکت سهامی خاص
   • ثبت شرکت سهامی عام
  • ثبت شرکت با مسئولیت محدود
  • ثبت شرکت تضامنی
  • ثبت شرکت مختلط غیر سهامی
  • ثبت شرکت مختلط سهامی
  • ثبت شرکت نسبی
  • ثبت شرکت تعاونی
 • کلیات ثبت شرکت

  کلیات

  کلیات ثبت شرکت

  سازمان ثبت شرکتها (قانون گذار) کنار شرکتها که کار تجارت دارند، نهاد حقوقی خاصی که شخصیت حقوقی می باشد جهت انجام اموری که جنبه غیر تجاری و یا تجاری دارد پیش بینی نموده. جهت ثبت شرکت برای هریک از این شرکتها به گونه ای خاص بایستی اقدام کرد.

 • ثبت برند

  برند

  ثبت برند

  برند یک نام، عبارت یا علامت یا ترکیبی از این ها است. هدف از ایجاد برند، متمایزکردن کالاها یا خدماتی از دیگر کالاها و خدمات است. اما این تعریف، به تنهایی نمی تواند مفهوم «برند» رانشان دهد. برند در واقع چیزی است که هرکس با دیدن، شنیدن، لمس کردن یا حتا چشیدن و بوییدن آن، به یاد ویژگی های مورد نظر سازنده برند می افتد. ویژگی ها و مفاهیمی که به یک نام خاص مربوطند. این نام می تواند نام یک شرکت، فروشگاه یا یک محصول خاص باشد

دسترسی سریع به کلیه خدمات
ثبت شرکت

دسترسی سریع به کلیه خدمات

کلیه خدمات ثبت شرکت با مجرب ترین کارشناسان ثبت شرکت ویونا.
اخذ کارت بازرگانی
کارت بازرگانی

اخذ کارت بازرگانی

موارد قابل توجه برای دریافت كارت بازرگانی در کمترین زمان ممکن و تشریفات صدور كارت بازرگانی و بهره گیری از مشاوران تجاری ویونا.
اخذ رتبه شرکت
رتبه شرکت

اخذ رتبه شرکت

رتبه بندی شرکت ها در واقع یک نوع مقیاس گذاری برای تضمین کیفیت و کمیت پیمانکاران برتر در ارائه خدمات و دفاع از حقوق بهره وران می باشد
ثبت تغییرات شرکت
ثبت

ثبت تغییرات شرکت

مدارک مورد نیاز جهت ثبت تغییرات در شرکت و موسسات، ثبت تمام تغییرات و صورتجلسات شرکتها

ثبت برند لوازم خانگی

در ایران واحد های تولیدی و صنعتی زیادی وجود دارد که واحدهای تولیدی لوازم آشپزخانه و لوازم خانگی ازجمله آن ها هستند. تولید لوازم خانگی در سال های اخیر رو به رشد بوده است اما تعداد تولیدکنندگان لوازم خانگی که برند معروف و معتبری داشته باشند بسیار کم است. برخی از برندهای معروف لوازم خانگی ایرانی بوتان، پارس خزر، ارج و ... هستند. به دلیل وجود تحریم های خارجی در سال های اخیر صنعت تولید لوازم خانگی پیشرفت چشمگیری داشته است. تولیدکنندگان داخلی می توانند از تسهیلات و امکانات دولتی استفاده کنند و در این عرصه فعالیت کنند. همچنین علاوه بر تسهیلات، از بازار خوبی در داخل کشور برخوردار هستند. این امر موجب بیشتر شدن کالاهای ایرانی نسبت به کالاهای خارجی شده است. موضوع قابل توجه قیمت پایین تر محصولات و لوازم آشپزخانه داخلی نسبت به نمونه های خارجی است. دلایل زیادی وجود دارد که بیانگر این هستند که این صنعت در سال های آینده تبدیل به یکی از مهم ترین بخشهای صنعتی ایران می شود. برند هایی که امروزه برای لوازم خانگی در ایران به ثبت برسند در سال های آتی ارزش بالایی خواهند داشت.

معمولا افرادی که به ثبت برند لوازم خانگی اقدام می کنند دو گروه عمده هستند:

 • تولید کنندگانی که دارای خط تولید هستند و سهمی از بازار را در دست دارند هرچند این سهم کوچک باشد.
 • افرادی که دارای برند لوازم خانگی هستند و خودشان دارای خط تولید نیستند. این افراد علامت تجاری مخصوص به خود را دارند که ان را در اختیار تولید کنندگان قرار می دهند تا محصولاتی تحت نام برند آنها تولید کنند.

اینگونه اشخاص برند خود را به یک سرمایه اقتصادی تبدیل کرده اند که این امر تنها با استفاده از علم برندینگ صورت می گیرد.

بسیاری از لوازم و کالاها تنها از روی برند توسط مشتریان خریداری می شوند، اما این موضوع همیشگی نیست و اگر کیفیت محصولات پایین بیاید اعتبار برند زیر سوال می رود. امروزه بهترین برندهای لوازم خانگی متعلق به کشورهای کره، آلمان و ژاپن هستند.

برندهایی همچون ال جی، بوش، سامسونگ و ... دارای کیفیت خوبی هستند. این برندها در بسیاری از کشورها مشتریان خود را دارند و در اکثر کشورها علی الخصوص ایران دارای نمایندگی هستند و بسیاری از مشتریان از کیفیت محصولات این شرکتها راضی هستند.

البته در این میان برندهای ایرانی همچون پاکشوما و امرسان فعالیت های خوبی داشته اند و پیشرفت های چشمگیری کرده اند که موجب رقابت تنگاتنگ محصولات این شرکتها با برندهای خارجی شده است.

چگونه برند لوازم خانگی ایرانی ثبت کنیم؟

برندهای لوازم خانگی ایرانی در سالهای اخیر بسیار مورد حمایت قرار گرفته اند که موجب رشد آنها شده است. برند لوازم خانگی باید در اداره مالکیت معنوی ثبت شود و سند مالکیت آن اخذ شود.

اگر شما قصد صادرات محصولات خود را به سایر کشورها دارید می توانید از طریق معاهده مادرید برند خود را در آن کشورها نیز ثبت کنید.

برای ثبت برند لوازم خانگی باید اظهارنامه ای را تکمیل و ارسال کنید این اظهارنامه توسط کارشناسان بررسی شده و در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد برند مورد نظر شما ثبت خواهد شد.

هزینه ثبت برند لوازم خانگی

هزینه ثبت برند لوازم خانگی به دو قسمت تقسیم می شود.

 1. بخش اول مربوط به تشکیل پرونده و ارسال تقاضای ثبت برند است.
 2. بخش دوم نیز مربوط به بعد از تایید شدن برند است.

اگر برند مورد نظر شما تایید شود در ابتدا باید پرونده فیزیکی تشکیل دهید و هزینه روزنامه رسمی را پرداخت کنید.

در صورتی که برای ثبت برند شما معترضی وجود نداشته باشد شما باید برای ثبت برند هزینه حق الثبت، صدور سند و روزنامه رسمی واریز کنید.

متقاضی ثبت برند لوازم خانگی

اشخاص حقیقی: افرادی که به صورت شخصی اقدام به تولید لوازم خانگی کرده اند.

اشخاص حقوقی: شرکت هایی که در زمینه تولید لوازم خانگی فعالیت می کنند و متقاضی ثبت برند می باشند.

متقاضیان ثبت برند در دو گروه کلی قرار می گیرند :

متقاضیانی که دارای علامت تجاری و برند خاص خود هستند.

متقاضیانی که دارای علامت تجاری و برند خاص خود نیستند.

مدارک لازم جهت ثبت برند لوازم خانگی

در صورتی که متقاضی شخص حقیقی باشد :

 • کپی کارت ملی و شناسنامه متقاضی
 • نشانی منزل و کد پستی
 • ایمیل متقاضی
 • وکالت نامه وکیل دادگستری
 • شماره تماس متقاضی
 • تصویر علامت تجاری یا لوگوی مورد نظر
 • لیست کالاها و خدمات مدنظر متقاضی
 • مجوز های مورد نیاز مانند جواز کسب، جواز تاسیس، جواز بهره برداری و…

در صورتیکه متقاضی شخص حقوقی باشد :

 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل
 • روزنامه رسمی تاسیس شرکت
 • روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت
 • تصویر لوگو و برند مورد نظر
 • مجوزهای لازم در زمینه فعالیت شرکت
 • تعیین طبقات بین المللی خدمات و کالاهای مورد نظر
 • داشتن کارت بازرگانی به منظور اخذ برند لاتین برای فعالیت در عرصه صادرات و واردات کالا و خدمات.

مراحل ثبت برند لوازم خانگی

ارائه مدارک و مستندات مورد نیاز

ساختن یک حساب کاربری در سایت مرکز مالکیت معنوی

ارسال الکترونیکی اظهارنامه به معاونت ثبت علامت تجاری

در صورتیکه قصد ثبت برند خارجی یا داخلی داشته باشید درخواست های شما به اداره کل مربوطه ارسال می شود.

در مرحله بعد مدارک شما توسط کارشناس اداره بررسی می شود که با یکی از پاسخ های زیر مواجه خواهید بود:

 • تایید اظهارنامه و رفتن به مرحله بعد
 • رد اظهارنامه با ذکر دلیل
 • ابلاغیه رفع نواقص که باید در مدت ۳۰ روز این نواقص را رفع کنید.

در صورت تایید توسط کارشناس اداره می توانید در روزنامه رسمی کشور آگهی تقاضای ثبت برند لوازم خانگی خود را منتشر کنید. این کار توسط سازمان روزنامه رسمی کشور انجام می شود و متقاضی ثبت برند باید هزینه چاپ آگهی در روزنامه را پرداخت کند.

در صورتیکه هیچ اعتراض به ثبت برند شما وجود نداشته باشد تشکیل پرونده شما انجام می شود.

برای تشکیل پرونده فیزیکی باید هزنیه حق الثبت پرداخت کنید.

پس از طی مراحل اداری باید در روزنامه رسمی اگهی ثبت برند لوازم خانگی خود را منتشر کنید.

و در نهایت می توانید سند برند خود را که نمایانگر مشخصات برند و مالکیت آن است دریافت کنید.

مرجع ثبت برند لوازم خانگی

اداره مالکیت معنوی در تهران قرار دارد و تمام تقاضاهای ثبت برند در سراسر ایران به این اداره ارسال می شود و تمام مراحل و تشکیل پرونده و امور اداری در این اداره در تهران انجام می شود.

مدت زمان لازم برای ثبت برند لوازم خانگی

مدت زمان دقیقی برای ثبت برند نمی توان مشخص کرد .اما مطابق قانون:

کارشناس اداره ثبت باید در مدت ۶۰ روز نظر خود را اعلام کند.

۳۰ روز بعد از انتشار روزنامه اول می بایست پرونده تشکیل شود.

۳۰ روز بعد از انتشار روزنامه دوم می بایست سند برند صادر شود و به مالک و یا وکیل او ارائه شود.

البته این زمان ها تقریبی هستند و اگر نظر کارشناس بیش از این مدت زمان ببرد محل اعتراضی وجود ندارد .

 ثبت برند بدون مجوز

یکی از دغدغه های همیشگی متقاضیان ثبت برند، نداشتن مجوز مرتبط با فعالیتشان است. داشتن جواز به خصوص برای ثبت برند لاتین بسیار اهمیت دارد. شما می توانید بدون داشتن جواز کسب و تنها با داشتن کارت بازرگانی برای ثبت برند مورد نظر خود اقدام کنید.

البته جدیدا قانونی تصویب شده است که تمام اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند یک عدد برند را بدون ارائه مجوز ثبت کنند. اما اجرایی شدن آن به طور کامل صورت نگرفته است و گاهی اوقات با رد تقاضا مواجه می شویم. به همین دلیل باید از ابتدا پرونده مجوز فعالیت را ارائه دهیم.

 • تعریف ثبت شرکت

  تعریف ثبت شرکت

  راه اندازی کسب و کارهای گروهی یا در قالب تعاونی ها و یا ثبت شرکت می باشد. شرکت در واقع یک اجتماع تخصصی است که هدف از آن مرتفع نمودن قسمتی از نیاز جامعه با استفاده از تخصص ، دانش و تجربه افراد می باشد . ثبت شرکت می تواند در انواع مختلف انجام شود. شرکت ها یا بصورت تعاونی بوده و اهداف عام المنفعه و مردمی دارند و یا بصورت سهامی و یا بصورت اشخاص به ثبت می رسند. شرکت های سهامی از دو نوع شرکت سهامی عام و سهامی خاص شکل می گیرند که در سهامی خاص باید تمام سرمایه را خود سهامداران عهده دار شوند و در سهامی عام باید بیش از نیمی از سرمایه از طریق فروش سهام به مردم تامین شوند. شرکت های اشخاص نیز در ایران به شکل های متنوعی ثبت می شوند که شرکت با مسئولیت محدود و شرکت تضامنی و نسبی از این نوع شرکت ها می باشند. در این میان ثبت شرکت گاها بصورت ترکیبی نیز انجام میشود که دو نوع شرکت مختلط سهامی و مختلط غیر سهامی حاصل ترکیب قوانین و نوع شرکت ها می باشد. در شرکت های مختلط سهامی شرکا در دو نوع سهامدار و اشخاص و با قوانین مختص به خود شرکت ها می باشند و در شرکت های مختلط غیر سهامی شرکا تنها بصورت اشخاص گرد هم جمع می شوند و تفاوت آنها در ضامن بودن و نبودن شرکا در شرکت ها می باشد .

 • ثبت شرکت سهامی خاص

  ثبت شرکت سهامی خاص

  شرکتی است بازرگانی كه تمامی سرمایه آن توسط مؤسسین تأمین گردیده و سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنهاست تعداد سهامداران نباید از 3 نفر كمتر باشد و عنوان شرکت سهامی خاص باید قبل از نام شرکت یا بعد از آن بدون فاصله با نام شرکت قید شود. 1- حداقل سرمایه شرکت سهامی خاص از یك میلیون ریال نباید كمتر باشد. 2- شرکت سهامی خاص به وسیله هیأت مدیره ای كه از بین صاحبان سهام انتخاب شده و كلاً یا بعضاً قابل عزل می باشند اداره خواهد شد 3- اشخاص حقوقی را می توان به مدیریت شرکت انتخاب نمود. 4- پس از تشكیل و ثبت شرکت سهامی خاص هیأت مدیره باید حداكثر ظرف یك هفته از تاریخ ثبت نسبت به تهیه دفاتر قانونی شرکت و پلمپ دفاتر در اداره ثبت شرکت ها اقدام نماید.

 • ثبت شرکت سهامی عام

  ثبت شرکت سهامی عام

  برای انجام پروژه های بزرگ عمرانی صنعتی كشاورزی وجود شركتهای بزرگ لازم و ضروری است اینگونه شركتها سرمایه های اندك قالب سهام عمومی مردم واگذار می شود موسسین یا مدیران با اداره شركت سرمایه حاصله را جریان گردش صحیح اقتصادی قرار می دهند و اثر این عمل دو منفعت حاصل می گردد مرحله اول سودی از سرمایه گذاری یا انجام فعالیت های عمرانی نصیب سهامدار می شود و مرحله دوم رونق و آبادانی را برای كشور ارمغان می آورد. شركت سهامی عام نوع بخصوص ومنحصر بفرد شركت های بزرگ می باشد كه اجازه فروش سهام عموم مردم را دارد و مردم می توانند هنگام اعلام پذیره نویسی شعب بانك اعلام شده مراجعه و ورقه تعهد سهم را امضا و وجوه معینه را حساب شركت واریز نمایند. برای تاسیس شركت سهامی عام موسسین بدو امر بایستی حداقل 20% سرمایه را شخصا تعهد و لااقل 35% از مبلغ تعهدی را حسابی بنام شركت در شرف تاسیس نزد یكی از بانكها سپرده نمایند.

 • ثبت شرکت تعاونی

  ثبت شرکت تعاونی

  شرکت های تعاونی شرکتهایی هستند که تمام و یا حداقل 51 درصد سرمایه اصلی آن به وسیله اعضا در اختیار شرکتهای تعاونی قرار گیرد و سازمان ها و شرکتهای دولتی وابسته به دولت و تحت پوشش دولت و وزارتخانه ها و بانکها شهرداری ها و شوراهای اسلامی کشور و بنیاد مستضعفان وسایر نهاد های عمومی می توانند جهت اجرای بند دو اصل چهل و سه قانون اساسی از راه وام بدون بهره یا هر راه شروع دیگر از قبیل مشارکت مضاربه ماقات اجاره و یا اجاره به شرط تملیک بیع شرط فروش اقساطی و صلح اقدام به کمک در تامین و یاافزایش سرمایه شرکتهای تعاونی نمایند بدون اینکه عضو باشند . شرکتهای تعاونی با توجه به نوع فعالیت به دودسته تقسیم می گردند: الف : شرکتهای تعاونی تولیدی ب : شرکت های تعاونی توزیعی

 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود

  ثبت شرکت با مسئولیت محدود

  همانطور که از اسم شرکت با مسئولیت محدود مشخص است هرکدام از شرکاء فقط به اندازه سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت میباشند. در اسم شرکت میبایست کلمات با مسئولیت محدود قید شود در ضمن اسم شرکت نباید تضمین اسم هیچ یک از شرکا باشد والا شریکی که نام او در اسم شرکت ذکر شده باشد و در برابر اشخاص ثالث حکم شریک ضامن را در شرکت تضامنی خواهد داشت. مسئولیت جزایی مدیر شرکت با مسئولیت محدود را ماده 115 قانون تجارت معین کرده است و حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود یک میلیون ریال میباشد.

  ویژگیهای شرکت با مسئولیت محدود

  الف) وجوه مشترک شرکت با مسئولیت محدود و شرکتهای سرمایه
  ب) وجوه مشترک شرکت با مسئولیت محدود و شرکتهای اشخاص