ثبت شرکت با موضوع تولید مواد شوینده

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 2.08 (تعداد رای 6)

مواد شوینده در دنیای امروزی جزئی لاینفک از زندگی مردم شده اند و هر روز بر طیف این محصولات افزوده می شود.  وجود انواع آلاینده ها و روش های بر طرف کردن این آلودگی ها در سطوح مختلف باعث شده تا اشکال متنوعی از مواد شوینده در بازار به وجود بیاید.

ما امروز نیاز به شوینده های ایمن و مطمئن برای پوست و بدن خود داریم، شوینده هایی برای دندان و دهان نیاز داریم، برای حیوانان خانگی و اهلی شوینده نیاز داریم، برای شستشوی خانه، لباس، دیوار ، ظروف و ... شوینده نیاز داریم و حتی اگر نگاهی بزرگتر به موضوع داشته باشیم شوینده ها را می توان در چند دسته متفاوت خانگی ، صنعتی، انسانی و غیر انسانی، شوینده های شیمیایی و طبیعی ده ها نوع دیگر از شوینده ها طبقه بندی کنیم.

هر چه جامعه و شهرها بزرگتر می شود و هر چه تنوع زندگی شهری بیشتر می شود لزوم تولید و ارائه متد های ضروری تر و حرفه ای تر برای شستشو اهمیت زیادتری پیدا می کند.

در قرن حاضر صنعت بهداشت جهانی شاید بیشترین تمرکز خود را بر روی شوینده ها و مواد بهداشتی گذاشته . تولیداتی که با حضور خود در جهان انسان ها، جان بسیاری از مردم را نجات دادند و لزوم توسعه و بهبود این صنعت بسیار مشهود است.

امروز دنیا به دنبال افرادی است که بتوانند به رشد این صنعت کمک کنند. به دنبال افراد توانمندی است تا کمبود لوازم بهداشتی و شوینده ها را در دنیا جبران کنند و امروز دنیایی است که مردم برای سلامتی و پاکیزگی خود پول زیادی هزینه می کنند.

اما ورود به این عرصه و تلاش برای بهبود این ساختار هر چند در هر شکل و اندازه ای می تواند حائز اهمیت فراوان باشد ولی می طلبد که با نگاهی خاص تر و ویژه تر وارد این زمینه شد. ضمن اینکه هر چه این حضور قوی تر باشد سود و منافع حاصل از مشارکت در توسعه شوینده ها و بهداشت جهانی هم بدون تردید بیشتر خواهد بود.

خوشبختانه شوینده ها و مواد بهداشتی و دارویی کمتر شامل تحریم ها و فشار های اقتصادی هستند. سازمان جهانی بهداشت از شرکت ها و تولید کنندگان مواد بهداشتی و شوینده ها بسیار حمایت می کند و در تلاش است تا کمترین فشار بر این جوامع وارد شود.

اما تردید نیست تنها زمانی می توان از حمایت دولت کشور ها، سازمان بهداشت جهانی و حتی دولت کشور خودمان برخوردار شویم که دارای شخصیت حقوقی باشیم. شخصیت حقوقی که نه تنها کمی از بار این مسئولیت را بر دوش بکشد بلکه سهم بزرگتری در تامین خواسته های بهداشتی و شوینده های مورد نیاز کشور را داشته باشد.

برای به دست آوردن این شخصیت حقوقی باید صاحب شرکت بود. اما در ادامه به توضیح این نکته خواهیم پرداخت که چگونه می توان صاحب شرکت و یا تشکیلات حقوقی در زمینه شوینده های مختلف شد.

پیش نیاز های ثبت شرکت مواد شوینده

با ذکر توضیحات فوق به این اهمیت واقف شدیم که بهترین راه داشتن حضور در زمینه تجارت بزرگ جهانی شوینده ها و مواد شوینده ثبت شرکت و داشتن تشکیلات حقوقی است.  اما برای ثبت شرکت مواد شوینده یک نکته حائز اهمیت است و آن هم داشتن دانش و تخصص در این حوزه و داشتن فرمولاسیونی که بتوانید بر اساس آن سهم خود را از بازار بهداشتی جهان به دست بیاورید.

 البته منظور من این نیست که برای ثبت شرکت باید مدرک دانشگاهی داشته باشید و یا فرمول خود را در اختیار اداره ثبت شرکت ها قرار دهید و یا بدون این فرمول نمی توانید شرکت ثبت کنید بلکه منظور این است که برای رقابت در این بازار باید یک فرمول منحصر به فرد برای خودتان داشته باشید.

بعدا این فرمول در قالب پروانه بهره برداری باید مورد تایید قرار بگیرد تا بتوانید برای محصولات خود گواهی استاندارد دریافت نموده و تولید خود را بصورت قانونی انجام دهید که موضوع بحث ما نیست.

بصورت کلی برای ثبت شرکت مواد شوینده در تمامی قالب های تجاری می توانید شرکت خود را به ثبت برسانید ولی عمدتا سه نوع قالب ثبت شرکت اهمیت و اعتبار بیشتری دارد. شرکت سهامی عام، سهامی خاص و با مسئولیت محدود که در ادامه توضیح خواهیم داد:

ثبت شرکت مواد شوینده سهامی عام

شرکت سهامی عام شرکتی است که در کارهای بسیار بزرگ و با تعداد سهامدار بسیار زیاد تشکیل می شود. این شرکت ها زمانی به ثبت می رسند که اهداف شرکت بسیار بزرگ باشد و در واقع تامین سرمایه برای شرکت کار ساده ای نباشد.  

در خصوص مواد شوینده زمانی افراد اقدام به انتخاب قالب شرکت خود بصورت سهامی عام می کنند که معمولا مواد شوینده صنعتی، در حجم بسیار زیاد در نظر داشته باشند و یا بخواهند با تغییر کاربری خود بصورت شرکت هلدینگ در بیایند و مواد شوینده تولیدی خود را نه تنها در ایران بلکه در کشورهای زیادی هم صادر کنند و نیاز به طیف وسیعی از زیر ساخت ها، تجهیزات و ماشین آلات و حتی نیروی انسانی داشته باشند.

معمولا هر چند شرکت سهامی عام را می توان با میزان سرمایه حداقل پانصد هزار تومان به ثبت رساند ولی سرمایه اولیه مورد نظر هم برای ثبت این شرکت بسیار زیاد است. این سرمایه در ابتدا توسط موسسینی که حداقل 5 نفر باید باشند به میزان 20 درصد تعهد می شود و از این 20 درصد 35 درصد در حساب شرکت در همان ابتدا و توسط موسسین تادیه می شود و بعدا با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار باید شرکت اقدام به پذیره نویسی و فروش سهام در بورس و یا بانک عامل به مردم عادی بکند.

در این شرکت ها بیش از 51 درصد از سهام شرکت در اختیار مردم خواهد بود. هر فرد بسته به میزانی از سهام که خریداری می کند در شرکت عهده دار مسئولیت می باشد و از سود و زیان شرکت به اندازه سهام خود نصیب دارد.

از طرفی تصمیم گیری در شرکت های سهامی عام بر عهده سهامداران است و هر بار برای اتخاذ تصمیمات حیاتی شرکت باید همه سهامدارت در مجمع عمومی سهامداران اجتماع و در خصوص آن نظر دهی کنند.

نفرات هیئت مدیره به همراه نفرات بازرس و دارندگان حق امضا مجاز در جلسه مجمع عمومی موسسین باید معرفی شوند.  این نفرات باید جلسه ای را تحت عنوان اولین جلسه هیئت مدیره شرکت برگزار کنند و وظایف خود را مشخص نمایند.

در خصوص ثبت شرکت سهامی عام مقاله مرتبط یعنی ثبت شرکت سهامی عام را به دقت مطالعه فرمایید ولی بصورت کلی از بین سه روش مرسوم ثبت شرکت مواد شوینده این روش کمترین محبوبیت را دارد و معمولا زمانی انتخاب می شود که نیاز به تادیه سرمایه فراوان باشد.

ثبت شرکت مواد شوینده سهامی خاص

شاید محبوب ترین و مرسوم ترین شرکت ثبتی در ایران باشد که حتی در زمینه تولید مواد شوینده هم درجه اول اهمیت و اعتبار را در بین مشتریان و علاقمندان به ثبت شرکت دارد. ثبت شرکت مواد شوینده سهامی خاص تا حدودی شبیه سهامی عام است با البته تفاوت هایی کلیدی که تاثیرات زیادی در آینده شرکت دارد.

به عنوان مثال می توان برخی از تفاوت های شرکت های سهامی خاص مواد شوینده را با سهامی عام به قرار زیر عنوان کرد:

 • شرکت مواد شوینده سهامی خاص حداقل با سه شریک قابل ثبت است و شرکت سهامی عام مواد شوینده با 5 شریک
 • میزان سرمایه اولیه در شرکت سهامی خاص تنها صد هزار تومان است در حالی که شرکت سهامی عام پانصد هزار تومان بود
 • در شرکت سهامی خاص همه سهام باید توسط اعضا تادیه و تعهد شود
 • موسسین شرکت سهامی خاص مواد شوینده اجازه فروش سهام ندارند
 • و ...

البته تشابهات این دو شرکت هم کم نیست. مثلا هر دو تعهدات شرکا را با سهام مشخص می کنند و هر فرد به اندازه سهام خود در شرکت مسئولیت دارد، مدیران باید از بین سهامداران انتخاب شوند، هر دو سال یک بار باید مدیران تعیین شوند، تصمیم گیری بر عهده مجمع عمومی است و اعتبار شرکت ها از نظر حقوقی و قانونی بسیار بالا است.

مدیران شرکت باید در جلسه مجمع عمومی موسسین تعیین شوند و طی صورتجلسه ای که توسط همه سهامداران امضا می شود معرفی شوند و با امضا ذیل آن و با بصورت کتبی باید مدیران سمت خود را قبول کنند. بازرسین اصلی و علی البدل شرکت هم باید انتخاب و قبول سمت کنند.

بعد از آن مدیران در جلسه هیئت مدیره ضمن تعیین حدود اختیاران و وظایف سمت ها ، سمت و نقش هر فرد در شرکت را هم تعیین می کنند.

برای دقیق تر خواندن شرایط ثبت شرکت سهامی خاص مقاله ثبت شرکت سهامی خاص را مطالعه کنید.

ثبت شرکت مواد شوینده با مسئولیت محدود

شرکت مواد شوینده با مسئولیت محدود همانگونه که از نامش برآورد می شود مسئولیت کمتری را بر عهده شرکا قرار داده و هر یک تنها به اندازه سرمایه خود در شرک مسئولیت دارند. به توجه به ساختار این نوع شرکت ها که با شرکت های سهامی تفاوت های زیادی دارد برای ثبت شرکت مواد شوینده در قالب با مسئولیت محدود باید سرمایه را هر چه می توانید بالاتر در نظر بگیرید و البته بهتر است شرکا نیز دارای عنوان و اعتبار خوبی باشند.

دلیل آن هم این است که شرکت های سهامی اعتبار خود را از شرایط سهامی و سرمایه خود دارند ولی شرکت های با مسئولیت محدود اعتبار خود را هم از سرمایه شرکت و هم از نام شرکا دریافت می کنند هر چند اجازه آوردن نام شرکا در عنوان شرکت نیست.

البته این دلیل بر کمتر بودن میزان اعتبار شرکت های با مسئولیت محدود نیست و اتفاقا شاید به دلیل سرمایه کمی که نیاز دارند و تازه همان هم اعلامی است، یعنی اعلام می شود و بعدا تادیه می شود و تنها   100 هزار تومان هم باید اعلام شود، هر روز بر علاقمندان این نوع شرکت افزوده می شود. ضمن اینکه مسئولیت شرکت درست به اندازه سرمایه فرد است.

برای ثبت شرکت تولید مواد شیمیایی با مسئولیت محدود دو نفر شریک باید آورده های نقدی و یا غیر نقدی خود را با هم مشارکت کنند، به جای اساسنامه باید الزاما شرکت نامه داشته باشند و تعهدات و توافقات خود را در آن مشخص نمایند و در خصوص تمامی تصمیمات شرکت هم باید شرکا با هم توافق نظر نمایند. البته تعداد شرکا اصلا محدودیتی ندارد.

بری آشنایی دقیق با روش ثبت شرکت مواد شوینده در قالب مسئولیت محدود حتما توصیه می کنیم مقاله ثبت شرکت با مسئولیت محدود را مطالعه فرمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت مواد شوینده سهامی عام

 • مدارک شناسایی و هویتی موسسین، مدیران و بازرسین شرکت
 • گواهی عدم سوء پیشینه مدیران و بازرسین شرکت
 • برگه احراز فروش پذیره نویسی به همراه مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار
 • ورقه و یا رسید 35 درصد از مبلغ تادیه شده
 • صورتجلسه مجمع عمومی موسسین در دو نسخه
 • صورتجلسه هیئت مدیره در دو نسخه
 • وکلاتنامه وکیل
 • اقرارنامه مدیران و بازرسین شرکت
 • تقاضانامه ثبت شرکت
 • برگه معرفی نماینده حقوقی در صورتیکه هر کدام از سهامدارن حقوقی باشند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت مواد شوینده سهامی خاص

 • مدارک شناسایی و هویتی موسسین، مدیران و بازرسین شرکت
 • گواهی عدم سوء پیشینه مدیران و بازرسین شرکت
 • صورتجلسه مجمع عمومی موسسین در دو نسخه
 • صورتجلسه هیئت مدیره در دو نسخه
 • تقاضانامه ثبت شرکت
 • وکلاتنامه وکیل
 • برگه معرفی نماینده حقوقی در صورتیکه هر کدام از سهامدارن حقوقی باشند.
 • گواهی تادیه حداقل 35 درصد از مبلغ تعهد شده بانکی
 • اقرار نامه مدیران و بازرسین شرکت

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت مواد شوینده با مسئولیت محدود

 • مدارک شناسایی و هویتی موسسین، مدیران و بازرسین شرکت
 • گواهی عدم سوء پیشینه مدیران و بازرسین شرکت
 • صورتجلسه مجمع عمومی موسسین در دو نسخه
 • صورتجلسه هیئت مدیره در دو نسخه
 • تقاضانامه ای برایثبت شرکت
 • وکلاتنامه وکیل
 • برگه معرفی نماینده حقوقی در صورتیکه هر کدام از سهامدارن حقوقی باشند.

شایان ذکر است که برای ثبت هر یک از قالب های حقوقی فوق نیاز به اظهارنامه، اساسنامه و برای شرکت با مسئولیت محدود شرکتنامه می باشد که کارشناسان ما در موسسه حقوقی ویونا این مدارک را به همراه سایر مدارک مورد نیاز شما برای شما آماده خواهند کرد.

شرکت های مواد شوینده هر چند زیاد هستند ولی طیف فعالیت و گستره کاری آنها آنقدر زیاد هست تا شرایط ثبت آنها را گاها دچار دوگانگی و تردید کند. هرگونه اشتباه در تصمیم گیری و انتخاب بند های اساسنامه و یا شرکتنامه و ... می تواند تبعات آتی نامناسبی برای شما به همراه داشته باشد که تنها با به همراه داشتن یک وکیل خبره یا موسسه معتبر این شرایط به نفع شما تغییر خواهد کرد.

موسسه حقوقی ویونا مفتخر به داشتن سوابق بسیار ارزنده در ثبت انواع شرکت های حقوقی در ایران و خارج از ایران در حوزه ها و زمینه های متنوع بوده و با در اختیار داشتن کارشناسان و وکلای خبره و متبحر آماده ارائه خدمات مشاوره و ثبت انواع شرکت از جمله ثبت شرکت مواد شوینده در هر قالبی برای عزیزان متقاضی می باشد.

در صورت تمایل به ثبت شرکت در حوزه مواد شوینده و برای بر طرف شدن هر گونه ابهام و سوال خود همین امروز با کارشناسان ما تماس بگیرید.