ثبت برند در چهارمحال بختیاری

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.10 (تعداد رای 5)

استان چهار محال بختیاری به دلیل شرایط اب و هوایی بسیار مناسب و دارا بودن شرایط ویژه اقتصادی از استان های مرکزی پر اهمیت در ایران محسوب می شود و برخی این استان را بام ایران می نامند. محصولات کشاورزی و شهرک های صنعتی پر از پتانسیل این استان همواره در صدر بهترین محصولات و تولیدات کشور بوده و سود و اعتبار زیادی را برای این استان به همراه داشته اشت. صنعت گردشگری این استان نیز بخصوص در سال های اخیر و در فصول گرم سال توجه زیادی را به خود جذب کرده و به حق که استانی پر از دیدنی و زیبایی های طبیعی است.

مرکز این استان شهر، شهرکرد می باشد که به دلیل قرار گرفتن در مسیر های مواصلاتی مهمی همچون اصفهان و تهران و شیراز و خوزستان از شرایط ویژه ای برخوردار می باشد. این شهر همچنین دارای یک منطقه ویژه اقتصادی مهم می باشد که به دنبال تحقق اهداف منطقه ای و ملی و فراملی تسهیلات ویژه ای برای شرکت ها در این منطقه در نظر گرفته شده است. استفاده از معافیت های مالیاتی، گمرکی ، آزادی مشارکت داخلی و خارجی و امکان صادرات کالا ها به تمامی نقاط داخلی و خارجی و اتصال به شبکه حمل و نقل جاده ای بزرگی در کشور باعث شده تا شرکت ها و موسسات زیادی در این منطقه به ثبت برسند.

بسیاری از شرکت هایی این منطقه به دلیل بهره مندی به منابع اولیه مانند محصولات خام کشاورزی و یا مواد معدنی فراوان شرایط خوبی از اقتصاد را برخوردار هستند. این شرکت ها با استفاده از برند های مختلف و تاثیر گذار خود به خوبی در سطح کشور می درخشند و به عنوان شرکت های برتر در زمینه تجاری خود عمل می کنند.

ثبت برند و علامت تجاری به عنوان یک برگ برنده در شرکت ها و موسسات تجاری استان چهارمحال بختیاری توانسته بر موقعیت رقابتی سالم و پویا در این استان تاثیرات خوبی بگذارد. استفاده از مزیت برند باعث شده تا شرکت ها و موسسات حقوقی در این استان بتوانند محصولات و خدمات خود را نه تنها در این استان بلکه در سطح ملی و حتی فراملی به نام و عنوان خود مطرح نمایند.

اینکه برند می تواند مزیتی به این مهمی برای شناخت شرکت ها و موسسات از یکدیگر و ایجاد تفاوت بین محصولات شرکت ها بکند به خوبی در بین شرکت های مطرح در این استان برگزیده شده است. برند نشانه تجاری است که با استناد به ان به راحیت توانسته اند خود را مطرح و محصولات خود را به نام شرکت و با شهرت برند شرکت به فروش برسانند.

نکته بسیار مهم در برند شناخت اهمیت های ثبت برند است. شاید برای شما هم پیش امده باشد که اصرار و پافشاری برخی از شرکت ها را بر  معرفی و انتشار برند ها و همچنین برند سازی متوجه نشده باشید و برای شما سئوال شده باشد که چرا باید یک شرکت برای برند سازی و نشان دادن اهمیت محصولات خود تا این حد بر روی برند و علامت تجاری خود تاکید کند.

خیلی از مشتریان  و مصرف کنندگان بدون شک توجهی به نام شرکت ها ندارند. انها به دنبال کیفیت و مرغوبیت کالا و خدمات مورد نظر خودشان  هستند و در ابتدا تنها این موضوع که بتوانند با شرایط خوب به خواسته خود برسند و بهترین ها را داشته باشند مطرح است. شرکت های موفق با شناخت این خواسته و تامین ان به مشتری یک ادرس دهی خوبی می کنند.

مشتری خدمت و محوصل را امتحان می کند و برند ان محصول را به خاطر می سپارد. برند در واقع برای مشتری شناخته شده و تنها وظیفه شرکت تلاش برای شناساندن هر چه بیشتر برند خود به مشتریان بیشتر با استفاده از خدمات مشابه و بهتر و همچنین تعریف و تمجید خود مشتریان فعلی می باشد.

برند در خدمت شرکت و مدیران و صاحبین شرکت و یا در خدمت صاحب حقیقی خود می باشد. برند الگوی حرکتی مناسبی برای شرکت ها است تا با استفاده از اعتبار ان به سود و اعتبار بیشتری برسند. بسیاری از شرکت های بزرگ که دارای زیر مجموعه های متعدد و یا محصولات و خدمات متفاوتی هستند به یک تا چند برند بسنده نمی کنند و با الهام از هر نوع محصول و خدمت خود برندی متناسب با ان را طراحی و سپس با توجه به نیز صاحبین برند و مشتریان انها را مفهوم دهی و به بازار معرفی می کنند.

این یک اصل مستحکم اقتصادی است که هر چه بیشتر در بازار های تجاری دارای اعتبار و شناخت باشی سود و اعتبار بیشتری هم به دست خواهی اورد. استفاده از چند برند به شرکت ها کمک می کند که در صورت عدم موفقیت و یا موفقیت نسبی در یک برند و موفقیت قطعی و بالا در برند دیگر تمرکزخود را بر برند موفق برای موفقیت و سود دهی برند کمتر موفق خود سوق دهند. اینکه شرکت تولید کننده این محصول با این برند در واقع تولید کننده ان محصول و برند هم هست.

برند را باید ثبت کرد. عدم ثبت برند نه تنها ریسک سو استفاده برای ان دارد بلکه شخصیت قانونی نیز برای شرکت به همراه ندارد. برند در اداره مالکیت معنوی در تهران باید ثبت شود و برای این منظور توصیه می شود از شرکت های موصق و معتبر مانند شرکت حقوقی ویونا برای ثبت برند استفاده شود.

برای ثبت برند و علامت تجاری باید ان را یا بصورت حقوقی به ثبت رساند و یا بصورت حقیقی . برای این منظور هر یک از افراد و یا شرکت های خواهان ثبت برند و علامت تجاری باید در ابتدا در سایت مالکیت معنوی ثبت نام کرده و در صورت موافقت با برند باید با در دست داشتن مدارک زیر به این اداره مراجعه نمایند تا برند خود را بصورت قانوین و حقوقی به ثبت برسانند و حق انحصاری ان را در اختیار خود داشته باشند:

اشخاص حقوقی

 • یک نسخه کپی از آگهی تاسیس ، هر نوع تغییرات مانند تغییر نام ، آدرس و تغییر مدیر عامل و همچنین روزنامه تاسیس به همراه درج تغییرات
 • یک نسخه کپی از مجوز های شرکت شامل پروانه بهره برداری و جواز تاسیس
 • کپی کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل شرکت در صورتیکه برند ریشه غیر فارسی داشته باشد
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت
 • ارائه یک نمونه از علامت تجاری مورد تقاضاد در ابعاد 10*10
 • مهر شرکت
 • ریز اقلام بر طبق جواز فعالیت

اشخاص حقیقی

 • کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • کپی جواز کسب و یا هرگونه مجوز فعالیت
 • کپی کارت بازرگانی به نام متقاضی در  صورتیکه برند ریشه غیر فارسی داشته باشد
 • یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در ابعاد 10*10
 • ریز اقلام طبق جواز فعالیت

برای ثبت برند و علامت تجاری فراموش نکنید که تهیه مستندات لازم با شناخت دقیق از حقوق و قوانین تجاری ایران میسر خواهد بود. اینکه خودتان برند مورد نظرتان را ثبت کنید امکانپذیر است ولی ریسک ثبت برند توسط خودتان به مراتب بالاتر از زمانی است که با استفاده از تخصص افراد مطلع و اشنا در موسسه حقوقی ویونا اقدام به ثبت برند نمایید.

کارشناسان و متخصصین موسسه حقوقی ثبت برند ویونا در تمامی ساعات شبانه روز اماده پاسخ گویی به علاقمندان به ثبت برند در استان چهارمحال بختیاری می باشند.