ثبت شرکت در بجنورد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 2)

بجنورد یکی از شهرستان‌های استان خراسان شمالی است. طی مصوبه مجلس و دولت در سال 1383 استان خراسان به سه استان مستقل خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی تبدیل‌شده و در حال حاضر بجنورد به‌عنوان مرکز استان خراسان شمالی در نظر گرفته‌شده است. استان خراسان شمالی به‌جز بجنورد شامل 7 شهرستان دیگر با نام‌های: مانه و سملقان، اسفراین، جاجرم، شیروان، فاروج، گرمه و رازوجرگلان است.

استان خراسان شمالی به دلیل بافت طبیعی و جغرافیای خود شامل معادن طبیعی متعددی است. از معدن‌های فعال این استان در حال حاضر می‌توان به اکسید آلومینیوم، کلسیت، بنتونیت، باریت، ماسه سیلیسی، سنگهای تزئینی و... اشاره نمود که هرکدام از این‌ها تعدد دارند و به طبع وجود معادن طبیعی در این استان صنعت‌های مرتبط و غیر مرتبط با آن‌ها نیز در این استان رواج دارد. ازجمله کارخانه‌ها و صنعت‌هایی که در بجنورد در حال فعالیت هستند می‌توان به کارخانه‌های پلاستیک بجنورد، کارخانه تولید انواع لوله و پروفیل فلزی، کارخانه ساخت و تولید دستگاه‌های جوش القائی و کوره القائی و موارد متعدد دیگر اشاره نمود.

جمعیت غالب مردم بجنورد را کردها تشکیل داده‌اند و در میان آن‌ها تعدادی از فارس‌های بومی و مردمان بومی بجنورد و خراسان شمالی یافت می‌شوند.

ضمن آشنایی با شهر بجنورد می‌خواهیم شمارا از نحوه سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در این شهر آگاه سازیم. پس اگر به هر دلیلی قصد دارید در آینده به عرصه تجارت واردشده و در بجنورد سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت کنید این مطالب برایتان مفید فایده است.

کلیاتی در زمینه ثبت شرکت در بجنورد

ثبت شرکت در تمامی نقاط ایران در اداره ثبت شرکت استان مربوطه صورت می‌گیرید. تمامی این استان‌ها تحت نظر اداره کل ثبت شرکت‌های کشور فعالیت می‌کنند و قوانین و مقررات اساسی از این طریق به آن‌ها ابلاغ می‌شود. استان خراسان شمالی نیز بعد از استقلال خود و تعیین بجنورد به‌عنوان مرکز استان، اداره کل ثبت شرکت‌های خود را در بجنورد قرارداد. تمامی شهرستان‌های این استان اداره ثبت شرکت دارند و همه تحت پوشش اداره کل بجنورد مشغول به فعالیت هستند. شما در هر نقطه از استان خراسان شمالی که می‌خواهید ثبت شرکت داشته باشید باید به اداره مربوطه بروید و طی انجام امور اداری به ثبت شرکت خود بپردازید. بدیهی است نمونه‌ای از اطلاعات شرکت ثبت‌شده شما در اداره مرکزی که همان اداره ثبت شرکت بجنورد است، بایگانی می‌گردد.

لازم است بدانید شما صرفاً برای فعالیت رسمی و قانونی ملزم به ثبت شرکت هستید و به طبع از امتیازات مربوط به این عمل نیز برخوردار می‌گردید. همچنین در قانون حیطه عملکردی شرکت‌ها دسته‌بندی‌شده و درنهایت 8 نوع شرکت با حوزه فعالیت مختص خود تعریف گردیده است. اینکه فعالیت مدنظر شما در کدام دسته قرار می‌گیرد را می‌توانید از مشاوران و متخصصان این زمینه سؤال کنید و درباره روند اداری و ثبت آن اطلاعات لازم را کسب کنید. دسته خبره‌ای از این متخصصان در ثبت شرکت ویونا جمع شده و آماده خدمت‌رسانی به شما هستند. کافی است شما از طریق یکی از راه‌های ارتباطی با آن‌ها تماس حاصل فرمایید.

جالب است بدانید طی آماری که از شرکت‌های ثبت‌شده در کل کشور از اداره کل ثبت شرکت‌ها گرفته‌شده شرکت‌های با مسئولیت محدود و شرکت‌های سهامی خاص جایگاه بالاتری نسبت به دیگر شرکت‌ها داشته‌اند. به همین دلیل ما در ادامه مطلب در ذیل این دودسته از شرکت‌ها توضیحاتی را آورده‌ایم که برای شما مفید فایده است. ضمناً جهت دریافت هرگونه اطلاعات درزمینه‌ی دیگر شرکت‌ها می‌توانید با «ثبت شرکت ویونا» تماس برقرار کنید.

اطلاعاتی در مورد ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بجنورد

شرکت‌هایی را شرکت با مسئولیت محدود می‌خوانند که شرکا جهت امور تجاری اقدام به تشکیل آن کرده باشند و سرمایه آن شرکت توسط شرکا تأمین‌شده و سهام شرکت را به وجود بیاورد. نکته اینجاست که سهام این شرکت قابلیت تقسیم به سهام‌های متعلق به افراد را ندارد و کل سهام به صورت سرمایه محاسبه می‌شود. حیطه مسئولیت هر فرد نیز در شرکت محدود به میزان سرمایه اولیه تأمین‌شده توسط اوست.

برای اینکه بتوانید اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بجنورد بکنید باید مشمول شرایطی شوید. این شرایط بدین گونه است: حداقل افراد لازم برای شروع به کار شرکت 2 نفر هستند که به سن قانونی رسیده باشند و هیچ‌گونه سوءپیشینه‌ای نداشته باشند. سرمایه اولیه شرکت باید توسط حداقل 2 نفر از اعضای شرکت تأمین‌شده باشد اما اینکه میزان سرمایه هر فرد چقدر است اهمیتی ندارد. در آخر باید توجه داشته باشید که حداقل سرمایه‌ای که برای ثبت شرکت باید معرفی کنید یک‌میلیون ریال است.

با توجه به شرایطی که قانون برای افرادی که می‌خواهند ثبت شرکت با مسئولیت محدود انجام دهند قرارداده و علم به مشمولیت آن می‌توانید جهت تهیه و تنظیم مدارک اولیه که در روند ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بجنورد نیازمندید آماده شوید. این مدارک به‌طور کامل در زیر نام‌برده شده‌اند:

 • کپی مدارک شناسایی اعضا
 • گواهی عدم سوءپیشینه‌ی هیئت‌مدیره
 • دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود
 • دو جلد اساسنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود
 • دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان
 • دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره
 • وکالت‌نامه

ممکن است برای شما این سؤال به وجود آمده باشد که بعضی از این مدارک چیستند و چگونه می‌توانید آن‌ها را تهیه و تنظیم کنید؟ از بابت این قضیه نگران نباشید؛ شما می‌توانید در این زمینه اطلاعات لازم را از «ثبت شرکت ویونا» دریافت کنید.

بعدازآنکه تمامی مدارک را تهیه و تنظیم کردید مراحل اداری ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بجنورد را در اداره ثبت شرکت بجنورد باید بگذرانید. این مراحل نیز به شرح زیر است:

 1. امضای قرارداد با ثبت شرکت ویونا
 2. کامل کردن مدارک لازم (کپی مدارک شناسایی، گواهی عدم سوءپیشینه، اطلاعات و هزینه‌های لازم)
 3. ثبت‌نام در سایت «اداره‌ی ثبت شرکت‌ها»
 4. مشخص کردن نام شرکت
 5. امضای فرم‌ها و مدارک
 6. ارسال مدارک به اداره‌ی ثبت شرکت‌ها
 7. واریز وجوه حق‌الثبت و حق‌الدرج به ثبت شرکت ویونا

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم توجه داشته باشید که در زمینه ثبت شرکت نیز هرگونه ابهام سؤال و یا مشکلی برای شما به وجود آمد و یا نیازمند اطلاعات کامل‌تر و جامع‌تری بودید می‌توانید با متخصصان «ثبت شرکت ویونا» تماس برقرار کنید.

تا اینجا شما با آنچه باید در مورد ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بجنورد به‌صورت کلی و شاکله‌ای بدانید آشنا شدید. بدیهی است که این نوع شرکت از حیث محاسن و معایب، حیطه اختیارات، نوع فعالیت، آینده‌ای که می‌تواند برای شما رقم بزند حتی میزان سوددهی و بازدهی و خیلی دیگر از موارد نیازمند اطلاعات جامع است تا دید درستی را به شما در این زمینه بدهد. همچنان به این امر واقف باشید که «ثبت شرکت ویونا» به همین جهت آماده‌به‌خدمت شماست.

اطلاعاتی در مورد ثبت شرکت سهامی خاص در بجنورد

در ذیل این موضوع باید بگوییم که به‌طورکلی به شرکت‌هایی شرکت سهامی خاص اطلاق می‌شود که شرکای آن جهت امور تجاری اقدام به تأسیس شرکت کرده‌اند و در تأمین هزینه منحصراً خودشان دخیل بوده‌اند. سهام این شرکت را می‌توان به قطعه‌های سهام تقسیم نمود و به طبع شیوه تأمین هزینه آن صرفاً در میان اعضا عرضه داشت و میزان مسئولیت هر فرد برابر با میزان مبلغ اسمی است که در تأمین سرمایه دخیل بوده است.

این شرکت نیز مانند قبلی ملتزم شرایطی است که توسط دولت تعیین گردیده و شما برای اینکه صلاحیت ثبت شرکت سهامی خاص در بجنورد را داشته باشید باید مشمول تمامی این شرایط گردید. این شرایط را مختصراً در ادامه شرح داده‌ایم:

 1. حداقل 3 نفر عضو اصلی شرکت باید به سن قانونی (18 سال تمام) رسیده باشند. حداقل 2 نفر باید عضو هیئت‌مدیره و یک نفر سهام‌دار شود.
 2. حداقل 2 نفر از اعضای شرکت باید به‌عنوان بازرس اصلی و علی‌البدل معرفی شوند. این دو نفر نباید با اعضای هیئت‌مدیره نسبت نسبی داشته باشند (نباید باهم فامیل باشند).
 3. هیئت‌مدیره و اعضای شرکت باید حداقل یک سهم داشته باشند.
 4. هیئت‌مدیره و اعضا نباید سوءپیشینه‌ی کیفری داشته باشند.
 5. حداقل 100 هزار تومان باید به‌عنوان سرمایه‌ی شرکت معرفی شود. 35 درصد از مبلغ تعهد شده باید در یک حساب بانکی واریز شود.

اگر شرایط لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص در بجنورد که در بالا به آن اشاره نمودیم را شامل می‌شوید در گام بعدی باید مدارکی را که درروند ثبت به آن نیازمندید را تهیه و تنظیم کنید. این مدارک به شرح زیر است:

 • کپی مدارک شناسایی اعضا
 • گواهی عدم سوءپیشینه‌ی اعضا
 • ارائه‌ی گواهی واریز حداقل 35 درصد سرمایه
 • دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت سهامی خاص
 • دو جلد اساسنامه‌ی شرکت سهامی خاص
 • دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان
 • دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره
 • وکالت‌نامه

اینکه ماهیت این مدارک چیست یا از کجا تهیه و تنظیمشان کنید ممکن است سؤال خیلی از دوستان باشد توضیحات مفید و لازم را مشاوران ما در «ثبت شرکت ویونا» به شما خواهد داد؛ اما گام بعدی گام اصلی یعنی ثبت شرکت سهامی خاص در بجنورد است. روند اداری که باید پشت سر بگذارید به ترتیب در زیر آمده است:

 1. امضای قرارداد با ثبت شرکت ویونا
 2. کامل کردن مدارک لازم (کپی مدارک شناسایی، گواهی عدم سوءپیشینه و اطلاعات و هزینه‌های لازم)
 3. ثبت‌نام در سایت «اداره‌ی ثبت شرکت‌ها»
 4. مشخص کردن نام شرکت
 5. واریز حداقل 35 درصد سرمایه و ارائه‌ی گواهی آن
 6. امضای فرم‌ها و مدارک
 7. ارسال مدارک به اداره‌ی ثبت شرکت‌ها
 8. واریز وجوه حق‌الثبت و حق‌الدرج به ثبت شرکت ویونا

شما در این مقاله با اصل کار آشنا شدید و میدانید درواقع جهت ثبت شرکت سهامی خاص در بجنورد چه فرایندی را طی خواهید کرد. در تمامی این مراحل متخصصان «ثبت شرکت ویونا» آماده خدمت‌رسانی و پاسخ‌دهی به سؤالات شما عزیزان هستند.