ثبت شرکت در شیراز

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 1)

شهر شیراز یکی از شهرهای زیبا و خاص ایران محسوب می‌شود. همچنین می‌توان شیراز را در شمار شهرهای بزرگ کشور دانست. درواقع بعد از تبریز، شیراز سومین شهر بزرگ کشور است. این شهر ازلحاظ جغرافیایی مرکز استان فارس است. این شهر در دامنه رشته‌کوه‌های زاگرس قرارگرفته و به همین دلیل آب و هوایی معتدل دارد. شیراز از شهرهای قدیمی ایران و از جاذبه‌های گردشگری و توریستی به شمار می‌آید. آثار باستانی و تاریخی که عمدتاً در این شهر بناشده‌اند به دوره‌ی هخامنشیان، ساسانیان و قاجاریه برمی‌گردد. از معروف‌ترین آثار باستانی این شهر می‌توان به بازار وکیل، تخت جمشید، سعدیه، حافظیه، باغ عفیف‌آباد، باغ جهان‌نما، نقش رستم، دروازه قرآن، مسجد نصیر الملک، مسجد وکیل، سرای مشیر و... اشاره کرد. همچنین بارگاه مطهر برادر امام رضا (ع)، شاه‌چراغ این شهر را مزین نموده است. وجود حافظیه و سعدیه آرامگاه دو تن از شاعران بزرگ بیانگر ریشه شعر و ادب در این شهر است علاوه بر این شاعران دیگری در تاریخ بوده‌اند که مزید بر علت شدند تا شیراز را در حوزه‌ی شعر فارسی پایتخت فرهنگی ایران کنند. اگر به شیراز سفر کردید و سری به بازار وکیل زدید به‌عنوان سوغات این شهر برای دوستان خود عرقیات (مخصوصاً عرق بهارنارنج) مرغوب شیراز را انتخاب کنید. می‌توانید جعبه‌های جواهر خاتم که از صنایع‌دستی شیراز است را نیز تهیه کنید. همچنین همه اسم لیمو شیرازی را شنیده‌اید. لیمو و آب‌لیموی شیراز نیز از سوغات مهم این شهر محسوب می‌شوند. در کنار این سوغات‌های شیراز از طعم خوب فالوده شیرازی نیز لذت ببرید. در کنار تمامی این زیبایی‌ها شما می‌توانید شیراز را از لحاظ اقتصادی یک شهر مناسب برای سرمایه‌گذاری برگزینید. شیراز شهر وسیعی است و در سطح شهر گنجایش قابل‌توجهی برای بارگذاری شرکت‌های خصوصی و یا دولتی را دارد. مهم‌ترین نکته قابل‌توجه در مورد شیراز ازلحاظ اقتصادی و سرمایه‌گذاری وجود شهرک صنعتی بزرگ شیراز که در شرق این شهر واقع‌شده است؛ و این شهرک از نظر وسعت و کار آیی از شهرک‌های صنعتی مهم کشور محسوب می‌شود. صنایع مهمی را که در شهر شیراز مشغول به کار هستند، می‌توان به دسته‌های صنایع الکترونیک، صنایع غذایی، صنایع شیمیایی، صنایع سلولوزی و صنایع فلزی تقسیم نمود.

با تمامی این تعریف‌ها و وجهه خوب اگر تمایل دارید که شهر شیراز را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید و در این زمینه به دنبال راهی مطمئن و آسان درعین‌حال دقیق هستید مطلب ذیل، که از سوی کارشناسان ثبت شرکت ویونا تهیه شده است، می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

آنچه باید در مورد ثبت شرکت در شیراز بدانید

در ابتدا می‌توان گفت این روزها اکثر مردم تمایل دارند که فعالیت‌هایشان را در زمینه‌های مختلف اعم از اقتصادی کشاورزی صنعتی و ... در چهارچوب سازمان‌دهی شده انجام دهند و به همین سبب به تأسیس شرکتی درزمینه‌ی مربوطه روی می‌آورند. با توجه به این روند حرکت مردم به سمت ثبت شرکت‌ها، ابتدا از قوانین ساده و ابتدایی این کار به‌صورت مختصر یاد می‌کنیم و سپس مراحل ثبت شرکت در شیراز را شرح می‌دهیم تا به‌صورت دقیق آسان و راحت به هدفتان دست‌یابید. به‌طورکلی در هر استان اداره‌ی ثبت شرکت‌ها وابسته به سازمان ثبت‌اسناد و املاک کل کشوری هست که همین سازمان زیرمجموعه قوه قضائیه و ریاست عالی معاون قوه قضائیه هست. پس طی سلسه مراتبی ثبت هر شرکتی زیر نظر این سازمان‌های یادشده مستقیم و غیرمستقیم قرار می‌گیرد و بررسی می‌شود.

اکنون‌که از سلسله‌ مراتب کلی و قانونی ثبت شرکت آگاه شدیم می‌خواهیم این روند را به‌صورت اختصاصی در استان شیراز بررسی کنیم.
ابتدا باید بدانیم اداره‌ی کل ثبت شرکت‌های استان فارس که در شیراز مرکز این استان است، درواقع یک مجموعه را تشکیل می‌دهد؛ که زیرمجموعه‌های این اداره، ادارات ثبت شرکت در تمامی شهرستان‌های استان فارس هستند. شهرستان‌های استان فارس عبارت از مرودشت، کازرون، جهرم، لارستان، فسا، داراب، فیروزآباد، ممسنی، نی‌ریز، آباده، اقلید، لامرد، سپیدان، کوار، زرین‌دشت، قیرو کارزین، استهبان، مهر، خرامه، گراش، خرم بید، بوانات، فراشبند، رستم، ارسنجان، خنج، سروستان و پاسارگاد هستند که اداره‌ی هرکدام از آن‌ها زیر نظر اداره‌ی ثبت شیراز فعالیت می‌کنند.
اما بعدازاین مقدمات لازم است بدانید گروه‌های زیادی درزمینه‌ی ثبت شرکت در شیراز فعالیت کرده‌اند و هرکدام شیوه‌ی مخصوص به خود را داشته‌اند. مشاوران و هزینه‌هایی که درنهایت شما را به هدفتان که اینجا منظور ثبت شرکت در شیراز است، برساند. آگهی‌های متعددی را در این زمینه در سطح شیراز و شهرستان‌های استان فارس مشاهده می‌کنید که از شما می‌خواهند برای رسیدن به هدفتان از آن‌ها کمک بگیرید. حتی در این میان خدمات متفاوت و اضافه بر سازمانی را نیز برای شما انجام می‌دهند. حال سؤال اینجاست از بین این‌همه گروه با شیوه‌ی کاری مخصوص به خود کدام را انتخاب کنید، به کدام اعتماد کنید و کدام گروه است که بهترین بازدهی را برای شما به ارمغان می‌آورد. برای اولین راهکار در زمینه‌ی انتخاب گروهی که شما را در ثبت شرکت در شیراز راهنمایی کند، می‌توانید به رتبه‌بندی و میزان صلاحیت آن‌ها که توسط کمیته‌ی تشخیص صلاحیت و رتبه‌بندی می‌شود (تحت نظر سازمان ثبت شرکت در شیراز است و عوامل مهم و دارای امتیاز را تعیین می‌کند) رجوع کنید. اکنون با توجه به موارد ذکرشده در بالا و با بررسی تمامی این ملاک‌ها ما به شما گروه ثبت شرکت ویونا را برای ثبت شرکت در شیراز معرفی می‌کنیم.

برای ثبت شرکت در شیراز چه مراحلی را باید طی کرد؟

مراحل متعددی ضمن ثبت شرکت در شیراز باید طی شود اما می‌توانید این مراحل را به همراه راهنمایی‌ها و کمک‌های ثبت شرکت ویونا به‌راحتی و دقت طی کنید.
چهارچوب اصلی و مراحل ثبت شرکت در استان شیراز به‌طور مختصر و مفید ازاین‌قرار است:

1. تعریف شرکت: در اولین قدم شما باید شرکت موردنظرتان را در اداره ثبت شرکت شیراز تعریف کنید.
2. تهیه و آماده‌سازی مدارک موردنظر برای ثبت شرکت در شیراز
3. تهیه و تنظیم اساسنامه و قوانین شرکت منظور
4. گزینش نام شرکت: انتخاب و تأیید نام شرکت در چهارچوب خاصی که اداره ثبت شرکت شیراز تعیین کرده است صورت می‌گیرد و که از اساس کلی آن می‌توان به مطابقت آن بافرهنگ اسلامی و عدم سابقه ثبت اشاره کرد.
5. ارسال مدارک موردنیاز (که در مرحله دوم به جمع‌آوری آن‌ها اشاره کردیم) به اداره ثبت شرکت در شیراز
6. در صورت تائید مدارک توسط اداره ثبت شرکت در شیراز به ثبت آگهی و تخصیص شماره ثبت و شناسه ملی شرکت می‌پردازید. (این مرحله ثبت آگهی که عموماً در روزنامه‌های رسمی صورت می‌گیرد هزینه مختص به خود را دارد که به‌صورت اینترنتی به آگهی‌دهنده مربوط پرداخت می‌شود).
اکنون بعد از گذراندن این مراحل و ثبت آگهی در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار کشور می‌توانید فعالیت شرکتتان را در شیراز به‌صورت رسمی و ثبت‌شده آغاز کنید.
در تمامی مراحل می‌توانید از راهنمایی‌ها و مشاوره‌های مفید، دقیق و بروز گروه ویونا بهره ببرید و با اطمینان لازم و کافی هر مرحله را پشت سربگذارید تا درنهایت با موفقیت به ثبت شرکت در شیراز دست‌یابید.
چه مدارکی در فرآیند ثبت شرکت در شیراز لازم است؟
با توجه به مراحل یادشده در مطالب بالا اشاره شد که در مراحل ثبت شرکت در شیراز شما نیازمند مدارکی هستید که باید آن‌ها را تهیه و تنظیم کنید و به اداره مربوطه ارسال نمایید. در این بخش ما مدارک لازم برای این امر را ذکر می‌کنیم. شما می‌توانید برای نحوه تهیه و تنظیم هرکدام از مدرک‌ها با مشاوران ثبت شرکت ویونا صحبت و از راهنمایی‌هایشان استفاده کنید تا این امر با خیال آسوده و در سریع‌ترین زمان صورت بگیرد.

مدارک موردنظر شامل:

1. برگه‌ تقاضانامه‌ی ثبت شرکت در شیراز (2 برگ)
2. برگه‌ شرکت‌نامه‌ی رسمی (2 برگ)
3. اساسنامه‌ی شرکت
4. صورت‌جلسه‌ی تنظیم‌شده توسط مجمع عمومی مؤسسان و هیئت‌مدیره شرکت (2 برگ)
5. فتوکپی شناسنامه و کارت ملی کلیه‌ی شرکا و مدیران شرکت
6. اخذ و ارائه‌ی مدرک مربوطه جهت ثبت شرکت در شیراز
آیا من می‌توانم در شیراز شرکت ثبت کنم؟
شما برای ثبت شرکت در شیراز باید در دسته‌ی افرادی قرار بگیرید که واجدالشرایط ثبت شرکت در شیراز هستند؛ اما چه کسانی با چه ویژگی‌هایی واجدالشرایط می‌شوند؟
1. اولین و شاید مهم‌ترین پارامتر داشتن حداقل 18 سال تمام با توجه به تاریخ تولد شمسی درج‌شده در مدرک شناسایی شماست.
2. شما برای ثبت شرکت در شیراز باید حداقل سرمایه لازم را که (تعرفه‌ی شرکت سهامی خاص) یک‌میلیون ریال است در ابتدای کار داشته باشید. این سرمایه‌ اولیه حداکثری را دربر نمی‌گیرد.
3. حداقل 35 درصد از سرمایه‌ی اولیه باید به‌صورت نقدی پرداخت شود.
4. برای شروع شرکت شما باید حداقل 3 عضو و 2 بازرس را معرفی کند. (انتخاب و حائز صلاحیت بودن اعضاء و بازرسان شرایط مربوط به خود را دارد و هرکسی نمی‌تواند در این مقام بدون قرار گرفتن در چهارچوب لازم معرفی گردد).

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز

شرکتی که دو یا چند نفر برای یک کار تجاری ثبت کنند، شرکت با مسئولیت محدود نام دارد. در این نوع از شرکت‌ها، هر یک از شرکا فقط به مقدار سرمایه‌ای که در شرکت گذاشته‌اند مسئول تعهدات شرکت هستند و نه بیش‌تر یا کم‌تر. سرمایه هم در شرکت با مسئولیت محدود به چند قطعه سهام تقسیم نمی‌شود.
اگر برای اولین بار است که قصد ثبت شرکت در شیراز را دارید، پیشنهاد ما به شما شرکت با مسئولیت محدود است. میزان سرمایه و تجربه‌ی لازم برای این نوع شرکت‌ها کم‌تر از انواع دیگر شرکت‌ها است. شما با داشتن مدارک شناسایی، گواهی عدم سوءپیشینه، اظهارنامه، اساسنامه، صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی و صورت‌جلسه‌ی هیئت مدیره و وکالت‌نامه می‌توانید برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود اقدام کنید. حداقل سرمایه‌ی لازم برای این نوع شرکت یک میلیون ریال است.
اولین پارامترهای لازم برای این که بدانید آیا می‌توانید در شهر شیراز شرکت خود را ثبت کنید موارد فوق هستند. جزئیات دیگری هم در این زمینه وجود دارد که شما می‌توانید برای آگاهی و بررسی آن‌ها با مشاوران مجرب ثبت شرکت ویونا تماس بگیرید. حتی همین لحظه و همین امروز رویای ثبت شرکت در شیراز را با کمک ثبت شرکت ویونا به‌راحتی تحقق ببخشید.