ثبت شرکت در گرگان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 1)

گرگان از شهرهای شمالی ایران و مرکز استان گلستان است. استان گلستان یکی از سه استان حاشیه دریای خزر در قسمت جنوب غربی آن است. مردم استان گلستان را ترکمن‌ها و شمالی‌ها تشکیل داده‌اند. استان گلستان شامل یازده شهرستان به نام‌های گرگان، گنبد کاووس، بندر ترکمن، بندرگز، علی آباد، مینودشت، آق‌قلا، کلاله، کردکوی، آزادشهر و رامیان است و همان‌طور که اشاره شد، گرگان به‌عنوان مرکز آن به شمار می‌رود. گلستان هم یکی از استان‌های مرزی کشور در محدوده مرز ایران با ترکمنستان است. یکی از علت‌های حضور مردم ترکمن در این شهر و استان نیز همین همسایگی است. گرگان به‌عنوان یکی از شهرهای سرسبز و شمالی کشور جاذبه‌های طبیعی توریستی متعددی دارد که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به آبشار رنگو، آبشار های‌لوه، میل گنبد، پارک جنگلی کردکوی، دیوار دفاعی گرگان، پارک جنگلی ناهارخوران و مسجد جامع گرگان اشاره نمود.

اما در ارتباط با اقتصاد استان گلستان و شهر گرگان می‌توان گفت به دلیل وضعیت آب و هوایی و زمین حاصل خیز بیش از 600 هکتار از زمین این استان زیر کشت است و محصولات کشاورزی بسیاری سالانه در آن تولید می‌گردند. پس کشاورزی یکی از منابع درآمدی مهم در این منطقه به شمار می‌رود. علاوه بر کشاورزی دام‌پروری نیز رونق چشم‌گیری دارد و مردم به آن مشغول‌اند.
اکنون‌که پیش‌زمینه‌ای در مورد شهر گرگان به دست آورده‌اید می‌خواهیم در رابطه با سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در این منطقه از کشور نیز مطالبی را ارائه کنیم زیرا ممکن است هرکسی به هر دلیلی تمایل به ثبت شرکت در گرگان را داشته باشد.

آنچه در مورد ثبت شرکت در گرگان باید بدانیم

اداره کل ثبت کشور استان گلستان در مرکز استان یعنی شهر گرگان واقع‌شده است. روند اداری ثبت شرکت در گرگان همانند دیگر شهرها صورت می‌گیرد. قوانین متعددی در زمینه ثبت شرکت در کل کشور تنظیم گشته که به‌طور عمومی در سطح کشور توسط اداره ثبت شرکت هر استان اعمال می‌گردد.
از مزیت‌های این سلسله‌مراتب اداری در سطح شرکت‌ها، اعتباربخشی به شرکت شما و اعطای مجوز رسمی و قانونی است که طبق آن می‌توانید با بسیاری از ادارات دولتی همکاری کنید و یا از تسهیلات آن‌ها بهره‌مند گردید. همچنین با ثبت شرکت شما تحت حمایت حقوقی و قانونی قرار می‌گیرید و می‌توانید جهت اخذ و دریافت نمایندگی رسمی از شرکت‌های بزرگ اقدام کنید. علاوه بر موارد یادشده محاسن دیگری نیز وجود دارد که شما می‌توانید برای آشنایی با آن‌ها و ماهیتشان با متخصصان ثبت شرکت در ثبت شرکت ویونا تماس حاصل فرمایید.
اما حیطه فعالیت در عرصه تجارت بسیار گسترده است به همین منظور قانون برحسب نوع فعالیت شرکت‌ها، آن‌ها را دسته‌بندی کرده و شما جهت ثبت شرکت می‌توانید دریکی از این زمینه‌ها اقدام به ثبت کنید. در ادامه ما به بررسی ثبت دو نمونه از انواع شرکت‌ها در گرگان می‌پردازیم.

همه‌ چیز در مورد ثبت شرکت با مسئولیت محدود در گرگان

در تعریف قانونی شرکت با مسئولیت محدود آمده شرکت‌هایی که به‌منظور امور تجاری تأسیس می‌گردد و سرمایه آن توسط خود اعضای شرکت تأمین می‌شود اما سرمایه غیرقابل تقسیم به قطعه‌های سهام است، شرکت با مسئولیت محدود نامیده می‌شوند. حیطه مسئولیت هر یک از اعضا نیز به میزان سرمایه‌ی اوست.

اما هرکسی نمی‌تواند اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در گرگان کند. شرایطی در ذیل ثبت این نوع از شرکت آورده شده که باید رعایت شوند. این شرایط به شرح زیر است:

1. حداقل سرمایه‌ی شرکت باید 100 هزار تومان باشد.
2. حداقل اعضای شرکت برای شروع 2 نفر است.
3. حداقل دو عضو شرکت باید سهام‌دار باشند (مقدار سهام مهم نیست).
4. از بین اعضای اصلی شرکت، حداقل دو نفر باید به سن قانونی (18 سال تمام) رسیده باشند.

اگر این شرایط را داشتید جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در گرگان می‌توانید اقدام کنید. برای این منظور شما هم مدارکی را نیازمندید هم باید از مراحل آن آگاه شوید. این دو در جدول زیر گردآوری‌شده‌اند:

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در گرگان

مدارک

1. کپی از شناسنامه و کارت ملی اعضا
2. گواهی عدم سوءپیشینه‌ی هیئت‌مدیره
3. دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود
4. دو جلد اساسنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود
5. دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان
6. دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره
7. وکالت‌نامه

مراحل

1. امضای قرارداد با ثبت شرکت ویونا
2. کامل کردن مدارک لازم (کپی مدارک شناسایی، گواهی عدم سوءپیشینه، اطلاعات و هزینه‌های لازم)
3. ثبت‌نام در سایت «اداره‌ی ثبت شرکت‌ها»
4. مشخص کردن نام شرکت
5. امضای فرم‌ها و مدارک
6. ارسال مدارک به اداره‌ی ثبت شرکت‌ها
7. واریز وجوه حق‌الثبت و حق‌الدرج به حساب ثبت شرکت ویونا

روند تهیه و تنظیم مدارک و گذراندن مراحل ثبت شرکت می‌تواند برای شما سوالاتی را به وجود بیاورد. به همین منظور می‌توانید با ثبت شرکت ویونا که به‌منظور پاسخ‌دهی به سؤالات شما آماده‌به‌خدمت است تماس حاصل فرمایید.

همه‌چیز در مورد ثبت شرکت سهامی خاص در گرگان

بعدازآنکه در مورد شرکت با مسئولیت محدود آشنا شدید نوبت به آن می‌رسد که در زمینه شرکت‌های سهامی خاص نیز توضیحاتی را به میان آوریم. این نوع شرکت نیز مانند شرکت با مسئولیت محدود از آمار بالایی در اداره ثبت شرکت‌ها برخوردار است.
ابتدا در مورد تعریفی که از شرکت سهامی خاص در قانون ارائه‌شده است توضیح دهیم؛ شرکت سهامی خاص به شرکتی گفته می‌شود که به‌منظور فعالیت‌های تجاری تأسیس گردد و درزمینه‌ی تأمین سرمایه اولیه موردنیاز شرکت تنها اعضای آن دخیل باشند. به عبارتی سهام شرکت تنها به اعضای آن اختصاص یابد. حیطه مسئولیت هر یک از اعضای این شرکت منحصر به میزان مبلغ اسمی آن‌ها در سرمایه اولیه است.
محدوده اختیاراتی که این شرکت در فعالیت‌های خود دارد به نسبت شرکت با مسئولیت محدود گسترده‌تر است. این شرکت نیز جهت اقدام به ثبت مستلزم شرایط خاصی است که شرح آن‌ها در ادامه آورده شده است.

شرایط لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص در گرگان

1. حداقل 3 نفر عضو اصلی شرکت باید به سن قانونی (18 سال تمام) رسیده باشند. حداقل 2 نفر باید عضو هیئت‌مدیره و یک نفر سهام‌دار شود.
1. هیئت‌مدیره و اعضا نباید سوءپیشینه‌ی کیفری داشته باشند.
2. هیئت‌مدیره و اعضای شرکت باید حداقل یک سهم داشته باشند.
3. حداقل 2 نفر از اعضای شرکت که نباید با اعضای هیئت‌مدیره نسبت نسبی داشته باشند، باید به‌عنوان بازرس اصلی و علی‌البدل معرفی شوند.
4. حداقل 100 هزار تومان باید به‌عنوان سرمایه‌ی شرکت معرفی شود. 35 درصد از مبلغ تعهد شده باید در یک حساب بانکی واریز شود.

در ذیل مطالبی که آورده شد لازم است در رابطه با شرطی که در مورد سرمایه آورده شد مختصر توضیحی دهیم توجه داشته باشید شما به‌منظور آگاهی از توضیحات لازم در مورد تک‌تک مطالب مربوط به ثبت انواع شرکت‌ها می‌توانید با «ثبت شرکت ویونا» تماس برقرار کنید.
اما درباره‌ی سرمایه اولیه شرکت سهامی خاص و نحوه تأمین آن‌که به‌عنوان یکی از شرایط این شرکت آورده شده این توضیح لازم است که سرمایه شرکت صرفاً سرمایه نقدی تعریف نمی‌شود. وقتی شما سرمایه اولیه شرکت را جهت ثبت اعلام می‌کنید ممکن است بخشی از آن را سرمایه نقدی و بخش دیگر را غیر نقدی تشکیل دهد. به‌عنوان‌مثال اگر یکی از شرکا حق کارخانه خود را به شرکت اختصاص دهد درواقع آن کارخانه را به‌عنوان سرمایه غیر نقدی آن شرکت معرفی کرده است؛ و در تخصیص سهام به میزان ارزش نقدی آن کارخانه که توسط کارشناس دادگستری تعیین می‌گردد سهام می‌برد؛ اما در ضمن شرط لازم برای ثبت شرکت آورده شده که حداقل 35 درصد از سرمایه‌ی اولیه‌ای که برای شرکت تعریف می‌کنید را باید سرمایه نقدی تشکیل دهد و در حسابی که به نام شرکت تشکیل می‌دهید واریز گردد.

بعد از اینکه از شرایط لازم جهت مجوز به شرکت سهامی خاص در گرگان آگاه شدید و مشمول این شرایط بودید می‌توانید مراحل اداری و تهیه و تنظیم مدارک را آغاز کنید. بدین منظور لیستی از تمام‌کارهایی که لازم است انجام دهید را در جدول زیر برای شما گردآوری کرده‌ایم.

ثبت شرکت سهامی خاص در گرگان

مدارک موردنیاز

1. کپی مدارک شناسایی و گواهی عدم سوءپیشینه‌ی اعضا
2. ارائه‌ی گواهی واریز حداقل 35 درصد سرمایه
3. دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت سهامی خاص
4. دو جلد اساسنامه‌ی شرکت سهامی خاص
5. دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان
6. دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره
7. وکالت‌نامه

مراحل اداری

1. امضای قرارداد با ثبت شرکت ویونا
2. کامل کردن مدارک لازم (کپی مدارک شناسایی، گواهی عدم سوءپیشینه و اطلاعات و هزینه‌های لازم)
3. ثبت‌نام در سایت «اداره‌ی ثبت شرکت‌ها»
4. مشخص کردن نام شرکت
5. واریز حداقل 35 درصد سرمایه و ارائه‌ی گواهی آن
6. امضای فرم‌ها و مدارک
7. ارسال مدارک به اداره‌ی ثبت شرکت‌ها
8. واریز حق‌الثبت و حق‌الدرج به حساب ثبت شرکت ویونا

در پایان باز تأکید می‌کنیم ثبت شرکت ویونا جهت پاسخ‌دهی به تمام سؤالات شما درزمینه‌ی ثبت شرکت‌ها و همچنین راهنمایی و کمک شما در این زمینه آماده‌به‌خدمت است. کافی است با ما تماس برقرار کنید.