ثبت شرکت در کرمان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 2)

وقتی نام شهر کرمان را می‌شنوید قطعاً یاد کلوچه‌های بی‌نظیر خرمای بم و بافت خاص این شهر می‌افتید. استان کرمان را می‌توان ازنظر وسعت و پهناوری بزرگ‌ترین استان‌های کشور ایران با مرکزیت شهر کرمان نام برد و در زمره‌ی کلان‌شهرهای کشور ایران قرار می‌گیرد. همچنین کرمان ازجمله شهرهای اصیل و تاریخی ایران نیز به شمار می‌رود. با توجه به گستردگی مساحتی این شهر متأسفانه شاهد بروز حاشیه‌نشینی در آن هستیم که در حال حاضر عمده‌ترین دغدغه و مشکل این شهر است؛ اما کرمان نکات قابل‌توجه ذکر بیشتری دارد. به‌عنوان‌مثال شاید برایتان جالب باشد و یا نشنیده باشید که کرمان در حال تبدیل‌شدن به شهر الکترونیکی است و می‌توان از آن به‌عنوان پایلوت دولت الکترونیک یاد نمود؛ درنتیجه در آینده‌ای نزدیک طبق برنامه‌های دولت و توسعه‌ی کشور به شهری کاملاً الکترونیک تبدیل گردد.

اما همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم کرمان شهری تاریخی به شمار می‌رود و خالی از لطف است که به جاذبه‌های تاریخی و گردشگری توریستی آن اشاره نکنیم. قبل از همه باید به این نکته اشاره‌کنیم که شهر کرمان دارای 5 اثر تاریخی ثبت‌شده در سازمان میراث جهانی یونسکو است و رتبه‌ی نخست را در این زمینه در کشور به خود اختصاص داده است. از مهم‌ترین بنای های تاریخی استان کرمان می‌توان به ارگ بم آن اشاره کرد که قسمتی از آن طی زلزله از بین رفت اما هنوز می‌توان آثار هنر معماری زیبای ایرانی را طی گذشت سال‌ها و سپری کردن بلایای طبیعی در آن دید. به‌اختصار دیگر جاذبه‌های گردشگری و بناهای تاریخی این شهر بدین شرح هست: حمام کابلی‌ها، حمام گنجعلیخان، قلعه اردشیر، قلعه دختر، مجموعه وکیل، مسجد جامع مظفری، مقبره خواجه اتابک، یخدان مؤیدی، یخدان ملک، مدرسه و حمام ابراهیم‌خان، دروازه قدیم شهر کرمان و...

استان کرمان ازلحاظ جغرافیایی در جنوب شرقی ایران واقع‌شده است و به‌عنوان بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر این محدوده از کشور مرجع صنعتی، فرهنگی سیاسی، کشاورزی، دانشگاهی- علمی، مذهبی و دیگر موارد شهرهای همسایه خود است. این شهر پوشش مناسبی برای کشاورزی و پرورش میوه‌های متناسب با آب هوایی خود را دارد که از این حیث حائز جاذبه‌ی سرمایه‌گذاری است. استان کرمان به مرکزیت شهر کرمان دارای شهرستان‌های متعدد دیگری است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم؛ اما آنچه که باید در مورد آب‌وهوای این شهر بدانید این است که کرمان در منطقه‌ی بادخیزی قرار نگرفته به همین سبب دارای آب‌وهوای کویری است. اگر به کرمان سفر کردید حتماً از ظروف مسی، پته و قالی‌های کرمان به‌عنوان سوغات و یادگاری غافل نشوید. همچنین پسته، زیره کلمپه، کماچ سهن و قاووت را برای مصرف خوراکی خود تهیه و از آن لذت ببرید.

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره‌شده کرمان بالقوه جاذبه سرمایه‌گذاری دارد؛ که شما می‌توانید سودآوری آن را تضمین‌شده تلقی کنید. مهم‌ترین ویژگی بالقوه جهت سرمایه‌گذاری در این استان پسته است؛ زیرا این شهر به‌عنوان یکی از شهرهای مهم درزمینه‌ی تولید و صادرات پسته به شمار می‌آید. در مقام بعدی خرما و سپس دیگر صیفی‌جات را می‌توان نام برد. پس طبیعی‌ترین راه سرمایه‌گذاری سودآور در کرمان که زمینه‌ی پرداختن به آن نیز فراهم است سرمایه‌گذاری کشاورزی است. با توجه به استقرار اولین و بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی کشور یعنی ماهان و فرودگاه‌های بین‌المللی در استان کرمان شما می‌توانید در این زمینه نیز سرمایه‌گذاری کنید. کرمان ازلحاظ صنعتی نیز شامل بسیاری از شهرک‌های صنعتی است و از این لحاظ هم قابل سرمایه‌گذاری است. کرمان معدن مس است؛ و از مهم‌ترین عوامل تأمین‌کننده‌ی مس کشور محسوب می‌شود. پرداختن به‌تمامی محسنات سرمایه‌گذاری در کرمان در این بحث نمی‌گنجد اما آنچه حائز اهمیت است پتانسیل‌های بالقوه‌ای است که در این استان خوابیده و منتظر تلنگر شماست.

اگر بعد از مطالعه‌ی این مطلب ترغیب شدید که به‌صورت مفید و سودآور جهت سرمایه‌گذاری به ثبت شرکت در کرمان بپردازید پیشنهاد می‌کنیم که ادامه‌ی مطلب را از دست ندهید.

محسنات و مزایای ثبت شرکت در کرمان

یکی از معقولانه و منطقی‌ترین دلایل ثبت شرکت در کرمان این پتانسیل نهفته در بافت این شهر است؛ و ازلحاظ طبیعی شما حتی می‌توانید با حداقل سرمایه به ثبت شرکت در کرمان دست‌یابید. همچنین این شهر همچنان گنجایش چشمگیری درزمینه‌ی پذیرفتن ثبت شرکت است. برخلاف شهرهای دیگر که ممکن است از این باب اشباع‌شده باشند. پس پیشرفت و موفقیت شما قابل تضمین است.

با توجه به احساس نیازی که سازمان شهری کرمان درزمینه‌ی ثبت شرکت در آن دارد شما می‌توانید در اسرع وقت به این مهم دست‌یابید. همچنین با توجه به توسعه و پیشروی شهر جهت تبدیل به شهر الکترونیک کرمان نیازها و گنجایش‌های داخلی خود را جهت سرمایه‌گذاری مفید به شیوه ثبت شرکت در کرمان جمع‌آوری و ارائه نموده و دستیابی به‌پیش نیاز شهر (جهت موفقیت بیشتر) در طی تصمیم به ثبت شرکت در این شهر امکان‌پذیر گردیده است.

شما نیازمندید برای دستیابی به اطلاعات کامل جهت اطمینان از این روند ثبت شرکت در کرمان به متخصصینی مراجعه کنید که صلاحیت لازم را داشته باشند و بتوانند به‌خوبی به سؤالات شما پاسخ دهند. در این باب گروه‌ها و مشاوران متعددی فعالیت می‌کنند. پیشنهاد ما به شما ثبت شرکت ویونا هست. شما می‌توانید راهنمایی‌ها و مشاوره‌های مؤثرتر و موثق‌تر را درزمینه‌ی مزایای ثبت شرکت در کرمان از مشاوران ثبت شرکت ویونا دریافت کنید.

آیا می‌توانم به‌صورت اینترنتی به ثبت شرکت در کرمان بپردازم؟

اداره‌ی ثبت شرکت کرمان تمامی ادارات و مجموعه‌های ثبت شرکت در سرتاسر استان کرمان (ادارات ثبت شرکت در شهرستان‌های این استان) را دربر می‌گیرد و تمامی ثبت‌ها زیر نظر این مجموعه اتفاق می‌افتد؛ اما همان‌طور که اشاره کردیم کرمان شهری به‌سوی الکترونیک است. پس این مژده را به شما می‌دهیم که برای ثبت شرکت در کرمان شما می‌توانید از هر نقطه‌ای در خود استان یا دیگر استان‌ها و نقاط کشور به ثبت شرکتتان در کرمان بپردازید. شما برای ثبت شرکت در کرمان باید مراحلی را طی کنید و این ثبت را در سایت مخصوص آن انجام دهید. مجدداً پیشنهاد می‌کنیم در این زمینه به ثبت شرکت ویونا رجوع کنید و از راهنمایی‌های تیم مجرب ثبت شرکت ویونا بهره ببرید.

امکان اعمال تغییرات بعد از ثبت شرکت در کرمان

در ابتدا باید این نکته را مدنظر داشته باشد که نمی‌توان هر نوع تغییری در شرکت ثبت‌شده صورت داد. این دسته از تغییرات از قبل تعیین‌شده هستند و شما قبل از ثبت شرکت باید بدانید در چه زمینه‌هایی امکان بازیابی و تغییرات رادارید. چهارچوبی که شما می‌توانید در آن به تغییر شرکت ثبت‌شده در کرمان بپردازید بدین شرح است:

 1. در صورت نیاز تغییر نام شرکت با طی همان روند تأیید اسم توسط اداره‌ی ثبت شرکت کرمان
 2. تغییر کامل و یا افزایش حیطه‌ی فعالیت و یا تغییر و حذف بخشی ازآن‌پس از ثبت شرکت در کرمان
 3. گسترش شرکت ثبت‌شده در کرمان و ایجاد شعبات مختلف از شرکت در سطح شهر کرمان
 4. تغییر نشانی دفتر اصلی شرکت ثبت‌شده در کرمان
 5. افزایش سرمایه و یا کاهش آن درصورتی‌که از حداقل سرمایه موردنیاز شرکت ثبت‌شده در کرمان پایین‌تر نیاید.
 6. تغییر و یا تنظیم مجدد اساسنامه شرکت.

و یکسری دیگر از موارد دیگر که برای دستیابی به اطلاعات کامل‌تر هم در مورد موارد ذکرشده و هم در مورد دستیابی به موارد ذکر نشده می‌توانید به گروه ویونا رجوع کنید.

برای ثبت شرکت در کرمان از کجا شروع کنم؟

در ابتدا باید نیاز شهر را به دست آورید. ثبت شرکت در کرمان با توجه به نیاز خود این شهر باعث می‌شود که بازدهی و سوددهی بالاتری را به دست آورید. در مرحله‌ی بعدی وقتی با توجه به نیازی که اداره‌ی ثبت شرکت کرمان اعلام کرده حیطه‌ی فعالیت شرکت خودتان را انتخاب کردید باید بدانید شرکت شما در زمره‌ی کدام دسته از انواع شرکت‌ها قرار می‌گیرد. بدین منظور شما باید به‌صورت مختصر در جریان انواع شرکت‌ها قرار بگیرید. آنچه را در این مجال می‌گنجد سعی می‌کنیم برایتان قرار دهیم اما همچنان برای دستیابی به اطلاعات بروز مفید و کامل‌تر در این زمینه نیز می‌توانید به گروه ویونا رجوع کنید.

انواع شرکت‌ها بر اساس ماده‌ی 20 قانون تجارت:

 1. شرکت سهامی عام
 2. شرکت سهامی خاص
 3. شرکت یا مسئولیت محدود
 4. شرکت تضامنی
 5. شرکت مختلط غیر سهامی
 6. شرکت مختلط سهامی
 7. شرکت نسبی
 8. شرکت تعاونی

ثبت شرکت سهامی خاص در کرمان

برای این که کمی بیش‌تر با روند ثبت شرکت در کرمان آشنا شوید، با هم مروری می‌کنیم بر شرکت سهامی خاص تا شما بتوانید بهتر درباره‌ ثبت شرکت خود تصمیم‌گیری کنید.

یک شرکت بازرگانی که سرمایه‌ی آن به سهام تقسیم شود و موسسان شرکت همه‌ی سرمایه‌ی آن را تامین کنند، شرکت سهامی خاص نامیده می‌شود. در این نوع شرکت حداقل باید 3 نفر سهامدار وجود داشته باشد و عنوان شرکت سهامی خاص قبل یا بعد از نام شرکت (بدون فاصله از نام شرکت) در همه‌ی آگهی‌ها، اطلاعیه‌ها و اوراق مربوط به شرکت ذکر شود. همچنین باید دانست که در این نوع شرکت مسئولیت صاحبان سهام بر اساس مبلغ اسمی سهام آن‌ها است. برای ثبت این نوع شرکت، علاوه بر مدارک شناسایی اعضا و گواهی عدم سوءپیشینه برای همه‌ی آن‌ها، باید گواهی واریز 35 درصد سرمایه (حداقل)، اظهارنامه، اساسنامه، صورت‌جلسه‌ی هیئت مدیره، صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی موسسان و وکالت‌نامه را نیز داشته باشید.

شاید بعد از مطالعه این مطالب و آگاهی از تنوع در ثبت شرکت در کرمان بخواهید بدانید برای شروع و به‌عنوان فردی که در اول راه سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در کرمان قرارگرفته با چه نوع شرکتی و چه حیطه‌ی کاری و فعالیتی باید شروع کنید تا موفق‌تر و با استحکام بهتری به آینده نگاه کنید. این‌ها همه مباحث تخصصی ایست که شما می‌توانید توضیحات کامل و به زبان ساده اما مفیدش را از گروه ویونا دریافت کنید و باراهنمایی‌ها و تکیه‌بر کمک‌های آنان اولین قدم را درزمینه‌ی ثبت شرکت در کرمان موفق‌تر از دیگران بردارید.