ثبت شرکت در شهرکرد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.75 (تعداد رای 2)

شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری و یکی از شهرهای مرکزی ایران است. این شهر را به عنوان مرتفع‌ترین مرکز استان کشور می‌شناسند و به نام بام ایران شناخته می‌شود. شهرکرد آب و هوای نیمه‌معتدل دارد که در زمستان بسیار سرد می‌شود. این شهر سه دانشگاه دارد. کارخانه‌های مشهور این شهر شامل فولاد زاگرس، لوازم خانگی برفاب، سیمان شهرکرد، گاز کربنیک، نساجی حجاب و صنایع لبنی است. کارخانه‌ی سیمان این شهر به عنوان دومین تولیدکننده‌ی سیمان در کشور مشهور است. در این شهر علاوه بر دو ترمینال اتوبوس‌رانی یک فرودگاه داخلی (به شهرهای مختلف ایران) نیز وجود دارد.

استان چهارمحال و بختیاری نیز علاوه بر کشاورزی، دام‌داری و باغ‌داری، منبع درآمدی دیگری هم از طریق صنایع و کارخانه‌های خود دارد. فولاد، قند، مالت‌سازی، گچ، خمیرمایه، پتروشیمی، گاز کربنیک، ورق خودرو، شیر خشک و ریسندگی از جمله کارخانه‌های چهارمحال و بختیاری و از جمله فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این استان هستند. کارخانه‌ی مالت‌سازی هفشجان تنها کارخانه از این نوع در کشور است. همچنین این استان درصد قابل توجهی از گوشت مرغ لازم ایران را تامین می‌کند.

درباره­ ثبت شرکت در شهرکرد

استان چهارمحال و بختیاری شامل شهرستان‌های اردل، بروجن، فارسان، کوهرنگ، لردگان، شهرکرد و سامان است. این شهرستان‌ها در مجموع شامل 40 شهر هستند که عبارتند از شهرکرد، بروجن، لردگان، فرخ‌شهر، فارسان، هفشجان، جونقان، سامان، فرادنبه، بن، شهر کیان، سورشجان، بلداجی، باباحیدر، اردل، نقنه، پردنجان، شلمزار، گندمان، گهرو، گوجان، طاقانک، ناغان، سردشت، سودجان، سفیددشت، آلونی، دستنا، چلیچه، وردنجان، کاج، نافچ، مال خلیفه، دشتک، هارونی، چلگرد، سرخون، بازفت، منج و صمصامی. شما برای ثبت شرکت در شهرکرد یا هر کدام از دیگر شهرهای استان چهارمحال و بختیاری می‌توانید از طریق تماس با کارشناسان ما در ثبت شرکت ویونا اطلاعات لازم را کسب کنید و سپس اقدام به ثبت شرکت خود کنید.

چه اطلاعاتی برای ثبت شرکت در شهرکرد لازم است؟

اگر بخواهید هر گونه فعالیت منظم، قانونی و عمومی انجام دهید باید یک شرکت ثبت کنید. ثبت شرکت در شهرکرد هشت مزیت مهم دارد. اول این که با این کار شما نام معتبری برای کار خود پیدا می‌کنید. دوم این که از تسهیلات دولتی بهره‌مند می‌شوید. سوم این که می‌توانید در مناقصه‌ها و مزایده‌ها شرکت کنید. چهارم این که اگر بین شرکا اختلافی پیش بیاید می‌توانید از طریق قانون آن را حل کنید. پنجم این که به علت حمایت قانون از شما مشتریان بیش‌تری به شما اعتماد می‌کنند. ششم این که با ثبت شرکت در شهرکرد همه‌ی اطلاعات ضروری شرکت در روزنامه‌ی رسمی در اختیار مردم قرار می‌گیرد و مردم به خاطر شفافیت به شما روی می‌آورند. هفتم این که می‌توانید از شرکت‌های بین‌المللی نمایندگی بگیرید و در آخر این که مسئولیت فعالیت‌های شرکت بر عهده‌ی یک نفر نیست و بین شریک‌ها تقسیم می‌شود. بنابر این خوب است که اگر می‌خواهید یک فعالیت ساماندهی‌شده را در شهرکرد شروع کنید ابتدا یک شرکت ثبت کنید.

ثبت شرکت سهامی خاص در شهرکرد

شرکت سهامی خاص یکی از انواع شرکت (طبق ماده‌ی بیستم قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران) است. این شرکت به علت شرایط خاصی که در تاسیس دارد مورد اعتماد است و در گرفتن تسهیلات و شرکت در مناقصه‌ها و مزایده‌ها می‌تواند سریع‌تر و بهتر عمل کند. اگر بخواهیم تعریف موجزی از این نوع شرکت ارائه بدهیم باید بگوییم که شرکتی که بخواهد در زمینه‌ی تجاری عمل کند و سرمایه‌اش را تحت کنترل تعداد محدودی از سهام‌داران داشته باشد، شرکت سهامی خاص نامیده می‌شود. در این نوع شرکت عبارت «شرکت سهامی خاص» باید بلافاصله قبل یا بعد از نام خود شرکت در همه‌ی اسناد و مدارک و اوراق رسمی شرکت ذکر شود. حداقل سرمایه‌ی لازم برای ثبت این نوع شرکت یک‌میلیون ریال است که سی و پنج درصد آن باید در حسابی به نام شرکت در شرف تاسیس (یا شرکت در حال تاسیس) واریز شود که این حساب غیرقابل برداشت است و به نوعی ضمانتی قانونی جهت ثبت شرکت به شمار می‌آید. شما در هنگام انجام امور مربوط به ثبت شرکت باید سند واریز این مبلغ را به اداره‌ی ثبت شرکت‌ها ارائه کنید. بنابر این به طور خلاصه برای ثبت این نوع شرکت به مدارک زیر نیاز است:

 1. مدارک شناسایی اعضای اصلی شرکت
 2. گواهی عدم سوءپیشینه‌ی اعضای اصلی شرکت
 3. اساسنامه
 4. اظهارنامه
 5. سند واریز 35 درصد از سرمایه‌ی شرکت
 6. صورت‌جلسه‌ی مجمع موسسان
 7. صورت‌جلسه‌ی هیئت مدیره
 8. اگر برای انجام امور شرکت وکیل گرفته باشید وکالت‌نامه

ثبت موسسه در شهرکرد

اگر شما می‌خواهید مشغول یک فعالیت فرهنگی، آموزشی، هنری، علمی، مذهبی و... در شهرکرد شوید و می‌خواهید کار خود را به شکل منظم و دقیق و قانونمند دنبال کنید، باید به ثبت موسسه در شهرکرد بپردازید. موسسه‌ها طبق ماده‌ی 584 قانون تجارت تاسیس می‌شوند و به شرکت‌هایی که با هدفی غیرتجاری فعالیت می‌کنند گفته می‌شود. البته باید توجه داشت که هدف غیرتجاری به معنی سودآورنبودن نیست. این شرکت‌ها می‌توانند با نیت سود مادی تشکیل شوند یا بدون این نیت. مثلا شما ممکن است بخواهید یک فعالیت ادبی داشته باشید که سودآور باشد یا بخواهید یک خیریه تشکیل دهید که به خود شما سود مادی نرساند و تنها سود معنوی آن برای شما مهم باشد. در هر صورت باید برای فعالیت غیرتجاری سراغ ثبت موسسه رفت.

برای ثبت موسسه در شهرکرد باید علاوه بر کپی کارت ملی و شناسنامه‌ی موسسان شرکت، در موضوع فعالیت خود از سازمان‌های مربوطه مجوزهای لازم را کسب کنید. مثلا اگر می‌خواهید یک انتشارات راه‌اندازی کنید باید از وزارت فرهنگ و ارشاد سلامی مجوز لازم برای این کار را بگیرید. همچنین برخی مدارک ثبتی نیز برای ثبت موسسه در شهرکرد لازم است که برای پرکردن آن ها می‌توانید از مشاوران ثبت شرکت ویونا کمک بگیرید.

بسیاری از شرایط ثبت موسسه مانند ثبت شرکت‌هاست. مثلا تعداد اعضای موسسه نباید از دو نفر کم‌تر باشد. یعنی شما به تنهایی نمی‌توانید دست به ثبت یک موسسه بزنید. همچنین سرمایه‌ی اولیه‌ی شما برای تشکیل موسسه نباید از یکصدهزار تومان کم‌تر باشد. برای ثبت موسسه در شهرکرد می‌توانید به اداره‌ی ثبت شرکت‌ها بروید اما اگر بخواهید می‌توانید با کمک متخصصان ثبت شرکت ویونا این کار را ساده‌تر نیز انجام دهید. دقت کنید که اگر بخواهید موسسه‌ی شما بدون سود مالی باشد و در اصطلاح قانونی «غیرانتفاعی» محسوب شود، باید برای محل کار خود از نیروی انتظامی مجوز لازم را اخذ کنید. همچنین اگر موسسه‌ی شما سودآور باشد و یا در اصطلاح قانونی «انتفاعی»، باید مدرک تحصیلی موسسان موسسه با موضوع فعالیت موسسه تطبیق لازم را داشته باشد.

موسسه نیز مانند شرکت سهامی خاص نیاز به اساسنامه دارد. همچنین مجمع عادی و مجمع فوق‌العاده دارد که هرکدام شرایط خاص خود را دارند. یکی دیگر از مدارک لازم برای ثبت موسسه صورت‌جلسه‌ی مجمع موسسین است. بنابر این به طور خلاصه می‌توان گفت برای ثبت موسسه در شهرکرد شما باید این مدارک و اطلاعات را آماده کنید:

 1. مدارک شناسایی موسسین
 2. صورت‌جلسه‌ی مجمع موسسین
 3. اساسنامه
 4. تقاضانامه‌ی ثبت موسسه
 5. مجوز لازم برای فعالیت موسسه

اگر می‌خواهید برای ثبت شرکت یا موسسه‌ خود در شهرکرد اقدام کنید بهتر است همین امروز با متخصصان ثبت شرکت ویونا تماس حاصل فرمایید.