ثبت برند مانتو

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 2)

مانتو از آن دست پوشاکی است که در ایران عمدتا تولید و به فروش می رسد. به همین دلیل رقابت در تولید و طراحی مانتو در ایران زیاد است و طراحان و تولید کنندگان زیادی در این حوزه فعالیت می کنند. اما با این حال بازار تولید و فروش مانتو یک بازار دائمی و پر مخاطب در ایران است و تولید کنندگان شناخته شده همیشه مشتریان خود را دارند.

از این رو برای شناخته شدن در بازار مانتو اهمیت زیادی دارد که بتوانید با در اختیار داشتن یک برند خوب به معرفی و تبلیغات در این حوزه بپردازید. بسیاری از تولید کنندگان با کیفیت مانتو ایران به دلیل نداشتن برند شناخته شده و معتبر نتوانسته اند آنگونه که شایسته است به حق خود در این بازار سود ده برسند و همواره به عنوان یک تولیدی کوچک و با کسب و کار محدود فعالیت کرده اند. این در حالی است که تنها با ثبت برند در حوزه مانتو می توانند با استفاده از بازاریابی دیجیتال و یا انواع روش های دیگر کسب و کار خود را به شکل چشم گیری توسعه دهند.

داشتن برند و به دنبال آن ثبت برند می تواند تحولی شگرف در دنیای کسب و کار تولید کنندگان و عرضه کنندگان مانتو در ایران به همراه داشته باشد. بخصوص اینکه بسیاری از کشورهای همسایه نیز به مانتو تولیدی ایران علاقه زیادی دارند و حوزه صادرات مانتو ایران به کشورهای همسایه نیز در سال های اخیر به موضوعی داغ تبدیل شده است. بنابراین اهمیت زیادی دارد که بتوانید با داشتن یک برند معتبر به مشتریان خود آدرس دهی درست انجام داده و فروش و تولید مانتو خود را توسعه فراوان دهید.

چگونه برند مانتو ثبت کنیم؟

در طبقات برند ، طبقه 25 مربوط به پوشاک و کفش است. بنابراین باید برای ثبت برند مانتو در طبقه پوشاک اقدام کرده و برند خود را در این حوزه به ثبت برسانید. برای ثبت برند مانتو یا علامت تجاری مانتو با اقدامات زیر را انجام دهید:

 • اخذ یک جواز کسب و یا پروانه بهره برداری برای شرکت ثبت شده در حوزه پوشاک ( اگر جواز کسب و پروانه بهره برداری دارید نیازی به اخذ مجدد نیست)
 • استعلام برند از مراکز معتبر مانند موسسه ویونا ( استعلام برند اهمیت زیادی دارد و به شما اطمینان می دهد که می توانید در این حوزه برند خود را ثبت کرده و یا این برند را بدون داشتن مشابه و یا متقاضی قبلی به ثبت برسانید)
 • تهیه اظهارنامه ثبت برند ( در این خصوص نیز بهترین راه استفاده از تخصص کارشناسان موسسه ویونا است)
 • ثبت درخواست در سامانه ادامه ثبت علائم تجاری مبنی بر ثبت علامت تجاری به صورت آنلاین

به یاد داشته باشید که در این مرحله باید درخواست شما توسط کارشناسان اداره ثبت علائم تجاری بررسی شود. بنابراین شماره رهگیری که به شما داده می شود را باید یادداشت کنید. بعد از بررسی مدارک و درخواست ارائه شده ممکن است درخواست شما به دلایلی رد شود که این دلایل به شما اعلام می شود و یا ممکن است به دلیل نقص مدارک از شما مدرک جدید و یا مدرک دیگری خواسته شود. اما در صورت تایید درخواست ثبت برند مانتو یا برند پوشاک باید برای تشکیل پرونده فیزیکی در اداره ثبت علائم تجاری اقدام کنید و اصل مدارک را تحویل داده و هزینه های ثبت برند مانتو را پرداخت کنید.

بعد از پرداخت هزینه ها درخواست ثبت علامت تجاری مانتو برای دو نوبت روزنامه رسمی می شود. نوبت اول در زمان واریز هزینه ثبت برند و در مرحله دوم 30 روز بعد از انتشار روزنامه رسمی اولیه موضوع ثبت برند آگهی می شود. در نهایت یک گواهینامه به نام فرد متقاضی یا شرکت متقاضی ثبت برند مانتو برای مدت 10 سال صادر می شود و او مالک برند نامیده می شود. در این مرحله است که شما می توانید فرایند تبلیغات و برند سازی خود را در حوزه مانتو آغاز کنید.

چرا باید برند مانتو ثبت کرد؟

همانطور که توضیح داده شد رقابت در ایران برای تولید و فروش مانتو بسیار زیاد است. اما مشتریان معمولا به دنبال خرید مانتو از تولید کنندگان معتبر هستند. به یاد داشته باشید که فروش مانتو در ایران همواره وجود دارد و اعتماد سازی در مشتریان با برند سازی است که اتفاق می افتد. بنابراین اگر  قصد دارید خودتان را به مشتری بشناسانید و مشتریان خود را همواره در دست داشته باشید تنها راهی که در پیش دارید داشتن برندی معتبر به نام خودتان است.

اما اگر برندی داشته باشید و آن را ثبت نکرده باشید به راحتی طعمه ای لذیذ را در اختیار سود جویان و سوداگران بازار قرار داده اید. تولیدی های بی کیفیت زیادی هستند که به دنبال فروش جنس تقلبی و بی کیفیت خود به راحتی از برند های معتبر سو استفاده می کنند. اگر این اتفاق برای برند مانتو شما بیافتد به راحتی برند شما تخریب خواهد شد. اما اگر برند خود را ثبت کرده باشید هیچ کسی جرات سو استفاده از برند شما را ندارد چون با شکایت شما باید جبران خسارت شما را بکند و جریمه های سنگینی در انتظار او است.

از طرف دیگر برند مانتو شناسنامه و هویت محصولات شما است. افرادی که برند ثبت می کنند به مشتریان در واقع این اطمینان را می دهند که نسبت به محصولات خود متعهد هستند و همواره محصول خود را ضمانت می کنند.

حتی با ثبت برند مانتو در ایران می توانید به دنبال توسعه فروش خود به فکر صادرات افتاده و با دریافت کارت بازرگانی به صادرات مانتو نیز مبادرت کنید و حتی برند خود را به صورت بین المللی نیز به ثبت برسانید. برای ثبت برند بین المللی مانتو نیاز است که ابتدا برند مانتو خود را در ایران به ثبت رسانده باشید.

برند مانتو را می توان هم به صورت حقیقی و هم حقوقی به ثبت رساند. برای این منظور باید مدارک متفاوتی را به اداره ثبت علائم تجاری تحویل داد که به شرح زیر می باشند:

 • مدارک ثبت برند مانتو برای اشخاص حقیقی
 • کپی مدارک هویتی ( شناسنامه و کارت ملی)
 • کپی کارت بازرگانی در صورتیکه برند شما دارای علائم لاتین باشد
 • مجوز فعالیت
 • 10 نمونه کپی از برند مورد درخواست در ابعاد 6 * 6

 مدارک ثبت برند مانتو برای اشخاص حقوقی

 • کپی روزنامه تاسیس و روزنامه آخرین تغییرات مربوط به شرکت
 • کپی مدارک هویتی ( کارت ملی و شناسنامه ) مدیر عامل
 • کارت بازرگانی در صورت استفاده از علائم لاتین در برند
 • مجوزفعالیت ( مانند پروانه بهره برداری، جواز تاسیس و غیره )
 • 10 نمونه کپی در ابعاد 6 * 6 از برند مورد درخواست

همیشه به یاد داشته باشید که برای رقابت در بازارهای پر سود و پر تقاضا و البته پر رقابت استفاده از برند به عنوان یک اصل اولیه بسیار مهم شناخته می شود. برند هویت، اعتبار و نشان تجاری شما است و به شما اصالت می دهد. برای داشتن یک برند موفق و معتبر با کارشناسان ما در موسسه ویونا در تماس باشید. ما با در اختیار داشتن برترین کارشناسان و به عنوان یکی از شناخته شده ترین و معتبرترین موسسات ثبت برند، برندی معتبر و درخور برای شما و این هم به صورت ضمانتی ثبت خواهیم کرد.