ثبت شرکت در رباط کریم

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.83 (تعداد رای 3)

شهرستان رباط کریم یکی از شهرستان های جنوب غربی پایتخت ایران یعنی تهران است . علاقمندان به ثبت شرکت و موسسه غیر تجاری ساکن در این شهرستان باید برای ثبت شرکت و یا موسسه غیر تجاری به  تهران و اداره مرکزی ثبت شرکت ها مراجعه نمایند.

رشد تحصیلات و  وجود افراد متخصص در این شهرستان باعث شده تا علاقه به ثبت شرکت و داشتن نقشی مستقل در اقتصاد کشور با الگوی شخصیت حقیقی در این شهرستان زیاد باشد هر چند وجود مشکلات ثبت شرکت و راه طولانی برای مراجعه به اداره مرکزی ثبت شرکت ها و عدم شناخت قوانین و مقررات ثبت شرکت ها باعث شده تا علاقمندان به ثبت شرکت همواره این سئوال را داشته باند که چگونه می توان در شهرستان رباط کریم به سادگی  اقدام به ثبت شرکت بکنند.

اما خوب وکلا و کارشناسان خبره ما در موسسه حقوقی ویونا به خوبی توانسته اند با ایجاد شرایط ارتباطی موثر با مردم این شهرستان فرایند ثبت شرکت را به نیابت و وکالت این افراد انجام داده و خیال انها را از انجام موضوع ثبت هر گونه شرکتی راحت بکنند. هزینه کم، تعهدات بالا و رضایت بالای مشتریان از خدمات ثبتی موسسه حقوقی ویونا از جمله شاخصه هایی است که موسسه حقوقی ویونا به ان افتخار می کند.

انواع شرکت

مهم ترین موضوع برای ثبت شرکت در شهرستان رباط کریم شناخت نوع شرکت می باشد. علاقمندان به ثبت شرکت در این شهرستان می توانند از بین 7 نوع قالب ثبتی شرکت ها تعریف شده در قانون تجارت ایران و یا موسسه غیر تجاری یکی را به عنوان قالب شرکت خود در نظر داشته باشند. اگر هدف شما انجام فعالیت های عام المنفعه ، خیریه ای و یا مشاوره و برنامه ریزی و مدیریتی در قالب دانش و با محوریت مشاوره ای و خدمات آموزشی و پژوهشی و یا کمک به قشر ضعیف و مردمان نیازمند به موضوعی خاص می باشد  باید موضوع شرکت و یا شخصیت تجاری شما موسسه غیر تجاری باشد در غیر اینصورت باید هر از قالب های تجاری تعریف شده در قانون را انتخاب کنید.

اما 7 نوع قالب تجاری تعریف شده در قانون تجارت ایران به ترتیب زیر می باشند:

  • شرکت های سهامی که بر دو نوع سهامی خاص و سهامی عام می باشند
  • شرکت های با مسئولیت محدود
  • شرمت های تضامنی
  • شرکت های مختلط سهامی
  • شرکت های مختلط غیر سهامی
  • شرکت های نسبی
  • شرکت های تعاونی تولید و مصرف

کدام قالب ثبتی را انتخاب کنید؟

در اصل تفاوتی در موضوع فعالیت ندارد . تعیین کننده نوع قالب شرکت به نحوه شراکت و میزان سرمایه شما بیشتر بستگی دارد تا موضوع شرکت ولی موضوع هم تا حدودی تعیین کننده است.

شرکت های سهامی خاص محبوب ترین نوع شرکت در ایران هستند. اغلب افرادی که خواهان داشتن شخصیت حقوقی هستند دانسته و یا ندانسته به سراغ ثبت شرکت سهامی خاص می روند. این شرکت ها برای استارت آپ ها و کسانی که تازه وارد دنیای حقوقی می شوند مناسب هستند. هر نوع موضوعی را می توان با این قالب به ثبت رساند. سرمایه کمی نیاز دارد و مسئولیت افراد به اندازه سهام انها است.

اما شرکت های سهامی عام هم هر چند مسئولیت سهامداران به همان اندازه سهام است ولی باید سهامدار زیاد داشته باشند و بیشتر انها که بالغ بر 51 درصد سهام شرکت را خواهند داشت باید مردم عادی باشند. موضوعات بزرگ و فعالیت هایی که به سرمایه زیاد نیاز دارد با این قالب به ثبت می رسند.

شرکت های با مسئولیت محدود با دو شریک به ثبت می رسند. محدودیت در موضوع ندارند و مسئولیت در این نوع شرکت ها از همه انواع شرکت ها کمتر است و هر کس تنها به اندازه سرمایه خود در شرکت مسئول است.

شرکت تضامنی بر خلاف شرکت با مسئولیت محدود دارای حساسیت و مسئولیت زیادی است و اغلب در امور پولی و ارزی و سرمایه ای که اعتماد به افراد ملاک است به ثبت می رسند هر چند این نوع شرکت ها هم محدودیتی در موضوع ندارند. افراد شناخته شده و معتبر بهتر است این شرکت ها را ثبت کنند و برای شما به عنوان یک تازه کار چندان قالب مفیدی نیست. در شرکت تضامنی شرکا باید همه مسئولیت شرکت را ضمانت کنند.

شرکت های مختلط از ترکیب شرکت تضامنی با شرکت سهامی و یا با شرکت با مسئولیت محدود ایجاد می شوند. اغلب به دلیل نیاز به تامین سرمایه موسسین این شرکت ها با دادن سهام به تعدادی شریک انها را در شرکت مختلط سهامی و یا دادن حق الشرکه انها را در شرکت مختلط غیر سهامی شریک و به اندازه سهام و سهم الشرکه انها از انها مسئولیت خواهند پذیرفت و به انها سود از فعالیت شرکت خواهند داد.

شرکت های نسبی نوعی از شرکت تضامنی و مختص ایران هستند که موسسین این شرکت ها از همه نظر مطابق با شرکت های تضامنی عمل می کنند با این تفاوت اصلی که در شرکت نسبی شرکا تنها به اندازه سهم الشرکه و اورده خود ضمانت شرکت را انجام می دهند

شرکت های تعاونی هم به منظور تامین نیاز قسمتی از جامعه تشکیل می شوند. مثلا عده ای شریک مهندس یک تعاونی مهندسی راه اندازی می کنند و یا عده ای در یک منطقه یک تعاونی عمومی راه اندازی می کنند تا هدفی را تامین کنند. تعاونی های مهندسی و یا سایر تعاونی هایی که مختص یک گروه باشند از نوع تعاونی خاص و تعاونی هایی که هدف انها تامین نیازی بدون محدودیت عضو گیری باشد تعاونی عام نامیده می شوند.

حال که با انواع مختلف شرکت ها و نوع مسئولیت در انها اشنا شدید در هر کجای شهرستان رباط کریم که باشید می توانید به راحتی با انتخاب شریک مناسب ، متناسب با موضوع و قالب شرکت و سرمایه ای که نیاز دارید شرکت خود را ثبت کنید.

موسسه حقوقی ویونا شما را در این راه یاری خواهد رساند. شما تنها باید با یک تماس تلفنی و یا یک مراجعه حضوری در دفتر موسسه حقوقی ویونا وکالت ثبت شرکت را به ما بدهید تا ما از طرف شما و به نمایندگی شما تمامی مراحل ثبت شرکت را انجام دهیم.

در هر مرحله تنها با تماس با شما در خصوص موضوعات مختلف مشاوره و با دیدگاه و نظر شما شرکت را به ثبت خواهیم رساند . مثلا برای تعیین نام، میزان سرمایه ، کم و زیاد  شدن شرکا و ... نظرات شما اعمال خواهد شد و تمامی بند های قانونی  و حقوقی را ما برای شما انجام خواهیم داد. پس برای ثبت شرکت در شهرستان رباط کریم همین الان با ما تماس بگیرید