ثبت برند تخصص و حرفه ماست

مراحل و مدارک ثبت برند

ثبت برند

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.82 (تعداد رای 167)

همه چیز درباره‌ ثبت برند

ثبت برند با حمایت از نام علائم تجاری و نام نشان هر فرد و یا شرکت که از طریق حصول اطمینان از حقوق انحصاری برای شناختن و معرفی کالا ها و خدمات و یا اجازه دادن به دیگران مبنی بر استفاده از آن در صورت پرداخت مبلغ، صاحب کالا را محافظت می کند. مدت زمان این حفاظت متفاوت است ولی قابل تمدیدشدن می باشد محافظت آرم تجاری توسط مراجع قانونی که در اکثر نظام ها اجازه ی متوقف کردن و تخلف در این زمینه را دارند تایید میشود از دیدگاه دیگرعلائم تجاری با وسعت بخشیدن و دادن سود اقتصادی به صاحبان آ نها در سطح جهانی سرمایه گذاری می کنند و این ابتکار را ترویج میدهند حفاظت نام و علائم تجاری و همچنین مانع تلاش های رقبای غیر منصف مثل متقلبان و سود جویان برای استفاده از علائم مشخص به منظور مصولات ارائه خدمات نامرغوب و بی کیفیت و یا متفاوت می شوند این نظام آگاهی و امکان سرمایه گذاری جهت تولید خرید و فروش کالا ها و خدمات را در منصفانه ترین شرایط ممکن به مردم می دهد و از این راه تجارت بین المللی را تسهیل می کند.

دیگر نگران تقلب و کپی برداری از نام نشان تجاری خود نباشید . با ثبت برند نام و نشان تجاری خود، می توانید مانع از سو استفاده سود جویان از کالا های خود باشید.

برند چیست؟

ثبت یک نام، عبارت یا علامت یا ترکیبی از این ها است. هدف از ایجاد آن، متمایزکردن کالاها یا خدماتی از دیگر کالاها و خدمات است. اما این تعریف، به تنهایی نمی تواند مفهوم «برند» رانشان دهد. برند در واقع چیزی است که هرکس با دیدن، شنیدن، لمس کردن یا حتا چشیدن و بوییدن آن، به یاد ویژگی های مورد نظر سازنده‌ی آن می افتد. ویژگی ها و مفاهیمی که به یک نام خاص مربوطند. این نام می تواند نام یک شرکت، فروشگاه یا یک محصول خاص باشد. هر تاجر و یا تولید کننده یا کسبه و یا صاحب شغلی برای محصولات خود می بایست نامی انتخاب نماید که مشتریان برای خرید و شناخت محصول بدنبال نام تجاری همان محصول باشند.در درجه اول شروع هر فعالیت و یا راه اندازی خط تولید انتخاب نام تجاری می باشد که این امر موجب جلوگیری از کپی برداری افراد سودجو می باشد.امروزه اکثر مدیران و یا صاحبان مشاغل مختلف برند خود را به ثبت رسانده اند و شاید به فکر ثبت نمودن چندین برند جدید دیگر برای خود باشند.

یک برند را می توان از هفت منظر نگاه کرد: اقتصادی، هویتی، دید مصرف کننده، شخصیت شناسی، دید مدیریت رابطه، اجتماعی، فرهنگی

فرق برند و نام تجاری چیست؟

نام و نشان تجاری (Trade Mark)، علامت مخصوصی است با رنگ، شکل، حرف، شعار، آهنگ و تصاویر خاص. کسی که نام تجاری را ثبت می کند، با ثبت آن، مطمئن است که هیچ کس دیگری، حق استفاده از آن نام و نشان را ندارد. نشان تجاری تصویری است که یک شرکت یا سازمان از خود یا محصولش، آن چنان که هست و دوست دارد دیگران بشناسند، ارائه می دهد. اما برند در واقع، ثبت هویت نشان تجاری است. برند، فقط یک مفهوم گرافیکی نیست، بسته بندی، نوع ارائه  محصول، مخاطبان محصول، کیفیت آن، تبلیغات، تجربه ها و... همه در ایجاد یک برند دخیل هستند.

برای ثبت برند چه باید بکنیم؟

شما می توانید مستقیما به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه کنید. اما یادتان باشد که روند این کار، کمی طولانی و وقت گیر است. علاوه بر این اگر پیش از اقدام، از مشاوران ماهر کمک نگیرید مکن است مجبور شوید چندین بار برند خود را تغییر دهید. پس بهتر است از کمک افراد متخصص بهره مند شوید.

قانون درباره ثبت برند چه میگوید؟

ماده های 576 تا 582 قانون تجارت ایران، مربوط به نام تجاری هستند. این فصل قانون، «اسم تجارتی» نام دارد و در آن به کلیات ثبت یک اسم برای یک فعالیت تجاری پرداخته شده است.
علاوه بر این، قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری نیز در سال 1386 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. در فصل سوم این قانون، درباره ثبت علامت تجاری با جزئیات کامل صحبت شده است.

نحوه ثبت برند

برای ثبت علامت تجاری در ایران پس از اینکه علامت خود را با مشاوره یک طراح حرفه ای طراحی کردید و نسبت به مفهوم و اعتبار برند خود و دیدگاه های مناسب برند خود اطمینان حاصل نمودید نوبت به ثبت برند قبل از هرگونه اقدام برای معرفی و در واقع برند سازی در بازار خود می باشد.

برای این منظور باید از طریق مشاوران خبره و با صلاحیتی که واجد شرایط لازم بوده و به خوبی قوانین مرتبط با آن را می دانند اقدام به ثبت نام در سایت مالکیت معنوی نموده و مدارک مورد نیاز را تهیه و به صورت الکترونیکی برای این اداره ارسال نمایید.

توجه گردد که داشتن اظهارنامه ثبت الزامی است. فراموش نکنید این اظهارنامه را به دقت تنظیم نمایید و از هرگونه اشتباه که بتواند در اینده برند شما تاثیر گذار باشد پرهیز نمایید. این اظهارنامه باید به همراه سایر مدارک مورد نیاز به اداره مالکیت معنوی ارسال شود .

برای انجام ثبت برند و علامت تجاری باید فردی به عنوان نماینده شرکت برای موارد نیاز و هماهنگی های لازم معرفی شود. پیشنهاد می کنیم این فرد حتما یکی از وکلای شرکت ویونا باشد. این افراد به توانایی خود اشراف دارند و به خوبی می توانند خواسته های کارشناسان اداره مالکیت معنوی را براورده نموده و برند شما را با بهترین نحو به ثبت برسانند. در هر مرحله اگر برند شرایط لازم را نداشته باشد ممکن است اسناد و مدارک شما عودت داده شود و یا درخواست شما به کل منتفی شود.

از برند مورد نظر خود حتما پرینت های با کیفیت زیاد تهیه نمایید. اداره به تنهایی 10 نمونه از این پرینت ها را از شما در ابعاد مشخص تحویل خواهد گرفت. شما می توانید در هر مرحله وضعیت ثبتی آن را با مراجعه به سایت اداره مالکیت معنوی پیگیری نمایید.

پس از اینکه تمامی موارد و مدارک مورد تایید کارشناسان این اداره قرار گرفت به شما برای پرداخت هزینه حق الثبت اطلاع داده می شود که یکی از موارد محاسبه هزینه ثبت برند میباشد. شما باید هزینه را در بانک ملی محل خود شرکت پرداخت نموده و گواهی بانکی مورد نظر را به اداره تحویل نمایید تا پیش نویس اگهی برای شما آماده شود. برند ثبت شده باید ابتدا در یک روزنامه کثیر الانتشار و همچنین روزنامه رسمی به ثبت برسد.

کار ثبت شما به اتمام رسیده و اکنون فرصت سرمایه گذاری و مدیریت آنرا برای رسیدن به خواسته های شرکت می باشد. به خوبی می توان یک برند ثبت شده و قانونی را مدیریت کرد و اصلا هم نگران سو استفاده و تبعات دیگر در مورد آن نبود . برند های ثبت شده بهترین ابزار در دست شرکت ها و افراد حقیقی هستند تا بوسیله آنها به شهرت دست پیدا کرده و در بازار محصول و خدمات خود معرفی شوند.

مراحل تقاضای ثبت برند در ایران:

1-ارائه طرح منحصر به فرد

اولین اقدام قاعدتا داشتن طرحی برای ثبت می باشد. اداره مالکیت معنوی برند را ثبت می کند اما به شما علامت تجاری اماده برای ثبت نمی دهد .

برند های قابل ثبت باید حداقل هایی را داشته باشند و از مواردی پرهیز نموده باشند. این موارد به صراحت در قوانین دیده شده و سلیقه ای نیست. مثلا برند باید کاملا قابلیت ایجاد تمایز را داشته باشد، دارای اصالت باشد، بدون استفاده از حروف لاتین، حروف و کلمات تعریفی، کلمات و نشان های خارج عرف و مغایر فرهنگ ایرانی اسلامی باشد.

 همچنین علامت تجاری نباید کپی، الگو گرفته، با استفاده از نمادهای کشوری و ملی و بین المللی و ... باشد و ده ها فاکتور قانونی دیگر که در ثبت برند یا علامت تجاری باید مد نظر باشد. بهتر است قبل از هرگونه اقدامی نظر یکی از کارشناس حقوقی در موسسه حقوقی ویونا طراحی و استعلام کنید.

2-تهیه اظهار نامه ثبت برند

اظهارنامه اولین سند  و مهم ترین آنها برای تقاضای ثبت برند است. اظهار نامه برگه ای حقوقی است که اطلاعت برند و مالک ان را با تمامی موارد حقوقی مورد نیاز شرح می دهد . این سند حساسیت بالایی دارد و حتما باید با نظر مشاور حقوقی تهیه شود

3- ثبت نام در سایت اداره مالکیت صنعتی

به منظور رفاه حال متقاضیان، شرایطی توسط سازمان فراهم شده تا بتوان قبل از تشکیل پرونده با ثبت اطلاعات، شرایط ثبت برند خود را بررسی کنند. برای این منظور باید متقاضی، نماینده قانونی او و یا وکیل حقوقی او با ورود به سایت اداره مالکیت صنعتی و درقسمت مالکیت معنوی اطاعات متقاضی، حقیقی یا حقوقی بودن ، اظهار نامه و سایر مدارک مورد نیاز دیگر بسته به حقیقی یا حقوقی بودن بارگذاری و تقاضا با دریافت کد رهگیری ارسال شود.

4- بررسی تقاضا

این مرحله را باید کارشناسان اداره مالکیت معنوی انجام دهند وکاری از دست شما تا اتمام این مرحله ساخته نیست. این کارشناسان با انجام استعلام هایی و بررسی شرایط طرح شما و همچنین بررسی موارد قانونی نتیجه درخواست شما را اعلام می کنند. در این مرحله اگر مستندات مشکلی داشته باشد با دادن زمانی به متقاضی درخواست اصلاح می شود. معمولا این زمان یک ماهه است. ولی در شریطی هم ممکن است کلا طرح به دلایلی رد شود که در این حالت دیگر امکان پیگیری موضوع نیست.

5- تکمیل پرونده

اگر درخواست قبول شود باید متقاضی خود و یا وکیلش برای تشکیل پرونده بصورت حضوری در محل اداره حضور پیدا کنند. در این محله اصل مدارک به همراه چند نسخه کپی باید ارائه شود. هزینه ثبت برند پرداخت می شود و برند نهایی می شود.

6- آگهی کردن برند

پس از ثبت برند یا علامت تجاری باید با هزینه متقاضی در روزنامه رسمی دادگستری و یک روزنامه کثیرالانتشار اگهی شود تا احیانا اگر مدعی و شاکی وجود دارد مشخص شود.

افرادی که ادعای مالکیت طرح را دارند و انهایی که معتقدند طرح شما از انها الگو برداری شده و یا به برند انها اسیب می زند می توانند در این مرحله با طرح شکایتی جلوی ثبت نهایی برند را بگیرند.

7- صدور پروانه ثبت برند

پس از فرصت یک ماهه از اگهی برند اداره مالکیت معنوی گواهینامه ثبت برند را به مدت 10 سال برای متقاضی و به نام او صادر خواهد کرد

8- اگهی دوم

پس از صدور گواهینامه برند یکبار دیگر موضوع برند اگهی خواهد شد.

این تمامی مراحل ثبت برند است. البته باید خاطر نشان کرد که برند قابل خرید و فروش و انتقال به دیگران هم هست و حتی می توان به مدت مشخصی ان را اجاره داد. شرایط این موارد هم در قانون تعریف شده که باید اطلاعات و قوانین حقوقی ان را به خوبی بدانید.

وکالتنامه وکیل در صورتی باید ارائه شود  که شما از خدمات موسسه حقوقی و یا یک وکیل استفاده نمایید. در ضمن در صورتیکه برند دارای حروف غیر ایرانی هم باشد باید کارت بازرگانی ارائه شود و در غیر اینصورت نیاز نیست.

برند یا علامت تجاری توسط هر فرد حقیقی و حقوقی می تواند به ثبت برسد. این اشخاص می توانند برای هر طبقه از کالا و خدمات خود برند مخصوص به خود را به ثبت برسانند و برای این موضوع هیچ محدودیتی ندارد. برند حق انحصاری اشخاص حقیقی و یا حقوقی است که ان را به ثبت رسانده باشند و استفاده از این برند یا علامت تجاری فقط منحصر به خود انها می باشد مگر اینکه به دلایل اقتصادی و یا مصلحتی فرد صاحب برند تمایل داشته باشد برند و علامت خود را با توافقنامه ای به فرد دیگری واگذار و یا حق استفاده از ان را به دیگران بدهد.

مدارک لازم برای ثبت برند عباتند از:

اشخاص حقوقی

 • یک نسخه کپی از آگهی تاسیس ، هر نوع تغییرات مانند تغییر نام ، آدرس و تغییر مدیر عامل و همچنین روزنامه تاسیس به همراه درج تغییرات
 • یک نسخه کپی از مجوز های شرکت شامل پروانه بهره برداری و جواز تاسیس

تبصره : چنانچه مجوزی به نام شرکت وجود ندارد و شرکت رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل به صورت شخصی داشته باشند برای ثبت قابل قبول می باشد .

 • کپی کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل شرکت
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت
 • ارائه یک نمونه از علامت تجاری مورد تقاضاد در ابعاد 10*10
 • مهر شرکت 

اشخاص حقیقی

 • کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • کپی جواز کسب و یا هرگونه مجوز فعالیت
 • کپی کارت بازرگانی به نام متقاضی
 • یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در ابعاد 10*10

متقاضی باید خود و یا نماینده قانونی او از طریق سامانه الکترونیکی اداره مالکیت صنعتی اقدام نماید. این سامانه جهت ثبت علائم تجاری بدون نیاز به حضور در دفتر اداره می باشد.

برای این منظور قبل از شروع به ثبت نام در این سامانه باید مدارک فوق الذکر تهیه شده باشد و در یک کارت حافظه نگهداری شود. در هنگام ورود اطلاعات به سامانهباید مدارک مورد نیاز اماده و اسکن شده در این سایت اپلود و بارگذاری شوند. ذکر این نکته اهمیت دارد که در تهیه اظهارنامه ثبت علامت تجاری و تقاضانامه ثبت خود دقت داشته باشید تا اطلاعات غلط و شبه انگیز ارائه نکرده و یا تمامی موارد حقوقی را در نظر گرفته باشید.در این مورد مشاوران ثبت برند ویونا می توانند شما را یاری رسانند.

کارت های بازرگانی درصورتیکه در هنگامی طراحی انها از حروف لاتین استفاده شده باشد باید حتما کارت بازرگانی نیز به همراه داشته باشند در غیر اینصورت در ارائه مدارک نیازی به کارت بازرگانی نیست.

با واردکردن اطلاعات و سپس مدارک و نهایی شدن ثبت نام شما این سامانه به شما شماره ای به نام شماره پیگیری خواهد داد که باید یادداشت نموده و از ان برای مراحل بعدی و پیگیری برند استفاده کنید. پس از بررسی مدارک و مستندات شما و در صورت تایید دو نسخه قرار داد به ادرسی که در سایت اعلام کرده بودید ارسال خواهد شد که باید هر دو نسخه امضا و یک نسخه را به همراه فیش واریز حق الثبت و اصل سایر مدارک را ارسال و یا حضورا ان را تحویل دهید.

اداره مالکیت صنعتی مراحل کار را عملا پس از دریافت مدارک  و فیش واریز حق الثبت شما اغاز خواهد کرد. در نظر داشته باشید که اظهارنامه های ثبت برند بر اساس اولویتی خواهد بود که در سامانه ثبت شده و نیازی به حضور مداوم در اداره ثبت مالکت صنعتی نمی باشد. اظهار نامه شما با شرایط و ضوابط قانونی کشور و تجارت سنجیده خواهد شد و در صورتیکه مشکلاتی برای ان وجود داشته باشد از طریق ابلاغیه رفع نقص به شما اطلاع رسانی خواهند شد و در غیر اینصورت چنانچه اظهارنامه شما مورد توافق باشد و ایرادی برای ثبت نباشد اجازه انتشار اگهی ثبت برند در روزنامه رسمی و یک روزنامه کثیر الانتشار داده می شود.

مواردی که ممکن است برای ان ابلاغیه رفع نقص و یا عدم پذیرش برند صادر شود زیاد هستند ولی از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مشابه و یا الگو گرفته از روی برندی باشد
 • با موازین و اخلاق اجتماعی و عرفیات متضاد باشد
 • قبلا درخواست ثبت این برند داده شده باشد
 • بخشی از کالا و خدمات شما قابل ثبت نمی باشد
 • از کلمات و اشکال عام و یا غیر قانونی در ان استفاده شده باشد
 • ممکن است خلاف گویی در برند شده باشد
 • و ...

ثبت علامت های تجاری همواره توصیه می شود تا جلوی هرگونه سو استفاده از برند و علامت های شما گرفته شود ولی برای این موضوع در هیچ کجای قانون الزامی تعریف نشده است مگر در مواردی که قانون عملا ثبت برند را الزامی کرده است. از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • داروهای اختصاصی
 • موار استعمال طبی و یا بیطاری
 • موارد غذایی خاص که در ظروفی خاص بسته بندی شوند
 • نوشیدنی ها و اب های گاز دار
 • لوازم ارایشی که بر روی پوست استعمال می شوند

هر برند یا علامت تجاری باید حداقل یک طبقه از کالا و یا خدمات را به خود اختصاص داده باشد. این طبقه بندی هم می تواند داخلی باشد و هم خارجی. البته خود برند را هم می توانید داخلی و هم می توانید خارجی و در کشورهای دیگر و هم بصورت بین المللی بر اساس پروتکل و یا توافقنامه مادرید به ثبت برسانید.

مورد دیگر اینکه برای پرداخت هزینه حتما باید از طریق سامانه ثبت علامت های تجاری اقدام شود و نمی توان برای پرداخت هزینه از بانک اقدام نمود. مدت اعتبار ثبت برند به مدت 10 سال از زمان ارائه اظهارنامه می باشد و قبل از اتمام دوره اعتبار برند باید برای تمدید ان اقدام شود. برای این منظور یک فرصت ارفاقی شش ماه توسط اداره مالیکت صنعتی در نظر گرفته می شود و پس از ان هر فرد دیگری می تواند برای آن اقدام نماید.

در صورتیکه فردی تقاضای علامت تجاری را داشته باشد که فرد دیگری نسبت به ان معترض باشد و ان را مشابه برند خود بداند و یا ان را متعلق به خود بداند باید در زمان انتشار اگهی و یا بعد از ان در صورت داشتن عدله کافی و اینکه واقعا شباهت برند بتواند مصرف کننده و مشتریان انها را دچار اشتباه کند نسبت به این موضوع اعتراض نماید.

برای داشتن یک برند موفق و تاثیر گذار بهترین راه این است که قبل از اقدام برای طراحی یک برند برای محصولات و خدمات خود از مشاورین و متخصصین این حوزه در موسسه حقوقی ویونا مشورت گرفته و با تخصص این کارشناسان اقدام نمایید که از همه نظر موافق اصول و رویکرد های شما بوده و بتواند وجهه و اعتبار بالایی برای شما به همراه داشته باشد.

یک برند خوب، چه ویژگی هایی دارد؟

برای ثبت یک برند خوب باید به چند نکته توجه کنید:

 1. ایجاد تفاوت و تمایز: شما باید با رقبای خود، متفاوت باشد
 2. درگیری با احساس و عواطف مخاطب: به جای آن که در قدم اول سهمی از جیب مشتری بخواهید، سهمی از احساس او دریافت کنید
 3. ایجاد کاریزمای : سعی کنید به ارزش هایی که مخاطبانتان به آن ها پایبندند توجه کنید
 4. ایجاد فرهنگ : تک تک کارمندان تان را آموزش دهید که ارزش برندتان را بدانند و از آن استفاده کنند
 5. ایجاد سیستم مدیریت : برند شما باید همه ی نیازمندی های حوزه ی مورد نظر را پوشش دهد
 6. توجه به تغییرات: با زمانه حرکت کنید. به علاقمندی های جدید مخاطبان خود احترام بگذارید
 7. ایجاد برند به عنوان سرمایه گذاری: یادتان باشد اگرچه هزینه ثبت برند بدوا" پرداخت میشود ولی سرمایه است و نه هزینه

برای ثبت برند و علامت تجاری نیاز به یک مفهوم دهی اساسی دارید و پس از آن به یک وکیل خوب در شرکت ویونا که بتواند برند شما را با تمرکز بر خواسته های شما و با راحت ترین و سریع ترین زمان به ثبت برساند. کارشناسان و متخصصین ثبت شرکت ویونا از بهترین کارشناسان کشور بوده و به دلیل سال ها تجربه و تخصص مطمئن ترین انتخاب برای شما خواهند بود.

دیدگاه‌ها  

+3 # ثبت برندصابر 1400-04-22 20:35
آیا نام تجاری فقط به فارسی باید باشد ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-04-22 20:39
خیر، ثبت برند به دو شکل فارسی و لاتین قابل ثبت است ولی برای ثبت برند به لاتین به کارت بازرگانی نیاز خواهید داشت.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # ثبت برندسمیه 1400-04-21 23:18
آیا می توان همراه با ثبت برند، لوگو نیز ثبت کرد ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-04-21 23:23
برند تجاری در کنار یک شکل یا لوگو قابل ثبت می باشد. در واقع لوگو یا شکل انتخاب شده برای معرفی بهتر و راحتتر محصول یا خدمات شما است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # ثبت برندفرهاد 1400-04-19 23:30
آیا جهت ثبت برند داشتن شرکت الزامی است ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-04-19 23:36
خیر، برند به دو صورت شخصی و یا شرکتی قابل ثبت است و برای ثبت برند لزومی به داشتن شرکت نیست. لازم به ذکر است که برند حقیقی و حقوقی از لحاظ اعتبار یکسان هستند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # ثبت برندعلی صمدی 1400-04-18 22:32
آیا میتوانم با مدارک ثبتی شرکتم برندم را ثبت کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-04-18 22:37
بله در صورتیکه موضوع شرکت با صنف برند درخواستی همخوانی داشته باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # ثبت برندسحر برنجی 1400-04-17 00:47
اگر یک برند به طور هم زمان دو متقاضی برای ثبت داشته باشد چه اتفاقی می افتد ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-04-17 00:53
اگر یک برند به طور هم زمان دو متقاضی برای ثبت داشته باشد، متقاضی که زودتر برای ثبت اقدام کرده باشد اجازه ثبت کردن آن نام برند را دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # ثبت برندنوشین 1400-04-14 23:01
آیا برای ثبت برند داشتن جواز الزامی است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-04-14 23:05
بله برای ثبت برند ، جواز یا پروانه بهره برداری مورد نیاز است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # ثبت برندفریدون 1400-04-13 22:53
برای تمدید اعتبار برند چه باید کرد و هزینه اش چه قدر است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-04-13 22:58
تمام مراحل لازم برای ثبت اولیه برند باید انجام شود و همان هزینه را هم در بر دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # ثبت برندکامیار 1400-04-13 10:49
آیا برندهای ثبت شده در سایر کشورها در ایران حمایت می شود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-04-13 10:58
تنها برند های ثبت شده در کشورهایی که عضو کنوانسیون پاریس هستند در ایران حمایت می شوند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # ثبت برندمهتاب 1400-04-11 20:45
آیا برای ثبت برند و علامت تجاری نیاز به اخذ مجوز است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-04-11 20:47
بله، برای ثبت برند حتما باید جواز فعالیت ، پروانه کار و یا مدرکی مبنی بر فعالیت ارایه کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # ثبت برندمهتاب 1400-04-09 22:11
آیا برای ثبت برند استخدام وکیل الزامی است ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-04-09 22:48
خیر.شما می توانید به تنهایی و بدون نیاز به وکیل نام برند مورد نظر خود را ثبت کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # ثبت برندمهسا 1400-04-08 22:38
آیا ثبت برند و علامت تجاری ضروری است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-04-08 22:40
ثبت علامت تجاری فقط در بعضی موارد خاص که از طرف دولت و قانون مشخص شده است الزامی می باشد و در بقیه موارد هیچ الزامی ندارد و شما برای ثبت برند خود کاملا مختار هستید ولی چیزی که روشن است این است که با توجه به مزایای فراوان ثبت برند انجام آن کار بسیار عاقلانه ای است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+5 # ثبت برندمهسا 1400-04-07 18:24
چه کسانی حق استفاده از علامت تجاری را دارند؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-04-07 18:25
از لحاظ قانونی تنها مالک علامت و برند ثبت شده و یا شخصی که به صورت موقتی و یا به طور دائم برند به وی منتقل شده امکان استفاده از نام برند را دارند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # ثبت برندفهیمه 1400-04-06 23:07
چه افرادی می توانند برای خود برند ثبت کنند ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-04-06 23:08
همه اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی که مدارکی در زمینه تولید کالا ، توزیع ، بسته بندی ،خرید و فروش یا واردات و صادرات کالا و یا مدارکی در زمینه ارایه خدمتی خاص ارائه دهند امکان ثبت برند در زمینه کاری خود را دارند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # ثبت برندمژده 1400-04-05 23:15
مدت اعتبار برند چند سال است؟ در صورت اتمام آیا قابل تمدید است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-04-05 23:16
برند و علامت تجاری بعد از ثبت اظهارنامه به مدت 10 سال معتبر است و پس از پایان 10 سال به درخواست صاحب برند قابل تمدید است و هر بار برای مدت 10 اعتبار پیدا می کند همچنین پس از پایان مدت اعتبار برند به مدت 6 ماه برای تمدید ان فرصت دارید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # ثبت برندشاهین 1400-04-04 12:54
آیا ثبت برند امری اجباری است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-04-04 12:55
ثبت برند جز در موارد زیر برای هیچ شرکت یا واحد تولیدی، خدماتی و تجاری اجباری نیست:
•ثبت برند لوازم آرایشی که مستقیما برای پوست استفاده می شوند
•داروهای مورد استفاده پزشکان
•مواد غذایی که در بسته بندی یا ظروف مخصوص عرضه می شوند
•انواع نوشیدنی و آب های گازدار
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+5 # ثبت برندعطی 1400-04-03 19:12
چه برندهایی را نمی توان ثبت کرد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-04-03 19:13
برندهایی که امکان ثبت شدن ندارند اکثرا دارای ایرادات زیر هستند:
•استفاده از برندهای رسمی کشور در نام برند مانند هلال احمر... …
•تکرای بودن نام برند که باید قبل از شروع مراحل ثبت استعلام شود.
•استفاده از عناوینی بر خلاف عفت یا نظم جامعه
•استفاده از عباراتی منسوب به ایران مانند انقلاب یا دولت و …
•استفاده از عبارات کلی یا عمومی مثل پارچه و …
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # ثبت برندقاسم 1400-04-02 12:29
برند ثبت شده چقدر معتبر است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-04-02 12:31
اعتبار برند ثبت شده از تاریخ تکمیل آن شروع می شود و تا 10 سال آینده اعتبار خواهد داشت. پس از اتمام این دوره 10 ساله به مالک برند 6 ماه برای تمدید فرصت داده می شود و در صورت عدم تمدید، برند مذکور ممکن است به نام شخص حقیقی یا حقوقی دیگری ثبت شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # ثبت برندفرهاد 1400-04-01 23:31
مدت زمان مورد نیاز برای ثبت برند چه قدر است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-04-01 23:32
بطور کلی مدت زمان لازم برای ثبت برند در ایران کمتر از دو ماه نیست. این مدت زمان برای بررسی پرونده متقاضی توسط کارشناسان، تشکیل پرونده به صورت حضوری توسط متقاضی، چاپ آگهی در روزنامه رسمی و مدت سی روزه اعتراض به ثبت برند، چاپ روزنامه رسمی ثانویه و مراجعه حضوری برای دریافت سند مالکیت برند ثبت شده، لازم است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # ثبت برندطلا 1400-03-30 16:43
مدارک مورد نیاز برای ثبت برند برای اشخاص حقیقی و حقوقی چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-03-30 16:44
مدارک لازم برای ثبت برند برای اشخاص حقیقی موارد زیر است:
•کپی شناسنامه
•کپی کارت ملی
•کپی کارت بازرگانی
•کپی جواز فعالیت
•آدرس، کد پستی، ایمیل، شماره همراه و شماره تلفن ثابت
مدارک لازم برای اشخاص حقوقی متقاضی ثبت برند موارد زیر است:
•کپی شناسنامه تمام شرکا که در شرکت حق امضا دارند.
•کپی کارت ملی تمام شرکا که در شرکت حق امضا دارند.
•کپی جواز فعالیت
•کپی از روزنامه رسمی که ثبت شرکت در آن آگهی شده .
•کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت
•کپی کارت بازرگانی
•آدرس، کد پستی، ایمیل، شماره همراه و شماره تلفن ثابت شرکا که در شرکت حق امضا دارند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # ثبت برندهاشم 1400-03-29 23:30
یک نام مناسب برای برند چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-03-29 23:31
نام برند باید جذاب باشد.
•مناسب هویت و موضوع فعالیت شرکت باشد.
•باید نامی باشد که به راحتی در ذهن مردم بماند.
•در زمان نمایش آگهی و تبلیغات بسیار چشم‌گیر باشد.
•در فضای مجازی و دامین های اینترنتی تکراری نباشد.
•نام برند باید دارای مفهوم باشد.
•نام برند باید خاص باشد.
•نام برند باید تلفظ راحتی داشته باشد.
•امکان ثبت شدن داشته باشد.
نامی که برای برند انتخاب می شود باید به لحاظ قانونی قابلیت ثبت شدن را داشته باشد. بنابراین قبل از هر اقدامی آخرین تغییرات قوانین انتخاب نام برند را بررسی کنید.
•آینده ‌نگرانه باشد.
انتخاب نام برند باید آینده نگرانه باشد. شما باید از ابتدا بازار هدف خود را بررسی کنید و معنی و مفهوم نام برند را با فرهنگ بازار هدف مطابقت دهید. انتخاب نامی که با فرهنگ مشتریان مطابقت نداشته باشد واکنش منفی مشتریان را به همراه خواهد داشت.
•دیداری باشد.
نام برند باید طوری باشد که به راحتی بتوان آن را تصور کرد و یک تصویر روشن و واضح در ذهن مشتری ایجاد کند و به راحتی بتوان آن را طراحی و از طریق المان های گرافیکی آن را طراحی و پیاده سازی کرد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # ثبت برندمجید 1400-03-27 19:27
دلایل رد شدن نام برند چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-03-27 19:28
برای انتخاب یک نام مناسب و قابل ثبت برای برند خود به موارد زیر دقت فرمایید، موارد زیر موجب می شود نام برند شما رد شود:
علائم غیر قابل ثبت در ایران:
• استفاده از واژه های عام برای مثال کتاب یک واژه عام است.
• استفاده از واژه های توصیف کننده مانند شور برای نمک و یا کلماتی مانند زیبا، گرد، دقیق، برتر، مربوط، نرم، محکم، بهتر …
• استفاده از واژه های گمراه کننده یا فریب دهنده: واژه هایی که مردم را نسبت به کیفیت، ماهیت و یا ساخت، تولید و عرضه محصول گمراه می کند.
• استفاده از واژه ها و علائم خلاف موازین شرعی و اخلاق حسنه.
• استفاده از عین واژه یا ترجمه یا مشابه یک علامت یا نام تجاری خارجی برای همان کالا یا کالای مشابه در ایران .
• استفاده از پرچم، نشان سلطنتی، علامت رسمی دولتها و کشورها و سازمانهای بین المللی که نمونه ای از آنها به دفتر بین المللی سازمان جهانی مالکیت معنوی اعلام شده است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # ثبت برندمسعود 1400-03-26 13:18
من قصد دارم برند خود را ثبت کنم ولی جواز فعالیت ندارم چه کار باید انجام دهم ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-03-26 13:21
اشخاصی که دارای شرکت تولیدی هستند ولی جواز فعالیت و کسب و کار خود را دریافت نکرده اند می توانند برای اخذ جواز تاسیس اقدام کنند که تنها یک هفته زمان نیاز دارد . این جواز از سمت اداره صنعت و معدن ارایه می شود و معاف از مالیات است و مراحل و مدارک مورد نیاز برای اخذ آن بسیار آسان است و تنها به مدارک شناسایی شما نیاز دارد. پس از اخذ این مجوز شما می توانید نسبت به ثبت برند خود اقدام نمایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # ثبت برندزیبا 1400-03-25 16:03
ثبت برند چه قدر زمان می برد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-03-25 16:04
به طور کلی مدت زمان مورد نیاز برای ثبت برند به تعداد پرونده های موجود در کارتابل کارشناسان و رئیس اداره ثبت خواهد داشت اما تجربه نشان داده است که ثبت یک برند معمولا 45 روز الی 2 ماه زمان نیاز دارد. دقت فرمایید با توجه به زمانبر بودن پروسه ثبت برند مخصوصا زمان مورد نیاز تا مرحله ثبت آگهی نوبت اول در روزنامه رسمی کشور و یا رد پرونده (به دلایل مختلف) اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای اظهارنامه را دقیق و کامل ارسال کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # ثبت برندسورنا 1400-03-24 22:37
برای اینکه بتوانم برند مورد نظر خود را ثبت کنم به چه مدارکی نیاز دارم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-03-24 22:46
برای ثبت برند شما باید مدارک زیر را آماده کنید:
• کپی از مدارک شناسایی( شناسنامه و کارت ملی)
• مجوز فعالیت در صورت وجود
• کارت بازرگانی در صورت لاتین بودن نام برند
• آدرس منزل و محل کار به علاوه کد پستی
• ثبت نام برند پیشنهادی خود بعد از گرفتن استعلام و اطمینان از قابل ثبت بودن آن
• کپی از روزنامه تاسیس شرکت و آخرین تغییرات شرکت( برای اشخاص حقوقی)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # ثبت برندمینا 1400-03-23 15:44
چگونه می توانم برند خود را در خارج از کشور ثبت کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-03-23 15:47
برای ثبت برند بین المللی، شما ابتدا باید برند موردنظر خود را داخل کشور ثبت کنید. بنابراین ثبت برند در ایران پیش نیاز ثبت بین المللی آن درکشورهای عضو سیستم مادرید است.
برای ثبت بین المللی برند خود باید ازطریق اداره مالکیت صنعتی اقدام کنید. اولین قدم برای این کار، پرکردن فرم اظهارنامه علامت تجاری در اداره مالکیت صنعتی است. این اداره امور مربوط به ثبت علائم تجاری را به عهده دارد. فرم اظهارنامه باید شامل جزئیات و مشخصات برند و علامت تجاری از قبیل رنگ، فرم و سایر مشخصات باشد.همچنین این فــــرم باید شامل لیست کالاها و خدمات شرکت شما مطابق طبقه بندی بین المللی علائم تجاری باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # ثبت برندحامد 1400-03-22 23:43
سلام. خسته نباشین. سوالم اینه که آیا فرقی بین نشان تجاری و برند وجود دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-03-22 23:46
سلام. متشکر. بله این متفاوت از هم هستند. نام و نشان تجاری، علامت مخصوصی است با رنگ، شکل، حرف، شعار، آهنگ و تصاویر خاص. نشان تجاری تصویری است که یک شرکت یا سازمان از خود یا محصولش، آن چنان که هست و دوست دارد دیگران بشناسند، ارائه می دهد. اما برند در واقع، ثبت هویت نشان تجاری است. برند، فقط یک مفهوم گرافیکی نیست بلکه مالکیت و حقوق مربوط به نشان تجاری است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # ثبت برندپریوش 1400-03-06 19:28
آیا استفاده از برند دیگران امکان پذیر است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-03-06 20:06
به هیچ عنوان چنین توصیه ای نمی کنیم. ثبت برند هزینه ای ندارد و به راحتی می توان یک برند برای خود طراحی و ثبت کنید. استفاده از برند دیگران غیر قانونی است و می تواند تبعات سنگینی برای کسب و کار شما داشته باشد. اگر به هر دلیل از شما بابت این موضوع شکایت شود، جرایمی سنگینی را باید متحمل شوید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # ثبت برندشهره 1400-03-05 14:42
اگر برندم را ثبت نکنم چه مشکلی برای من پیش خواهد آمد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-03-05 14:43
الزامی برای اینکه برند را ثبت کنید ندارید. اما اگر برندی ثبت نشده باشد، در اصل مالکی ندارد. این موضوع به این دلیل مهم است که امکان سو استفاده، بهره برداری و یا کپی کردن از برند را به دیگران بدون محدودیت خواهد داد. برندی که ثبت نشود هر آن ممکن است توسط دیگران به ثبت برسد. این موضوع بخصوص اگر برندی به موفقیت برسد بیشتر خود را نشان می دهد. در ضمن اگر برای ثبت برند اقدام نکنید، بعد از مدتی اگر برند شما شهرت کافی به دست آورد ممکن است به هر دلیل امکان ثبت نداشته باشد و این یعنی از دست دادن همه سرمایه های مالی و زمانی که انجام داده اید تا برد موفق شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # ثبت برندامیر محمد 1400-03-04 20:19
من برندی دارم که سال ها است از آن استفاده می کنم و اکنون می خواهم ثبت کنم. آیا امکان پذیر است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-03-04 20:22
بله، به شرط اینکه قبلا این برند توسط فرد یا سازمان دیگری به ثبت نرسیده باشد و در ضمن امکان ثبت داشته باشد یعنی مشکل قانونی و حقوقی نداشته باشد می توانید در هر زمان برای ثبت آن اقدام کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # ثبت برندpouya 1400-03-03 17:55
آیا ثبت برند الزامی است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-03-03 18:03
خیر، ثبت برند عمدتا الزامی نیست هر چند قویا توصیه می شود. اما برخی از شرکت ها باید الزاما برند ثبت کنند. در نظر داشته باشید که این دو با هم متفاوت هستند. مثلا کسی که برند را می خواهد ثبت کند می تواند با تعیین طبقه یا طبقات برند برای خدمت یا خدماتی و یا کالاهایی برند خود را ثبت کند و یا ریسک عدم ثبت برند را بپذیرد و آن را ثبت نکند. اما کسی که اقدام به ثبت شرکت دارویی و یا مواد غذایی می کند، باید برای این محصولات خود الزاما برند داشته باشد و برند خود را ثبت کرده باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # ثبت برندپریسا 1400-03-02 16:50
آیا واقعا برند در ایران حمایت می شود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-03-02 17:07
در جواب این سوال باید گفت بلی، به شرط اینکه قبلا برای ثبت برند اقدام شده باشد. در واقع تنها برندهایی مورد حمایت دولت هستند که در اداره مالکیت معنوی ثبت شده باشند و گواهینامه ثبت برند به نام متقاضی صادر شده باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+5 # ثبت برندشیرین 1400-03-01 15:25
آیا هر برندی را می توان ثبت کرد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-03-01 15:34
در خصوص ثبت برند محدودیتی وجود ندارد اما اینکه بگوییم همه انواع تصاویر و یا طراحی ها را می توان برای ثبت برند استفاده کرد کاملا اشتباه است. ثبت برند یا علامت تجاری تابع قوانین و مقرراتی است که یا از قوانین ثبت علائم تجاری و اختراعات در ایران گرفته شده است و یا تابع سازمان جهانی ثبت برند یا وایپو است. مثلا برندی که متعلق به دیگران باشد و یا مشابه دیگر برندها باشد قابل ثبت نیست. استفاده از برخی از تصاویر و یا حروف قانونی نیست و بسیاری از این نوع موارد که ثبت هر برندی را امکان پذیر نمی کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # ثبت برندمریم 1400-02-30 18:20
آیا ثبت اظهارنامه سایت مالکیت معنوی احتیاج به پرداخت هزینه دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-02-30 18:22
با سلام بله دوست عزیز. پس از اقدام به تکمیل اظهارنامه، بایستی هزینه مربوط به ثبت اظهارنامه را نیز پرداخت کنید تا سامانه اظهارنامه شما را ثبت و روند بررسی پرونده شما را آغاز کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+5 # ثبت برندراستین 1400-02-29 13:58
حداقل و حداکثر زمان مدت زمان بررسی پرونده در سایت اداره مالکیت چند روز است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-02-29 13:59
با سلام مدت زمان بررسی پرونده شما کاملا وابسته به حجم درخواست در صف وابسته است. لذا به دلیل حجم پرونده های ارسالی حداقل 10 روز و حداکثر قابل اعلام نیست.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+6 # ثبت برندواحدی 1400-02-28 23:05
با سلام. من شخصا یک اظهارنامه ثبت برند پر کردم و خیلی وقته توو نوبت هستم و مدام پیام میده اظهار نامه در حال بررسی توسط کارشناس و بعدش رییس و ... است. سوالم اینه که اظهارنامه ها توسط چندکارشناس مورد بررسی قرار میگیرد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-02-28 23:20
با سلام . به طور کلی بررسی پرونده توسط چندین سمت از قبیل کارشناس طبقه بندی ، کارشناس پرونده ، کارشناس مسئول و رئیس اداره صورت می پذیرد. بدیهی است با ورود به کارتابل هر یک از سمت ها نوبت مخصوص به آن کارتابل اعلام می گردد. اما پیشنهاد می شود در خصوص کارهای تخصصی همچون ثبت برند از کارشناسان خبره کمک بگیرین و راسا اقدام به ثبت اظهارنامه نکنین تا از هدر رفتن زمان و پول خود جلوگیری نمایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+6 # ثبت برندsimin 1400-02-27 20:31
سلام. خسته نباشین. مرسی از سایت خوبتون. معذرت میخوام من هرچی گشتم توی سایتتون چیزی در مورد بخش اظهارنامه سایت مالکیت معنوی پیدا نکردم. من تازگی رفتم و در سایت مالکیت معنوی ثبت نام کردم و می خوام بدونم بخش اظهارنامه و پرونده چیه دقیقا؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-02-27 20:52
با سلام. پس از ثبت نام در سایت مالکیت معنوی و پس از تایید حساب کاربری شما، میتوانید به بخش ثبت اظهارنامه برند مراجعه کرده و در آنجا میتوانید بخش های مختلف را مشاهده نمایید. مثلا بخش کارتابل به شما اجازه میدهد تا اظهارنامه جدیدی ثبت نمایید یا قبلی ها را مشاهده نمایید. یا در بخش ضمایم امکان اپلود برخی مدارک از جمله کپی شناسنامه، کپی کارت ملی، جواز فعالیت، نمونه برند پیشنهادی در اندازه 6*6 سانتی متر و در صورت ثبت برند لاتین، کارت بازرگانی خود را در سیستم خواهید داشت.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+5 # ثبت برندتینا 1400-02-26 16:06
سلام. روز بخیر. آیا ثبت نام در سایت اداره مالکیت معنوی الزامی است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-02-26 16:11
با سلام بله دوست محترم , پس از آماده سازی مدارک لازم است تا در سایت مالکیت معنوی ثبت نام فرمایید. در حقیقت آغاز پروسه ثبت برند تجاری از اینجا شروع می شود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # ثبت برندامیر 1400-02-26 00:05
سلام. نسخه فیزیکی مدارک رو چه موقع باید تحویل اداره ثبت داد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-02-26 00:16
سلام دوست عزیز. اسکن مدارک باید ابتدا هنگام نام نویسی درسایت اداره مالکیت بارگذاری شود و فقط بعد از تاییدیه برند درسایت است که باید نسخه فیزیکی مدارک تحویل اداره مالکیت معنوی شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # ثبت برندمهدی 1400-02-23 23:29
آیا مانعی برای انتخاب نام در جهت ثبت برند وجود دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # جواب: ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-02-23 23:36
باسلام نامی که انتخاب میکنید قبلا نباید ثبت شده باشدو اینکه قابلیت ثبت داشته باشد و جزو نام های ممنوعه نباشد. شاید ازنظرخودتان نامی که برای شرکت یا واحد صنعتی یا تولیدی خود درنظرگرفتید برند تک ومنحصربفردی باشدولی تنها از طریق سایت مالکیت صنعتی و با شرکت های معتبر مانند ثبت ویونا است که میتوانید مطمین شوید نام مورد نظرتون قبلا ثبت نشده باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+5 # ثبت برند تجاریkami 1400-02-22 20:59
اولین گام برای ثبت برند تجاری چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # جواب: ثبت برند تجاریکارشناس ثبتی 1400-02-22 21:11
سلام دوست عزیز. لطف کنین برای اطلاع دقیق از مراحل ثبت برند مطالب مندرج در همین صفحه را کامل مطالعه فرمایید اما بنده به اختصار توضیح میدهم خدمت شما. اولین قدم درثبت برند و لوگو اینست که بدانید ثبت برند چه مراحلی دارد.مدراک لازم جهت ثبت برند کدام است ؟هزینه ثبت برند چقدراست ؟مدت زمان ثبت برند وعلایم تجاری چقدراست؟ برای شروع رسته فعالیت و نام انتخاب کنین.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+5 # ثبت برندمانی 1400-02-21 23:07
چاپ آگهی تقاضای ثبت برند در روزنامه رسمی چه مدت زمان نیاز دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-02-21 23:17
با سلام
پس از بررسی اظهارنامه شما در مدت 10 الی 15 روز، در صورتی که ثبت برند شما بلامانع تشخیص داده شود، درخواست ثبت برند شما به روزنامه رسمی ارسال می شود. در اینجا بایستی هزینه روزنامه رسمی برای آگهی درخواست ثبت برند را بپردازید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+6 # درخواست برندnader 1400-02-20 18:48
چاپ آگهی درخواست برند به چه منظور صورت میگیرد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+5 # چاپ آگهی درخواست برندکارشناس ثبتی 1400-02-20 18:59
با سلام
چاپ آگهی درخواست ثبت برند بدین سبب صورت می گیرد که هر شخص حقیقی یا حقوقی نسبت به ثبت آن اعتراضی داشته باشد حقوق مدنی وی اجازه اعتراض به ثبت را می دهد. در قاون تجارت کشور ما یک ماه بدین منظور فرصت داده می شود. پس از یک ماه در صورتی که هیچ اعتراضی از طرف شخص ثالث صورت نگرفت، شما می توانید اصل مدارک را به اداره ثبت برند به صورت فیزیکی تحویل دهید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+6 # ثبت برندmashid 1400-02-19 20:32
:مدت زمان لازم انتظار برای اعتراض به ثبت برند پیشنهادی چقدر است ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # ثبت برندکارشناس ثبتی 1400-02-19 20:39
با سلام طبق قانون زمان 30 روزه ای برای انتظار به اعتراض در نظر گرفته شده است. اگر اعتراضی به صورت رسمی به ثبت برند صورت گرفت برند پیشنهادی مجددا مورد کارشناسی قرار می گیرد اما اگر در این مدت اعتراضی ثبت نشد، پیغامی مبنی بر ثبت برند بلامانع است دریافت خواهید نمود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # ثبت برندعلی 1399-06-06 00:01
سلام.ما یک تولیدی رو به تازگی راه اندازی کردیم و برندمون هم نگ کریشکی هست. البته دوست داریم به صورت انگلیسی نوشته بشه. KERISHKI PAINT. آیا راه حلی داره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # هزینه های ثبت برندعلی 1399-04-26 14:50
سلام ضمن تشکر از سایت خوبتون لطفا در خصوص هزینه های ثبت برند هم توضیح بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+8 # ثبت برنداحمدپور 1398-07-09 22:02
سلام
پدر بنده ۱۵ سال پیش یک برندی رو به ثبت رسونده ولی متاسفانه چند وقت پیش متوجه شدیم اعتبارش گذشته چه اقدامی الان باید انجام بدیم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # سوء استفادهرضايي 1398-07-09 21:20
سلام بنده جند سالی هست که مشغول کار و در بازار شناخته شده هستم جديدا متوجه شدم يك نفر از نام برند ما داره كپي برداری ميكنه چي اقداماتي بايد انجام بديم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن