ثبت برند در گیلان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.17 (تعداد رای 6)

استان سرسبز گیلان یکی از استان های شمالی ایران با مرکزیت شهر رشت می باشد که به دلیل مجاورت با کشور آذربایجان و داشتن مرز بین المللی در قسمت استارا یکی از دروازه های ورود و خروج کالا به ایران محسوب می شود. گیلان به دلیل شرایط اقلیمی و داشتن نزدیک 38 درصد جمعیت شهری یکی از استان های ایران با گرایش کم به سمت شهری شدن می باشد و به همین دلیل کشاورزی و محصولات باغداری از مهم ترین محصولات این استان می باشد. البته نبود منابع معدنی مهم نیز در رشد کشاورزی به عنوان نخستین شاخصه اقتصادی این استان بی تاثیر نبوده است. گیلان پر از جاذبه های طبیعی و دیدنی است

که هر ساله بخصوص در فصول گرم سال بیش از چند هزار نفر برای تعطیلات به این استان مسافرت می کنند و می توان صنعت گردشگری را یکی دیگر از صنایع مهم این استان نامید.

کارخانجات محصولات طبیعی و کشاورزی در این استان به وفور دیده می شوند. شهرک های صنعتی این استان از شرکت های برنجکوبی ، کارخانجات چایی و روغن های گیاهی و محصولات خوراکی بیشتر تکمیل شده اند. باغ های کیوی، زیتون، پرتغال و نارنج، دشت های برنج و گندم و ... از مهم ترین تولیدات باغی این استان می باشد.

خوشبختانه نگاه اقتصادی و افق باز چشمان مردم این استان باعث شده تا محصولات این استان بتوانند نه تنها نیاز داخلی بلکه بسیاری از نیازهای صادراتی کشور را هم فراهم و ارز زیادی را وارد کشور کنند. این موضع باعث رقابت زیبایی برای بالا بردن توان تولیدی و جامعه مشتریان در میان تجار و بازرگانان این استان شده است.

شرکت ها زیادی در این استان برای اهداف تجاری و بازرگانی به ثبت رسیده اند که برای شناخت بیشتر و داشتن مشتریان بیشتر با ایجاد زمینه های رقابتی مانند ثبت برند و علامت تجاری و استفاده از ان برای بازاریابی و فروش محصولات تلاش های زیادی انجام می دهند.

تعریف و طراحی یک برند و علامت تجاری کمک های زیادی به شرکت ها می کند و باعث می شود مزیت رقابتی بالاتری نسبت به رقیبان خود داشته باشند. در زیر به مهم ترین دست اورد های یک برند برای سازمان ها و شرکت ها اشاره می کنیم.

مزیت های یک برند برای شرکت ها

 • باعث تمایز بین کالا و خدمات شما با مشتریان دیگر می شود

برند نشانه و یک ساختار تصویری منحصر به شخص شما و یا شرکت شما است که با دیدن این مشخصه هر فرد در هر نقطه ای می تواند نسبت به تولید کننده محصول اگاهی پیدا کند.

 • تشخیص کالا و خدمات شما برای مشتریان همیشگی راحت است

اینکه سازمان بتواند برای خود یک تعداد مشتری ثابت داشته باشد کار بسیار سختی است و نیازمند هزینه های فراوان برای به دست اوردن این مشتریان. بنابر این باید شرکت برای مشتریان خود ارزش قائل باشد. استفاده از برند و علامت های تجاری یکی از این ارزش ها برای مشتریان می باشد. در واقع شرکت به مشتری با علامت تجاری ادرس دهی می کند تا به اشتباه محصولات دیگر را خرید نکند.

 • ابزار بازاریابی قدرتمند برای شرکت ها

صرف هزینه و زمان برای تبلیغ در خصوص محصولات شرکت تنها زمانی ثمره مناسبی خواهد داشت که شرکت بتواند با داشتن علامت و مشخصه ای محصولات خود را تعریف کند. انسان ها معمولا عکس و الگو و نشانه ها را خیلی بهتر از عبارت ها و نام ها به خاطر می سپارند و بلافاصله با دیدن یک نشانه حافظه دیداری انها علامت را تشخیص خواهد داد. این پارامتری است که باعث می شود شرکت ها موفق از برند به عنوان ابزار مهم تبلیغاتی و جذب مشتری برای خود استفاده نمایند.

 • برند دارایی ارزشمند کسب و کار است

 وقتی برندی بتواند موفق عمل نماید و به خوبی در بین مشتریان یک نوع محصول معرفی شود ارزش زیادی برای شرکت به همراه خواهد داشت. حتی اغلب مشتریان دیگر نام شرکت را نخواهند گفت و با عنوان برند  شرکت را می شناسند. بنابر این به جرات می توان گفت یکی از مهم ترین دارایی های شرکت ها موفق برند های انها است.

 • دریافت تسهیلات بانکی راحت تر و بهتر

بانک ها و موسسات مالی هم تحت تاثیر نام و اوازه برند قرار خواهند گرفت. در واقع شرکت هایی که برند های مطرحی داشته باشند اعتبار بیشتری دارند و این موضوع باعث می شود موسسات مالی راحت تر به این شرکت ها اعتماد کرده و پرداخت وام و تسهیلات بهتری برای این شرکت ها داشته  باشند.

 • برند حق مسلم شما است

افرادی که برند را به ثبت می رسانند از یک حق انحصاری بهره مند می شوند که اجازه نمی دهد دیگران از این حق استفاده نمایند مگر اینکه خود صاحب برند برای این مورد به انها اجازه بدهد. بنابر این دادن حق استفاده از برند به دیگران و یا فروش و نقل و انتقال برند که کاملا امکانپذیر هم هست می تواند برای شرکت درامد های خوبی به همراه داشته باشد.

 • انگیره شرکت ها را برای تولیدات با کیفیت تر بالا تر می برد.

وقتی شرکت بر اساس یک مشخصه و نشانه به خوبی شناخته شود لازم است برای محبوبیت و بالاتر رفتن اعتبار مشتریان به این نشانه و جذب هر چه بیشتر مشتری چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور کیفیت و خاصیت های برند بهتر و بهتر شود. بنابر این صاحبین برند و علامت های تجاری در راستای شهرت بیشتر هر روز مجبور به حفظ کیفیت قبلی و بالاتر بردن کیفیت فعلی می باشند تا بدین وسیله مشتریان خود را راضی نگه داشته و بر تعداد انها بیافزاند.

ثبت برند و علامت تجاری مزیت های فراوانی دارد و نمی توان با چند سطر توضیح درباره همه مزایای ان توضیح داد. هر فرد و یا شرکتی به دنبال اهدافی اقدام به ثبت برند می کند و مصلما این اهداف اگر تحقق نمی یافت اصل ثبت برند این همه مورد توجه شرکت ها و موسسات موفق نبود.

برند بصورت حقیقی و حقوقی قابل ثبت است و هر فرد می تواند بدون نگرانی از اینکه صاحب شرکت نیست اقدام به ثبت برند به نام خود بکند. دلیل این کار تشویق کارافرینان و مشاغل جز برای داشتن رقابت بالا و کیفیت بالاتر می باشد.

سازمان ثبت مالکیت معنوی در تهران کار ثبت برند و علامت های تجاری و همچنین اختراعات و طرح های صنعتی را بر عهده دارد. هر فرد حقیقی و حقوقی با در دست داشتن مدارک زیر می تواند برای ثبت برند اقدام نماید ولی توصیه می شود با توجه به اینکه ثبت برند دارای محدودیت های زیاد و قوانین پیچیده و دشواری است از قبل از ثبت برند خود اطمینان حاصل نمایید.

برای این منظور هم می توانید برند خود را استعلام نمایید و هم اینکه از مشاورین و متخصصین ثبت  برند و علامت های تجاری برای این موضوع کمک بگیرید. ثبت برند و علامت تجاری تخصصی است که نباید ساده انگاشته شود. ما در موسسه حقوقی ویونا به شما کمک می کنیم تا برندی در خور یک شرکت موفق داشته باشید.

مدارک لازم برای ثبت برند و علامت های تجاری

اشخاص حقوقی

 • یک نسخه کپی از آگهی تاسیس ، هر نوع تغییرات مانند تغییر نام ، آدرس و تغییر مدیر عامل و همچنین روزنامه تاسیس به همراه درج تغییرات
 • یک نسخه کپی از مجوز های شرکت شامل پروانه بهره برداری و جواز تاسیس

تبصره : چنانچه مجوزی به نام شرکت وجود ندارد و شرکت رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل به صورت شخصی داشته باشند برای ثبت قابل قبول می باشد .

 • کپی کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل شرکت
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت
 • ارائه یک نمونه از علامت تجاری مورد تقاضاد در ابعاد 10*10
 • مهر شرکت

اشخاص حقیقی

 • کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • کپی جواز کسب و یا هرگونه مجوز فعالیت
 • کپی کارت بازرگانی به نام متقاضی
 • یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در ابعاد 10*10

 موسسه حقوقی ویونا مفتخر است با بیش از یک دهه تجربه موفق در ثبت برند و علامت های تجاری برای انواع شرکت ها و موسسات  و افراد حقیقی به عنوان یکی از برترین شرکت ها حقوقی ایران زیر نظر اداره مالکیت معنوی و مورد تایید این سازمان فعالیت نموده و درصد رضایت مشتریان بالای 90 درصد این موسسه گویای این ادعا است. برای ثبت برند های تجاری خود و داشتن بهترین طرح های صنعتی و تجاری برای برند خود با مشاورین ما تماس بگیرید.