ثبت برند در قشم

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 2.75 (تعداد رای 8)

جزیره زیبای قشم یکی از بخش های استان هرمزگان و از جزایر همیشگی ایران بوده که به عنوان یک منطقه ازاد اقتصادی و تجاری و یکی از ورودی های اصلی کشور ایران نقش تعیین کننده و مهمی در تجارت داخلی و خارجی ایران دارد

هر چند دسترسی به راه های دریایی و دارا بودن بنادر بین المللی و تعیین کننده در این جزیره استراتژیک تنها یکی از محاسن بی شمار این جزیره دوست داشتنی ایران می باشد. قشم به دلایلی همچون شرایط اب و هوایی خاص و اقلیم مناسب یکی از محبوب ترین جزایر گردشگری ایران به حساب می اید که سالانه هزاران نفر برای بازدید از این جزیره از تمامی نقاط ایران و حتی سایر نقاط دنیا به این جزیره می ایند و به پیش بینی کارشناسان اینده بسیار درخشانی در انتظار این جزیره می باشد.

وجود شرایط استراتژیکی و دسترسی به بازار های داخلی و خارجی و دارا بودن منابع طبیعی و بنادر بسیار مناسب به همراه نیروی کار ارزان قیمت ، نبود مداخلات گمرکی و شرایط معافیت مالیاتی خاص برای شرکت ها و سازمان های فعال در این جزیره باعث شده که سرمایه گذاران داخلی و خارجی زیادی برای سرمایه گذاری در این جزیره بخصوص پس از شرایط به وجود امده با توافقنامه برجام داوطلب شوند.

هر یک از شرکت ها و نهاد هایی که در این جزیره فعالیت می کنند خواه با ثبت شرکت و راه اندازی شخصیت حقوقی و خواه با تاسیس شعبه خارجی و نمایندگی خارجی و داخلی در این منطقه به دنبال ایجاد شرایط بهتر و استفاده از امکانات این جزیره برای پیشبرد اهداف تجاری خود هستند و برای موفقیت خود و داشتن برندی معروف و تعیین کننده هزینه های بسیاری انجام می دهند که البته تمامی این هزینه ها برای برند سازی و داشتن اعتبار لازم برای شرکت ها لازم بوده و سود زیادی عاید شرکت ها می کند.

اما سخن از برند و برند سازی به میان امد و باید با این تعریف به سراغ برند برویم که برند سند تمایز محصولات شرکت ها از یکدیگر و برگ و وجهه معرف شرکت ها به مشتریان داخلی و خارجی می باشد. شرکت ها و موسساتی که از برند برای معرفی کالا و خدمات خود استفاده می کنند به خوبی با قدرت این ابزار بازار یابی اشنا هستند. ابزاری که نه تنها شرکت ها را از حیث کالا و خدمات تمایز می بخشد بلکه مهم ترین لازمه شرکت ها برای معرفی خودشان و یافتن شخصیت داخلی و خارجی در بین مشتریان هدف می باشد.

برند هویت محصولات یک شرکت است و به عنوان لازمه اصلی و تعیین کننده در اعتبار شرکت ها به کار گرفته می شود. شاید تا چندین سال پیش این اهمیت برای خیلی از شرکت ها و موسسات تعریف نشده بود و همه شرکت ها به دنبال رسیدن به مقاصد خود تنها با استفاده از نامی و معرفی نام خود اقدام به معرفی خود می کردند تا اینکه توانایی برند برای نفوذ در اذهان و رقابتی کردن شرایط بازار مشخص شد. ضمن اینکه برخی از افراد سود جو نیز شروع به استفاده غیر قانونی از برند های شرکت ها کردند و این موضوع نیز اهمیت برند وثبت برند را به رخ کشید.

برای ثبت برند باید به تهران مسافرت کرده و پس از طی تشریفات قانونی و ارائه اسناد لازم برند خود را در اداره مالکیت معنوی به ثبت برسانید.  این اداره پس از ثبت برند شما عملا وارد عمل شده و از هر گونه سو استفاده و استفاده نا به جا از برند شما محافظت خواهد کرد.

مدت اعتبار یک برند از زمان ثبت 10 سال طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که البته در پایان اعتبار می توان این دوره را برای یک دوره  ساله دیگر تمدید نمود و به همین ترتیب تا زمان مورد نیاز می توان برند را حفظ کرد . البته در صورتیکه برند توسط صاحب برند تمدید نشود می توان برند را به نام شخص دیگری به ثبت رساند و این موضوع تنها تا شش ماه در اولویت فردی که صاحب برند بوده باقی می ماند.

همچنین طبق توافقنامه بین المللی مادرید و پروتکل الحاقی این توافقنامه برند را می توان به صورت جهانی در سازمان جهانی ثبت برند به نام wipo هم به ثبت رساند. این موضوع نه تنها باعث می شود که برند شما در سطح جهانی محفوظ بماند بلکه اعتبار بسیار بالاتری هم برای شما در سطح داخلی و بین الملل به وجود خواهد اورد. طبق قانون سازمان جهانی ثبت برند ابتدا باید برند در خود کشور متقاضی  به ثبت برسد و پس از ان می تواند برند با یک تقاضا به زبان انگلیسی در این سازمان به ثبت برسد.

به یاد داشته باشید برای ثبت برند نباید از الگوها ، نماد ها و علامت های دولتی و ملی استفاده نمایید و همچنین نباید برند مطابق با برند و یا علامت تجاری دیگری طراحی شده باشد و حتی الگو برداری از برند های سایرین نیز احتمال ثبت برند شما را پایین خواهد اورد. برند باید منحصر به فرد و خاص باشد و تنها بر اساس ارمان ها و خواسته های خودتان و با رعایت موارد اخلاقی و عدم استفاده از مفاد غیر قانونی طراحی شده باشد تا شانس ثبت برند را بالا ببرد.

حتی در ثبت برند نباید از علامت هایی استفاده شود که باعث سردرگمی و گیج شدن خریدار و یا مشتری شود تا جایی که محصول شما را به خطا با محصول دیگری اشتباه بگیرد و یا محصول شما را به خطا با جنس و شرایط متفاوتی خریداری نماید. در طراحی برند و علامت های تجاری باید ها و نباید های زیادی در قانون وجود دارد که بسیاری از افراد به ان توجه نمی کنند.

بهتر است قبل از استفاده از برند و سرمایه گذاری بر روی ان ابتدا برند خود را به ثبت برسانید تا در صورتیکه هر کدام از این باید ها و نبایدها باعث عدم پذیرش برند شما شد ضرر و خسارت زیادی به شرکت شما وارد نشود.

همچنین همانگونه که برای طراحی برند خود از افراد متخصص کمک خواهید گرفت برای ثبت برند خود هم حتما از وکلا و کارشناسان ثبت برند ویونا به عنوان مشاور ثبتی خود استفاده نمایید تا راحت تر و با شرایط ساده تری بتوانید برندی که دوست دارید را به ثبت برسانید.

برای ثبت برند و علامت های تجاری ارائه مدارک و مستندات زیر الزامی می باشد. بنا بر این متقاضیان فعالیت در قشم و ثبت برند باید با ارائه این مدارک به اداره مالکیت معنوی برند خود را در تهران به ثبت برسانند.

اشخاص حقوقی

 • یک نسخه کپی از آگهی تاسیس ، هر نوع تغییرات مانند تغییر نام ، آدرس و تغییر مدیر عامل و همچنین روزنامه تاسیس به همراه درج تغییرات
 • یک نسخه کپی از مجوز های شرکت شامل پروانه بهره برداری و جواز تاسیس
 • کپی کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل شرکت در صورتیکه برند ریشه غیر فارسی داشته باشد
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت
 • ارائه یک نمونه از علامت تجاری مورد تقاضاد در ابعاد 10*10
 • مهر شرکت
 • ریز اقلام بر طبق جواز فعالیت

 اشخاص حقیقی

 • کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • کپی جواز کسب و یا هرگونه مجوز فعالیت
 • کپی کارت بازرگانی به نام متقاضی در  صورتیکه برند ریشه غیر فارسی داشته باشد
 • یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در ابعاد 10*10
 • ریز اقلام طبق جواز فعالیت

برای ثبت برند و علامت های تجاری اشنایی با قوانین و مقررات ثبت برند از الزامات حیاتی شما خواهد بود. کارشناسان و متخصصین موسسه حقوقی ویونا با پشتوانه بیش از 10 سال سابقه درخشان همانند یک همکار و دوست در کنار شما وظیفه ثبت برند شما را بر عهده خواهند گرفت و این مهم را با بهترین شرایط برای شما انجام خواهند داد. تنها باید با کارشناسان ما تماس بگیرید.