ثبت برند در یزد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.88 (تعداد رای 4)

استان دوست داشتنی یزد به عنوان یکی از استان های گرمسیری ایران با مردمی مهربان است که با دارا بودن بیشتر معادن در ایران به عنوان بهشت معادن ایران شاخته می شود. اقتصاد این شهر به معادن عظیم و تاثیر گذار این خطه از ایران بر می گردد ولی شرکت های صنعتی و کالاهای خدماتی و بخصوص صنایع دستی بسیار مشهوری دارد.

استان یزد از 60 گونه ماده معدنی موجود د رایران قطعا 50 نمونه ان را دارد. به عنوان مثال می توان معدن سرب و روی مهدی اباد این استان را مثال زد که در نوع خود بزرگترین معدن  در بین معادن دنیا است.

از دیگر صنایع این شهر می توان به صنعت گردشگری، قالیبافی و انواع بافتنی ها، شیرینی های سنتی و مدرن، کاشی، سرامیک، فرش ماشینی و ... را نام برد. علاقه مردم این استان به کار و زحمت شرافتمندانه و عدم وابستگی به بسیاری از شهر ها باعث شده تا صنایع مختلف و متنوعی در استان شکل بگیرند که بصورت های یکپارچه و پراکنده در همه جای استان دیده می شوند.

نام و آوازه بسیاری از شرکت های استان یزد نشان می دهد این شرکت ها برای داشتن اعتبار بالا زحمات زیادی کشیده اند و سرمایه زیادی برای برند سازی محصولات خود انجام داده اند. ولی برای برند سازی و داشتن اعتبار بالا باید ابتدا برندی در کار باشد.

تاریخچه برند با دوران های تاریخی بسیار دور بر می گردد و از آن زمان تمامی هنرمندان و صنعتگران برای معرفی محصولات خود اقدام به اختصاص دادن نشانه ای برای محصولات خود می کردند و از ان به بعد استفاده از این شناسه ها به شکلی فراگیر  و رو به رشد بوده است. امروزه به دلیل اهمیت رقابتی و تاثیر بالای وجود برند و علامت های تجاری برای معرفی محصولات و خدمات متنوع شرکت ها استفاده از این برند بیش از پیش خود را نشان داده است. هر چند به دلیل نامهربانی عده ای، از این برند ها زیاد سو استفاده می شد ولی با توجه به موضوع ثبت این برند ها در روزگار کنونی دیگر با این مشکل کمتر مواجه هستیم.

اما برای ثبت برند و علامت های تجاری در هر استان و بخصوص استان یزد مزایای زیادی وجود دارد که در ادامه به اورده می شوند:

 • مشتریان را قادر می سازد تا محصولات شما را از سایر محصولات و رقبا تشخیص دهند .

این حق مشتری است که از خدمات و محصولات با کیفیت استفاده کند  و این حق شما است که مشتریان خود را حفظ کنید. برند به مشتریان می گوید که این محصول متعلق به کدام شرکت است و اگر توانسته باشید رضایت انها را در خصوص کیفیت و کمیت محصول حاصل نموده باشید مشتری بدون تامل محصول شما را انتخاب خواهد کرد.

 • باعث می شود شرکت ها محصولاتشان را از یکدیگر تمایز ببخشند.

در دنیای پر از رقابت امروزی شرکت های زیادی هستند که محصولات مشابه با محصولات شما را تولید می کنند و یا در اینده وارد حوزه فعالیت شما خواهند شد. برای اینکه محصولات شما با این رقبا مخلوط نشود و هر شرکت بتواند با نام و نشان تجاری خود فعالیت نماید باید وسیله ای وجود داشته باشد که این فرایند را تسهیل نماید و این ابزار تنها یک برند تجاری است و هیچ موضوع دیگری نمی تواند به شما در این خصوص کمک کند.

 • توسط آن می توانید به شهرت و وجهه دست یافته و اقدام به بازاریابی و جذب مشتری نمایید.

شرکت ها برای اینکه محصولات مختلف خود را تبلیغ و در خصوص ان به مشتریان خود توضیحات لازم را ارائه نمایند باید با نامی این کار را انجام دهند. نام خود شرکت ممکن است بسیار طولانی باشد و یا ممکن است مشابهت زیادی با سایر نام ها داشته باشد و حتی گویای نوع محصولات و خدمات نباشد. در مواقعی هم احتمال دارد تولیدات و خدمات شرکت بسیار زیاد باشد و نتوان با تنها یک نام همه محصولات را به خوبی تشریح کرد. برند می تواند این مشکل را به خوبی مرتفع نماید. شما می توانید برای هر یک از محصولات و گروه های خاص محصولی خود یک برند یا علامت تجاری به ثبت برسانید و درباره ان گروه از محصولات با نام برند خود تبلیغ و بازاریابی نمایید.

 • اجاز استفاده از آن برای دیگران تا زمانی که از شما مجوزی دریافت نکنند داده نمی شود و شما برای صدور مجوز برای سایرین می توانید نرخی تعیین و کسب درآمد نمایید.

برند حق انحصاری صاحب برند می باشد و هیچ فرد حقیقی و یا حقوقی در هر مقام و جایگاهی حق ندارد بدون اجازه شما از ان بهره برداری نماید. اگر این اتفاق افتاد مراجع قانونی طرف شما هستند و نباید هیچ واهمه ای برای طلب خسارت خود داشته باشید.

بسیاری از شرکت های تازه تاسیس و نو پا و بسیاری از افرادی که تولیدات مشابه و یا مرتبط با موضوع شرکت های بزرگ را دارند با شرکت های بزرگ و انهایی که برندی مطرح دارند وارد مذاکره می شوند تا با استفاده از برند و نشان تجاری این شرکت ها بتوانند محصولات خود را به فروش برسانند. شما در صورتیکه محصولات انها را تایید نمایید و بتوانید انها را بپذیرید و مطمئن باشید که برای وجهه برند شما ایرادی پیش نخواهد امد می توانید با عقد قرار دادی خوب و با مبلغ مناسبی حق استفاده از برند خود را برای مدتی به این افراد و شرکت ها واگذار و سود خوبی به دست بیاورید.

 • جزء لاینفک موافقت نامه های اعطاء نمایندگی می باشد .

برای به دست اورن و یا اعطا نمایندگی برند یکی از مهم تیرن عناصر می باشد و تنها شما با نام و اعتبار یک برند است که می توانید اقدام به دریافت نمایندگی و شعبه از یک شرکت بکنید. شرکت هایی که نام و برندی مطرح نداشته باشند نمی توانند اقدام به واگذاری نمایندگی خود بکنند.

 • ممکن است دارایی ارزشمند کسب و کار شوند.

برند همانند نوزادی است که باید پرورش داده شود. وقتی شما برند و علامت تجاری خلق می کنید برای بزرگ شدن و مطرح شدن این برند هزینه های زیادی انجام می دهید. اگر بتوانید به خوبی برند خود را مفهوم گذاری کنید و مخاطبین و مشتریان خوبی برای خود به دست بیاورید بدون تردید یک برند موفق خواهید داشت که به عنوان یک ارزش بسیار بالا برای شما شناخته خواهد شد. اغلب مشتریان برند شما را بیش از نام شرکتتان می شناسند و این برند چیزی خارج از نام شرکت نیست و ارزش بسیار بالایی برای شرکت خواهد داشت.

 • باعث انگیزه و تشویق شرکت ها و مدیران آنها برای ارتقاء کیفیت محصولات و خدماتشان می شود

اگر مدیران شرکت ها به دنبال وجهه و اعتبار لازم برای برند و شخصیت شرکت خود باشند باید بر روی برند خود سرمایه گذاری نمایند. یکی از مهم ترین راه ها برای شخصیت و وجهه دادن به برند بالا بردن هر چه بیشتر کیفیت و کمیت محصولات می باشد. مشتری وقتی به محصول شما و برند شما نگاه ویژه خواهد داشت که بداند محصولات شما در نوع خود بهترین هستند. هرگاه این کیفیت کمی نزول کند اسیب به شرکت جدی خواهد بود و همین موضوع باعث خواهد شد شرکت ها برای رشد و تعالی بیشتر شرکت و برند خود همواره در تلاش باشند تا بهترین ها را ارائه نمایند.

 • بوسیله آن می توانید اقدام به دریافت تسهیلات بانکی و قرض الحسنه ای نمایید.

بانک ها و موسسات مالی توجه خاصی به برند ها و علامت های تجاری شما دارند. اگر برند شناخته شده و معتبری داشته باشید رغبت بسیار بیشتری خواهند داشت تا به شما تسهیلات با مبالغ بالاتر و البته شرایط بهتری پرداخت نمایند. زیرا برند و علامت تجاری شما در خصوص اعتبار شرکت شما همه چیز را به موسسات مالی و بانک ها واضح توضیح می دهد.

نهایتا اینکه برای ثبت برند در استان یزد باید تنها به فکر طراحی برند خود باشید و ثبت را به کارشناسان متخصص حوزه ثبت برند در تهران مانند موسسه حقوقی ویونا واگذار نمایید. برند باید در اداره مالکیت معنوی به ثبت برسد و هر نهاد و شرکت دیگری برای این کار صلاحیت نخواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای ثبت علامت تجاری در یزد

اشخاص حقوقی

 • یک نسخه کپی از آگهی تاسیس ، هر نوع تغییرات مانند تغییر نام ، آدرس و تغییر مدیر عامل و همچنین روزنامه تاسیس به همراه درج تغییرات
 • یک نسخه کپی از مجوز های شرکت شامل پروانه بهره برداری و جواز تاسیس
 • کپی کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل شرکت در صورتیکه برند ریشه غیر فارسی داشته باشد
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت
 • ارائه یک نمونه از علامت تجاری مورد تقاضاد در ابعاد 10*10
 • مهر شرکت
 • ریز اقلام بر طبق جواز فعالیت

اشخاص حقیقی

 • کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • کپی جواز کسب و یا هرگونه مجوز فعالیت
 • کپی کارت بازرگانی به نام متقاضی در  صورتیکه برند ریشه غیر فارسی داشته باشد
 • یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در ابعاد 10*10
 • ریز اقلام طبق جواز فعالیت

اداره مالکیت معنوی ایران در تهران قرار دارد و وطیفه ثبت برند و علائم تجاری وهمچنین اختراعات و طرح های صنعتی را بر عهده دارد. تهیه مدارک لازم و حضور به موقع برای ثبت برند در مراحل مختلف بسیار اهمیت دارد.

موسسه حقوقی ویونا می تواند برند و یا علامت تجاری شما را در کوتاه ترین زمان برای شما به ثبت برساند. برای این منظور فقط کافی از همان استان خود وکالتنامه ای به کارشناسان و متخصصین ویونا بدهید تا برند مورد انتظار شما را به ثبت برسانند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره های لازم برای برند و علامت های تجاری خود و نحوه مدیریت و برند سازی علامت تجاری خود با ما تماس بگیرید.