ثبت شرکت در بیرجند

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.50 (تعداد رای 3)

بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی است. بیرجند اولین شهر در ایران است که برای آب‌رسانی سازمان مستقلی راه‌اندازی کرد و پس از تهران، دومین شهری است که آب لوله‌کشی دارد. همچنین سومین مدرسه‌ی آموزش جدید (بعد از دارالفنون تهران و مدرسه‌ی رشدیه‌ی تبریز) به نام مدرسه‌ی شوکتیه در بیرجند قرار دارد. سومین فرودگاه کشور (پس از فرودگاه قلعه‌مرغی تهران و فرودگاه بوشهر) نیز در بیرجند ساخته شده است.

استان خراسان جنوبی در تولید زرشک و عناب رتبه‌ی اول و در تولید زعفران و پسته رتبه‌ی دوم را در کشور دارد. همچنین ششمین استان تولیدکننده‌ی انار است. این استان پنج شهرک صنعتی در بیرجند، فردوس، قائن، نهبندان و سربیشه دارد. کارخانه‌های اکسید منیزیم، محصولات پلاستیکی، محصولات کاغذی و شمش منیزیم نیز در این استان وجود دارند؛ اما معادن استان خراسان جنوبی از نظر تعداد و تنوع گزینه‌ی مناسبی برای سرمایه‌گذاری هستند. تنها معدن آزبست کشور در نهبندان، معادن منیزیت، گرانیت، بنتونیت و بازالت نیز در خراسان جنوبی هستند. مرکز این استان (بیرجند) نیز پانزده‌هزار دانشجو در دوازده دانشگاه این شهر دارد. این شهر همچنین یک فرودگاه بین‌المللی نیز دارد.

درباره ثبت شرکت در بیرجند

استان خراسان جنوبی سال 1383 از تقسیم استان خراسان به خراسان شمالی، رضوی و جنوبی ایجاد شد. شهرستان‌های بیرجند، فردوس، طبس، قائنات، نهبندان، سربیشه، درمیان، سرایان، بشرویه، زیرکوه و خوسف در استان خراسان جنوبی قرار دارند. این یازده شهرستان در مجموع شامل 28 شهر به نام‌های بیرجند، قائن، طبس، فردوس، نهبندان، بشرویه، سرایان، سربیشه، اسلامیه، حاجی‌آباد، خوسف، خضری دشت بیاض، اسدیه، آیسک، نیمبلوک، طبس مسینا، سه‌قلعه، عشق‌آباد، آرین‌شهر، اسفدن، محمدشهر، مود، شوسف، دیهوک، ارسک، قهستان، گزیک و زهان هستند. شما برای ثبت شرکت در خراسان جنوبی (در هریک از شهرستان‌ها و شهرهای این استان) می‌توانید به اداره‌ی ثبت هر شهرستان مراجعه کنید و یا با ثبت شرکت ویونا تماس بگیرید.

چه اطلاعاتی برای ثبت شرکت در بیرجند لازم است؟

به طور کلی بعد از این که تصمیم گرفتید به ثبت شرکت در بیرجند بپردازید باید نام‌های پیشنهادی خود را برای شرکت (که نباید با معیارها و ارزش‌های اسلام و جمهوری اسلامی تناقض داشته باشد و نباید خارجی باشد) آماده کنید. همچنین باید موضوع فعالیت‌های شرکت خود را معلوم کنید. پیش از ثبت شرکت همچنین باید بدانید که با چه کسانی و به چه شکل می‌خواهید شراکت کنید. فراموش نکنید که ثبت شرکت به معنی مشارکت بین چند نفر است بنابر این نمی‌توان به تنهایی شرکتی ثبت کرد.

ثبت شرکت سهامی خاص در بیرجند

اگر می‌خواهید یک شرکت بازرگانی تاسیس کنید که سرمایه‌ آن را بتوانید تحت کنترل داشته باشید و به جز شرکای خود به کسی دیگر منتقل نکنید، باید سراغ شرکت سهامی خاص بروید. در شرکت سهامی خاص سرمایه‌ی شرکت به سهام تقسیم می‌شود و هر شریک بخشی از سرمایه را تامین می‌کند. تعداد سهامداران نباید کم‌تر از 3 نفر باشند، مسئولیت کسانی که سهام دارند به اندازه‌ی مبلغ اسمی سهام آن‌هاست و عنوان شرکت سهامی خاص باید پیش یا بلافاصله پس از نام شرکت در همه‌ی اوراق رسمی ذکر شود.
اما درباره‌ شرایط ثبت این نوع شرکت در بیرجند باید گفت که در شرکت سهامی خاص حداقل تعداد اعضای اصلی باید سه نفر باشد که یکی از آن‌ها به عنوان سهامدار و دو نفر دیگر به عنوان هیئت مدیره معرفی شوند. علاوه بر این دو نفر از اعضا نیز باید به عنوان بازرس اصلی و بازرس جایگزین (علی‌البدل) معرفی شوند که این بازرس‌ها نباید با هیئت مدیره نسبت مستقیم داشته باشند یعنی نباید نام خانوادگی مشترک داشته باشند. همچنین طبق قانون ثبت شرکت ها در ایران اعضای هیئت مدیره نیز نباید سوءپیشینه‌ی کیفری داشته باشند و باید حداقل یک سهم از سرمایه‌ شرکت را داشته‌باشند.

سرمایه‌ شرکت حداقل باید یک‌میلیون ریال باشد که سی و پنج درصد آن باید در یک حساب بانکی به نام شرکت واریز شود. در نام صاحب این حساب باید در حال تاسیس ذکر شود. این حساب غیرقابل برداشت است و باید مدرک واریزی به این حساب به اداره‌ی ثبت شرکت‌ها ارائه شود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بیرجند

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که برای کارهای تجاری تاسیس می‌شود و ویژگی بارز آن این است که هریک از شریک‌های شرکت فقط به میزان سرمایه‌ی خود مسئول تعهدات شرکت هستند. همچنین نکته‌ی مهم در این نوع شرکت این است که سرمایه به قطعه‌های سهام تقسیم نمی‌شود. معمولا به کسانی که برای اولین بار سراغ ثبت شرکت می‌آیند توصیه می‌شود شرکت با مسئولیت محدود ثبت کنند چون مراحل و مدارک آن ساده‌تر است؛ اما تفاوت این نوع شرکت با شرکت سهامی خاص چیست؟
یکی از مهم‌ترین تفاوت‌ها در حداقل افرادی است که به عنوان شریک انتخاب می‌شوند که در شرکت سهامی خاص سه نفر و در شرکت با مسئولیت محدود دو نفر است. تفاوت دیگر در انتخاب بازرس است که در شرکت با مسئولیت محدود اختیاری و در شرکت سهامی خاص اجباری است. مدیریت در شرکت سهامی خاص حداکثر دو سال است که البته امکان تمدید هم دارد اما در شرکت با مسئولیت محدود مدت مدیریت می‌تواند حتی به شکل نامحدود هم تعریف شود. همچنین در شرکت سهامی خاص اجبارا باید یک روزنامه‌ی کثیرالانتشار برای درج آگهی‌های دعوت شرکت انتخاب شود اما در شرکت با مسئولیت محدود این اقدام اختیاری است. تفاوت مهم همان طور که گفته شد تقسیم سرمایه به قطعات سهام است که در ثبت شرکت سهامی خاص در بیرجند انجام می‌شود اما در ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بیرجند انجام نمی‌شود. بر همین اساس در شرکت سهامی خاص سود بر اساس تعداد سهام تقسیم می‌شود و در شرکت با مسئولیت محدود نسبت به میزان سرمایه؛ و باز بر همین اساس حق رای در شرکت سهامی خاص بر اساس تعداد سهام است و در شرکت با مسئولیت محدود نسبت به میزان سرمایه. تفاوت‌های دیگری نیز بین این دو نوع از شرکت وجود دارد که در این مقاله‌ی کوتاه نمی‌گنجد.

توجه داشته باشید که ما فقط دو مورد از انواع شرکت را در این مطلب شرح دادیم. اگر می‌خواهید درباره‌ ثبت شرکت و انواع آن اطلاعات بیش‌تری کسب کنید و شروع به ثبت شرکت خود در بیرجند کنید با متخصصان ثبت شرکت ویونا تماس بگیرید تا شما را به طور کامل و جامع راهنمایی کنند.