ثبت برند در اصفهان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 2.00 (تعداد رای 6)

اصفهان یکی از قطب های صنعتی ایران بوده و هست و به عنوان بزرگترین شهر ایران از نظر اقلیمی پس از تهران و مشهد شناخته می شود. اصفهان شهر هنر و هنرمندان به نامی است که همواره با ارائه برترین محصولات و خدمات نه تنها در ایران که در بسیاری از کشور های دنیا شناخته شده و مطرح می باشند.

توسعه اقتصادی یک کشور تنها با استناد به پیشرفت و تعالی شرکت ها و ترویج و ثبت برند تنها در پایتخت ان کشور حاصل نمی شود . هنگامی می توان به کشوری به عنوان یک کشور توسعه یافته و قدرتمند در سطح بین الملل توجه کرد که بتواند از همه پتانسیل های موجود خود در جای جای کشور خود استفاده نماید. در ایران شهرستان ها و شهر های زیادی وجود دارند که هر کدام با توجه به توانایی ها و قابلیت های بومی، محلی و مردمی خود در راه تعالی کشور حرف های زیادی برای گفتن دارند.

اصفهان به عنوان یکی از بزرگترین قطب های صنعتی کشور در حوزه های تولیدی، خدماتی و گردشگری محسوب می شود که با وجود فرصت های زیاد شغلی در این استان پهناور و پر استعداد رقابت زیادی در بین صنایع مختلف تولیدی و خدماتی این استان وجود دارد.

یکی از بهترین راه ها برای پیشی گرفتن از رقبا داخل استان و یا حتی در سطح کشور و یا فرا ملیتی استفاده از برند و علائم تجاری قوی و موثر می باشد. بسیاری از شرکت های داخلی استان این روز ها به عنوان برترین شرکت های ایران در سطح بین المللی در حال فعالیت می باشند و بی شک یکی از ابزار های مهمی که به انها برای توسعه و شناخته شدن انها کمک کرده طراحی یک برند قوی و ثبت برند بوده است.

ثبت برند در اصفهان صورت نمی گیرد و باید پس از اینکه برند خود را به شکل موثر و با دیدگاه ها و مفاهیم مورد نظر خود طراحی نمودید برای ثبت برند خود به تهران و اداره مالکیت معنوی مراجعه نموده و با تکمیل مدارک مورد نیاز و ارائه مدارک و مستندات لازم دیگر در چند مرحله برند خود را به ثبت برسانید.

البته ثبت برند در اصفهان و یا سایر استان های کشور نیازی به حضور در اداره مالکیت معنوی ندارد و تنها با مراجعه به سایت اداره مالکیت معنوی می توانید در این سایت ثبت نام کرده و پس از ورود اطلاعات و مدارک لازم در این سایت و در صورت موافقت با برند و علامت تجاری خودتان در زمان اعلام شده به این اداره با در دست داشتن اصل مدارک مراجعه نمایید. البته هر گاه به هر دلیل مدارک و تقاضای شما دارای نقص باشد گواهی رفع نقص از طرف اداره صادر خواهد شد که شما باید مراحل رفع نقص را انجام دهید.

توصیه می شود برای ثبت برند و علائم تجاری از موسسه حقوقی ویونا به عنوان یکی از برترین موسسات ثبتی در حوزه ثبت شرکت و برند و علائم تجاری استفاده نمایید. متخصصین ثبت برند ویونا با دریافت یک وکالتنامه از شما از همان تهران مراحل ثبت برند شما را بصورت تخصصی پیگیری خواهند کرد و این موضوع می تواند در ثبت بهتر برند و سریع تر ان به شما کمک نماید.

اما چرا باید ثبت برند یا علامت تجاری را در اولویت های خود قرار دهیم؟

این روز ها دنیای رقابت های پیچیده تجاری و خدماتی است. همه  برای به دست اوردن بازار های بهتر و مشتریان بیشتر از هر ترفندی استفاده می کنند. شرکت هایی در این بازار پر هیاهو موفق تر خواهند بود که بتوانند خود را بهتر معرفی و بشناسانند. برند نه تنها به عنوان اصلی ترین عامل بازار یابی و فروش محصولات و معرفی محصولات و خدمات برای مشتریان می باشد بلکه اصلی ترین سند تمایز محصولات و خدمات شرکت شما نسبت به سایرین نیز می باشد.

برند به عنوان نشانه و یا شناسنامه محصولات و خدمات شما می باشد که به صورت انحصاری و با کد مخصوص فقط به نام شما به ثبت می رسد. افرادی که این برند ها را به ثبت برسانند نه تنها می توانند از حق ان به تنهایی بهره ببرند بلکه در مواقعی که برند به شهرت و اعتبار لازم دست پیدا کرده باشد می توانند با دادن اجازه بهره برداری و استفاده از برند به سایرین از این امکان به سود بیشتری هم دست پیدا کنند.

برند به عنوان شخصیت شرکت شما عمل خواهد کرد . بنابر این باید به خوبی مفهوم دهی و پخته شده باشد. وقتی یک برند بتواند در مخاطب خود تاثیر خوب و موثری بر جای بگذارد می تواند  می تواند بازار بهتر و سود بیشتری برای صاحب خود به همراه داشته باشد.

برند هم بصورت حقیقی و هم بصورت حقوقی قابل ثبت است. برند های حقیقی را افراد حقیقی که دارای شرکت و یا موسسه حقوقی خاصی نباشند و مستقل به امر تجارت می پردازند به ثبت می رسانند و برند های حقوقی را شرکت ها و موسساتی که به لحاظ قانونی دارای اعتبار و شخصیت می باشند.

همچنین هر شرکت اصفهانی می تواند برای محصولات متنوع خود برندها و علامت های تجاری متفاوتی به ثبت برساند محدودیتی در داشتن برند و تعداد انها نیست. برند از زمان ارائه اظهارنامه و ثببت در اداره مالکیت صنعتی به مدت 10 سال اعتبار قانونی دارد . این زمان در صورت تمایل خود صاحب برند و با ارائه مدارک لازم می تواند به مدت 10 سال دیگر نیز تمدید شود و به همین ترتیب تا زمان مرود نیاز باید برند ثبت شود.

سو استفاده از برند و علائم تجاری و نداشتن حق اعتراض و مدرکی برای جلوگیری از استفاده بدون اجازه برخی از افراد از برندی که شما استفاده می کنید تنها یکی از مخاطرات عدم ثبت برند می باشد.  به راحتی می تواند ثبت نکردن برند هر انچه کاشته اید را بر باد دهد.  حتی زمانی که شما به دنبال موفقیت های مسلم خود از برنامه های طولانی مدت برای برند خود هستید اگر برند بصورت قانونی به ثبت نرسیده باشد ممکن است توسط دیگری به ثبت رسیده و برای شما مشکلاتی را به وجود بیاورد که شاید حتی تصورش را هم نمی کردید.

برند همچنین می تواند بصورت بین المللی در اداره ثبت جهانی برند WIPO به ثبت برسد . برای این کار توافقنامه ای بین برخی از کشور های دنیا وجود دارد به نام توافقنامه مادرید که باید با استناد به این توافقنامه و همچنین پروتکل الحاقی مادرید مدارک لازم تحویل شرکت ها و موسسات حقوقی واجد شرایط شود تا از طرف شما برند را ثبت جهانی نمایند. موسسه حقوقی ویونا با افتخار برای شما این مهم را انجام خواهد داد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند یا علامت تجاری در اصفهان

- اشخاص حقوقی

 • یک نسخه کپی از آگهی تاسیس ، هر نوع تغییرات مانند تغییر نام ، آدرس و تغییر مدیر عامل و همچنین روزنامه تاسیس به همراه درج تغییرات
 • یک نسخه کپی از مجوز های شرکت شامل پروانه بهره برداری و جواز تاسیس
 • کپی کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل شرکت در صورتیکه برند ریشه غیر فارسی داشته باشد
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت
 • ارائه یک نمونه از علامت تجاری مورد تقاضاد در ابعاد 10*10
 • مهر شرکت
 • ریز اقلام بر طبق جواز فعالیت
 • اشخاص حقیقی
 • کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • کپی جواز کسب و یا هرگونه مجوز فعالیت
 • کپی کارت بازرگانی به نام متقاضی در صورتیکه برند ریشه غیر فارسی داشته باشد
 • یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در ابعاد 10*10
 • ریز اقلام طبق جواز فعالیت

فراموش نکنید برند حق هر شرکت تجاری و خدماتی در اصفهان می باشد. کارشناسان موسسه حقوقی ویونا برای ثبت برند در اصفهان امادگی لازم را دارند و به راحتی و در کم ترین زمان و بدون اشتباهات رایج برند و علامت تجاری شما را به ثبت خواهند رساند.