ثبت شرکت در خرم آباد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 1)

خرم آباد از مهم‌ترین شهرهای لرنشین ایران در جنوب غرب کشور است. خرم‌آباد در استان لرستان واقع‌شده و مرکز این استان محسوب می‌شود. استان لرستان علاوه بر خرم‌آباد 9 شهرستان دیگر را در خود جای‌داده است که تحت حوزه استحفاظی این استان به شمار می‌آیند و بدین شرح هستند: ازنا، الیگودرز، بروجرد، پل‌دختر، دورود، دوره-چگنی، دلفان (نور آباد)، رومشگان و سلسله (الشتر) کوهدشت. استان لرستان در دره‌های زاگرس بنا گردیده و از آب‌وهوای مطلوبی برخوردار است. میزان بارندگی در این شهر بسیار بالاست و به همین منظور ششمین شهر ایران ازلحاظ بارندگی محسوب می‌شود. خرم‌آباد به‌واسطه تاریخی غنی که داشته آثار باستانی بسیاری را در خود دارد و از این لحاظ جاذبه گردشگری خاصی را دارد. از جاده‌های تاریخی و طبیعی موجود در این شهر می‌توان به فلک‌الأفلاک، مناره آجری، پل شاپوری، گرداب سنگی، سنگ نبشته، آرامگاه باباطاهر و دریاچه کیو اشاره کرد.

خرم‌آباد ازلحاظ موقعیت مکانی بر سر راه ارتباطی میان پایتخت کشور یعنی تهران و مناطق و شهرهای جنوبی قرارگرفته و به همین سبب از اهمیت راهبردی برخوردار است.
بیکاری یکی از معضلات این شهر محسوب می‌شود. نیروی کار جوان این شهر عمدتاً بیکار هستند و به همین سبب درزمینه‌ی ایجاد اشتغال موقعیت خوبی دارد. باوجود صنایع بزرگی همچون پتروشیمی خرم‌آباد و شرکت صدر فولاد در این شهر بازهم نیاز به ایجاد اشتغال دیده می‌شود. از دیگر مشاغلی که در این استان رواج دارد و مردم از آن‌ها درآمدزایی می‌کنند می‌توان به کشاورزی، دامداری، باغداری، صنایع‌دستی و تا حدودی کارخانه‌ای اشاره نمود.
اگر به هر دلیلی می‌خواهید در استان لرستان و در خرم‌آباد سرمایه‌گذاری کنید و به ثبت شرکت بپردازید به شما پیشنهاد می‌کنیم از مطالب مفیدی که در ادامه به آن‌ها پرداخته‌ایم استفاده کنید.

آشنایی با ثبت شرکت در خرم‌آباد

اداره کل ثبت شرکت ها استان لرستان در شهر خرم‌آباد، به‌عنوان مرکز استان واقع‌شده است. ثبت شرکت در سرتاسر این استان در هرکدام از شهرستان‌ها زیر نظر اداره کل استان یعنی اداره ثبت شرکت خرم‌آباد صورت می‌گیرد؛ اما در هر شهرستان این استان اداره ثبت شرکت در همان شهرستان واقع‌شده و تنها روند اداری طبق مقررات موجود به اداره کل استان ارجاع می‌گردد.
اما روند ثبت شرکت در خرم‌آباد بستگی به نوع شرکتی که می‌خواهید ثبت کنید دارد. هر شرکت با توجه به قانون، روند ثبت و مدارک و شرایط ملزوم خود را دارد و ممکن است تنها در مواردی با دیگر شرکت‌ها اشتراک داشته باشد. آنچه که مهم است این است که حیطه فعالیت و نام شرکت محدود به کدام دسته می‌گردد. درنهایت در زمینه فعالیت در هر دسته از شرکت‌های اعلام‌شده باید نوع آن ذکر شود.

به‌طورکلی 8 دسته طبق قانون تعریف‌شده‌اند؛ اما آمارگرفته شده از اداره کل ثبت شرکت‌ها در کشور نشان می‌دهد متقاضی ثبت دو نوع شرکت به نسبت بقیه بیشتر است. حیطه فعالیت و روند آن‌ها نیز ساده‌تر از بقیه است؛ اما شاید از جهاتی محدوده اختیاراتشان در مقایسه با بقیه محدودتر است. مجموعاً ما در این مقاله در رابطه با ویژگی‌ها و ثبت این دو شرکت توضیحاتی می‌دهیم اما شما می‌توانید جهت دستیابی به اطلاعات مربوط به هرکدام از شرکت‌های دیگر با ثبت شرکت ویونا تماس برقرار کنید.

ویژگی‌ها و چگونگی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در خرم‌آباد

شرکت با مسئولیت محدود به شرکت‌هایی اطلاق می‌شود که در آن شرکا جهت امور تجاری به تأسیس شرکت پرداخته و سرمایه اولیه را خود تأمین می‌کنند. سهام این شرکت که برگرفته از سرمایه آن است قابلیت تقسیم و تخصیص به اعضا ندارد (به بیان دقیق‌تر سرمایه‌ی شرکت به سهام تقسیم نمی‌شود) اما مسئولیت هر فرد در این شرکت محدود به سرمایه‌ای‌ست که در میان گذاشته است.

با توجه به تعریف ارائه‌شده از شرکت با مسئولیت محدود در خرم‌آباد می‌خواهیم شمارا با مدارک موردنیاز برای روند ثبت آن و مراحل اداری ثبت این شرکت آشنا کنیم.

شما قبل از شروع باید بدانید که برای ثبت این شرکت حداقل باید 2 نفر باشید و به سن قانونی رسیده باشید. در تأمین سرمایه شرکت حداقل 2 نفر باید دخیل باشند و حداقل یک‌میلیون ريال به‌عنوان سرمایه اولیه تعریف شود.

اکنون مدارکی برای این شرکت نیاز دارید که علاوه بر کپی مدارک شناسایی اعضای شرکت و گواهی عدم سو پیشینه آن‌ها، دو برگ اظهارنامه شرکت با مسئولیت محدود، دو جلد اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود، دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان، دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره و وکالت‌نامه است.
اینکه هرکدام از این مدارک چه هستند و چگونه می‌توانید آن‌ها را تهیه و تنظیم کنید را می‌توانید از مشاوران «ثبت شرکت ویونا» بپرسید. کافی است با این شرکت تماس برقرار کنید تا بهترین راهنمایی‌ها را دریافت نمایید.

درواقع شما این مدارک را جهت اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در خرم‌آباد نیازمندید. اکنون‌که آن‌ها را تهیه و تنظیم کرده‌اید می‌توانید مراحل ثبت را نیز سپری کنید. مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در خرم‌آباد به این شرح است:

1. عقد قرارداد با ثبت شرکت ویونا
2. کامل کردن مدارک لازم (کپی مدارک شناسایی، گواهی عدم سوءپیشینه، اطلاعات و هزینه‌های لازم)
3. ثبت‌نام در سایت «اداره‌ی ثبت شرکت‌ها»
4. پیشنهاد پنج نام پیشنهادی برای شرکت
5. کامل کردن فرم‌ها
6. فرستادن مدارک به اداره‌ی ثبت شرکت‌ها
7. واریز وجوه حق‌الثبت و حق‌الدرج به ثبت شرکت ویونا

در روند اداری هرکدام از مراحل ممکن است که دچار مشکل شوید و یا نیازمند راهنمایی و کمک گردید به همین منظور «ثبت شرکت ویونا» متخصصانی را برای ارائه راهنمایی و کمک به شما در اختیار دارد کافی است با آن‌ها تماس بگیرید.
با توجه به‌تمامی مطالبی که در ذیل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در خرم‌آباد آمد لازم است مزایا و معایب انتخاب این شرکت را نیز برای شما گوشزد کنیم تا با دیدی باز به انتخاب دست‌یابید. محاسن و معایب این نوع شرکت در جدولی گردآوری‌شده است.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در خرم‌آباد

محاسن

1. فقط با دو نفر می‌توان آن را ثبت کرد.
2. روند ثبت آن ساده‌تر از شرکت‌های سهامی است

معایب

1. عدم امکان پذیره‌نویسی و پرداخت سهم‌الشراکه به‌صورت سهام قابل‌انتقال
2. برخی بانک‌ها به شرکت‌های با مسئولیت محدود، تسهیلات نمی‌دهند.
3. برخی شرکت‌های دولتی، به شرکت‌های با مسئولیت محدود، اجازه‌ی شرکت در مناقصه‌ها و مزایده‌ها را نمی‌دهند.

بعد از بررسی جامع این نوع شرکت همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم به بررسی نوع دیگری از انواع شرکت‌های قابل ثبت طبق قانون می‌پردازیم که این شرکت نیز عمومیت بالایی در ثبت را به خود اختصاص داده است.

ویژگی‌ها و چگونگی ثبت شرکت سهامی خاص در خرم‌آباد

شما جهت ثبت شرکت سهامی خاص در خرم‌آباد علاوه بر اطلاع از ماهیت آن باید از شرایط لازم برای این اقدام مدارک و روند ثبت آن نیز مطلع شوید در انتها مانند قبل محاسن و معایب آن را نیز در نظر بگیرید و بسنجید. تمامی این نکات را ما در ادامه این مطلب آورده‌ایم تا شما از آن‌ها بهره ببرید.
ماهیت شرکت سهامی خاص این است که در این شرکت شرکا جهت امور اداری گرد هم آمده و قصد تشکیل شرکت را دارند ضمن این کار سرمایه اولیه برای شروع را منحصراً خود اعضا تأمین می‌کنند و هیچ عضو خارجی از محدوده اعضای شرکت در تأمین آن دستی ندارد. سهام این شرکت قابل تخصیص و تقسیم است و منحصراً بین اعضای شرکت تقسیم می‌گردد. هر یک از اعضا به میزان سرمایه‌ای که در تجمیع سرمایه کل دارند سهامدار شرکت می‌شود و حیطه مسئولیت آن‌ها نیز محدود به میزان مبلغ اسمی سهام آن‌هاست.

اما برای اینکه شما مجوز اقدام به ثبت شرکت را داشته باشید باید مشمول شرایط اولیه آن شوید. این شرایط بدین شرح است:

1. حداقل 3 نفر عضو اصلی شرکت باید به سن قانونی (18 سال تمام) رسیده باشند. حداقل 2 نفر باید عضو هیئت‌مدیره و یک نفر سهام‌دار شود.
2. حداقل 2 نفر از اعضای شرکت باید به‌عنوان بازرس اصلی و علی‌البدل معرفی شوند. این دو نفر نباید با اعضای هیئت‌مدیره نسبت نسبی داشته باشند (نباید هم فامیل باشند).
3. هیئت‌مدیره و اعضای شرکت باید حداقل یک سهم داشته باشند.
4. هیئت‌مدیره و اعضا نباید سوءپیشینه‌ی کیفری داشته باشند.
5. حداقل مبلغ یکصدهزار تومان باید به‌عنوان سرمایه‌ی شرکت معرفی شود. 35% از مبلغ تعهد شده باید در یک حساب بانکی واریز شود.

اگر تمامی شرایط فوق درباره شما صدق می‌کند شما می‌توانید جهت اقدام به ثبت شرکت سهامی خاص در خرم‌آباد مدارک موردنیاز آن را تهیه و تنظیم کنید. این مدارک نیز در زیر لیست شده‌اند:

 • کپی مدارک شناسایی اعضا
  گواهی عدم سوءپیشینه‌ی اعضا
  ارائه‌ی گواهی واریز حداقل 35 درصد سرمایه
  دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت سهامی خاص
  دو جلد اساسنامه‌ی شرکت سهامی خاص
  دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان
  دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره
  وکالت‌نامه

مرحله نهایی بعد از تهیه و تنظیم مدارک در ثبت شرکت با مسئولیت محدود گذراندن روند اداری آن در اداره ثبت شرکت خرم‌آباد است. مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در خرم‌آباد به طور خلاصه به این شرح است:

1. امضای قرارداد با ثبت شرکت ویونا
2. کامل کردن مدارک لازم (کپی مدارک شناسایی، گواهی عدم سوءپیشینه و اطلاعات و هزینه‌های لازم)
3. ثبت‌نام در سایت «اداره‌ی ثبت شرکت‌ها»
4. مشخص کردن نام شرکت
5. واریز حداقل 35 درصد سرمایه و ارائه‌ی گواهی آن
6. کامل کردن فرم‌ها
7. ارسال مدارک به اداره‌ی ثبت شرکت‌ها
8. واریز وجوه حق‌الثبت و حق‌الدرج به ثبت شرکت ویونا

طبیعی است که شما در اجرای هر یک از مراحل فوق و یا حتی در روند تهیه و تنظیم مدارک موردنیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در خرم‌آباد به کمک احتیاج داشته باشید و بخواهید با یک مرجع معتبر ارتباط برقرار کرده و مشورت کنید. بدین منظور «ثبت شرکت ویونا» آماده‌به‌خدمت در تمامی زمینه‌های ثبت شرکت‌ها در کشور به شما است.
اما با در نظر گرفتن موارد ذکرشده که صرفاً جنبه اداری دارند لازم است شما از محاسن و معایب این نوع شرکت نیز باخبر شوید بدین منظور محاسن و معایب کلی آن در جدولی که در ادامه می‌آید برای شما گردآوری‌شده است.

ثبت شرکت سهامی خاص در خرم‌آباد

محاسن

1. راحت بودن نقل‌وانتقال سهام
2. فعالیت دوستانه در جمعی کوچک با سرمایه‌ی کنترل‌شده
3. محدود بودن مسئولیت سهامداران (فقط در قبال سهام خود)

معایب

1. وجود مقررات زیاد برای ثبت شرکت سهامی خاص
2. وجود مالیات‌های بیش‌تر و پیچیده‌تر

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی ثبت شرکت در خرم‌آباد با ثبت شرکت ویونا تماس بگیرید.