ثبت برند در کرمان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.29 (تعداد رای 7)

استان کرمان یکی از استان های جنوب شرقی فلات مرکزی ایران است که با پوشش 11 درصدی مساحت کل ایران زمین در تقسیمات کشوری بخش مهمی از سرزمین ایران را تشکیل می دهد. اب و هوای خشک و کویری این استان مردمانی سخت کوش و زحمت کش را در این استان پرورانده است.

هر چند کاهش بارندگی در سال های اخیر صدماتی را بر پیکره صنعت کشاروزی این استان وارد نموده است ولی با این وجود عمده اقتصاد استان را کشاورزی به خود اختصاص داده است.بیش از 70 نوع محصول باغی و 54 نوع محصول زراعی در این استان تولید می شود.این استان با داشتن بیش از 24 درصد از باغات کشور رتبه اول کشاورزی ایران را به خود اختصاص داده است . استان کرمان در مسیر ارتباطی استان های یزد، خراسان جنوبی،

سیستان و بلوچستان، فارس و  هرمزگان قرار گرفته و مسیر اصلی ارتباطی تهران با بندر عباس که مرکز ارتباط تجاری ازاد و ترانزیت کالا و مبادلات کشور های اسیای میانه ، اروپا، خلیج فارس و خاور دور است می باشد. این استان حدود 37 واحد صنعتی ملی و بزرگ و 2 شهرک صنعتی کلان دارد که واحد های صنعتی زیادی را در خود جای داده اند. علاوه بر این در بخش های معدن و صنایع دستی هم استان کرمان جزء برترین استان های ایران قرار دارد و رقابت بالایی در بین تجار و خدمات متناوب این استان قرار دارد.

تمامی امکانات و زیر ساخت های موجود در استان کرمان به همراه قابلیت های بالای رقابتی و صنعتی در حوزه های مختلف در این استان باعث شکل گیری صنایع و شرکت های مختلف و رقابت بالا و همراه با دوستی در بین این مردم شده است. نگاه ویژه اقتصادی ایران به جایگاه استان کرمان موجب شده تا سرمایه گذاری های زیادی در این استان انجام شود و به منظور بالا بردن قابلیت رقابتی خود شرکت های مختلف اقداماتی مانند ثبت برند و علامت تجاری را در دستور کار خود قرار دهند.

در واقع با ثبت برند و علامت تجاری نه تنها شرکت های واقع در استان کرمان از اصالت خود دفاع می کنند بلکه به عنوان یک شرکت بومی در یک استان پر از قابلیت اقدام به رقابت با سایر رقبا نموده و به واسطه این برند و علامت تجاری خود را بر همگان تعریف می کنند.

برند و علامت تجاری مهم ترین نشانه شرکت ها موفق و مطرح برای شناسایی و تمایز از سایر شرکت ها می باشد. برند شناسنامه هر شرکت و صنعتی می باشد و به همین دلیل تعریف برند برای صنایع مختلف بسیار اهمیت دارد . هر برند می تواند در هر شرکت اقدام به معرفی بخشی از محصولات ان شرکت نماید و قسمت دوم و یا بعدی محصولات ان شرکت با برندی دیگر و با نام شرکت به بازار عرضه شوند. هر چه تعداد برند ها و علائم تجاری شرکت ها بیشتر باشند نشان دهنده قابلیت بالاتر و تنوع محصولات بیشتر یک شرکت می باشد.

هر چند برند و علامت تجاری منحصر به یک شرکت و یا فرد می باشد و تنها خود صاحب برند می تواند از ان استفاده نماید ولی متاسفانه نه تنها در ایران که در همه دنیا سو استفاده از برند های مطرح به عنوان ابزاری برای فروش محصولات بی کیفیت و خراب به مشتریان ثابت یک برند مطرح اتفاق می افتد.

 به همین دلیل اصرار بر ثبت برند و علامت تجاری توسط کارشناسان و متخصصین بخصوص متخصصین موسسه ثبتی ویونا همواره مطرح بوده است. شما با ثبت برند و علامت های تجاری خود نه تنها به آنها هویت واقعی خود را می بخشید بلکه به دیگران نیز اجازه نخواهید داد که به هر عنوان از برند شما و یا مشابه برند شما استفاده نماید و در صورتیکه این اقدام را انجام دهند شما به راحتی می توانید از آنها شکایت کرده و حقوق از دست رفته خود را از انها دریافت نمایید.

برند در ایران توسط اداره مالکیت معنوی به ثبت می رسد. این اداره تنها در تهران دایر می باشد . البته برای ثبت برند نیازی به مراجعه و رفت و امد مکرر به تهران نخواهید داشت. این موضوع را با وکالتنامه ای به کارشناسان موسسه حقوقی ویونا بسپارید. انها با اشراف خوبی که به موضوعات حقوقی ثبت برند دارند با مشورت خود شما برای شما برندی که درخور شخصیت تجاری و اقتصادی شما باشد به ثبت خواهند رساند. حتی برای موضوع طراحی برند نیز کارشناسان ما حرف های زیادی برای شما خواهند داشت.

برند باید متناسب با فعالیت و رشته کاری شما طراحی شود .نباید از علامت های ساده و خیلی بی مفهوم در برند خود استفاده نمایید. برند می تواند ترکیبی زیبا از چند خط ، تصویر، نماد، الگو  یا اشکال مختلف دو بعدی و سه بعدی و یا ترکیبی از همه این ها باشد به شکلی که مشتری را به فکر وادار نماید تا این موضوع باعث شود به خوبی برند شما در ذهن او حک شود.

وقتی برندی به خوبی طراحی شود و به ذهن مشتری نفوذ نماید دیگر این مشتری در هر کجا شما را خواهد یافت و تنها مشتری محصولات شما خواهد شد حتی در خصوص محصولاتی که تاکنون استفاده نکرده است. این مشتری خود بازار یاب و معرف محصولات شما می شود و به این صورت فرایند برند سازی محصول شما اغاز خواهد شد.

برند را می توان در سازمان جهانی ثبت برند wipo تحت توافقنامه و پروتکل الحاقی مادرید نیز با ارسال تقاضانامه ای به زبان انگلیسی نیز به ثبت رساند تا اطمینان داشته باشید که برند شما می تواند بصورت جهانی محافظت شود و حتی افراد سایر کشور ها هم نتوانند از برند شما استفاده شخصی و یا سو استفاده داشته باشند.

حتی اگر به عنوان شرکتی چند ملیتی فعالیت می کنید می توانید در سایر کشور های دنیا نیز با فرایند های مرتبط با ان کشور ها و دستور العمل ها و قوانین خاص ان کشور برند خود را در کشور های دیگر نیز به ثبت برسانید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند یا علامت تجاری درکرمان

- اشخاص حقوقی

 • یک نسخه کپی از آگهی تاسیس ، هر نوع تغییرات مانند تغییر نام ، آدرس و تغییر مدیر عامل و همچنین روزنامه تاسیس به همراه درج تغییرات
 • یک نسخه کپی از مجوز های شرکت شامل پروانه بهره برداری و جواز تاسیس
 • کپی کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل شرکت در صورتیکه برند ریشه غیر فارسی داشته باشد
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت
 • ارائه یک نمونه از علامت تجاری مورد تقاضاد در ابعاد 10*10
 • مهر شرکت
 • ریز اقلام بر طبق جواز فعالیت

 اشخاص حقیقی

 • کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • کپی جواز کسب و یا هرگونه مجوز فعالیت
 • کپی کارت بازرگانی به نام متقاضی در  صورتیکه برند ریشه غیر فارسی داشته باشد
 • یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در ابعاد 10*10
 • ریز اقلام طبق جواز فعالیت

برند یا علائم تجاری را با نام های نشان تجاری، نماد، ارم ، لوگو و ... هم می شناسند ولی در کل و در معنای کلان کلمه تنها یک معنی برای انها می توان تصور نمود. این علائم با دریافت اظهارنامه ثبت برند در اداره مالکیت معنوی و توافق با ان وارد مرحله ثبت شده و تا مدت 10 سال از زمان ثبت دارای اعتبار می باشند. پس از ان نیز می توان برای دوره های 10 ساله بعدی نیز برند را تمدید نمود.

خوشبختانه کارشناسان ما نه تنها برای هم میهنان عزیز در استان کرمان و سایر استان های ایران بلکه در همه کشور ها و بصورت بین المللی به راحتی برند های شما را به ثبت خواهند رساند. برای دریافت مشاوره بیشتر و راهنمایی های بیشتر برای ثبت برند خود با ما تماس بگیرید.