ثبت شرکت سهامی عام در قم

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 3)

برخلاف کوچکی شهر قم از حیث مساحت این شهر یکی از کلان‌شهرها و هشتمین شهر پرجمعیت کشور  محسوب می‌شود . شهر قم واقع در استان قم و مرکز آن است و استان قم پس از البرز کوچک‌ترین استان کشور نیز تلقی می‌شود . جالب است بدانید استان قم تنها شامل یک شهرستان که آن‌هم شهرستان قم است می‌شود و مابقی حوزه‌های استحفاظی آن را شهرها تشکیل داده‌اند . شهرهای جعفریه، پردیسان و سلفچگان از توابع این استان هستند .

مهم‌ترین شاخصه شهر قم که آن را یکی از قطب‌های توریست پذیر کرده وجود بارگاه ملکوتی حضرت معصومه خواهر امام رضا (ع) و مسجد جمکران است . در این جاذبه توریستی رشد اقتصادی در این شهر صورت می‌گیرید. اما همین شهر کوچک در حال حاضر 14 نوع از مواد معدنی شناخته‌شده را در معادن طبیعی خود دارد. از شاخص‌ترین معدن‌های موجود در قم می‌توان به معدن سنگ نمک ، سنگ‌های ساختمانی ، گچ ، گاز و نفت اشاره نمود . قطعاً با دریاچه نمک که در جنوب شرقی استان قم واقع‌شده آشنایی دارید . حتی این دریاچه جاذبه توریستی نیز دارد .

شاید برایتان جالب باشد که بدانید قم بزرگ‌ترین مرکز تولید قالی (فرش) ابریشم در جهان به شمار می‌آید .کیفیت بی‌نظیر و ظرافت  دقت قالی‌بافان قمی زبانزد جهان است . در عرصه صادرات کشور ، قالی دست‌بافت تمام ابریشم قم سهم چشم‌گیری دارد . و سالانه بالغ‌بر 17 میلیون دلار از صادرات این محصول به کشور می‌رسد.

برخلاف تصور عمومی که از قم بابت مساحت کم آن به نظر می‌آید با توجه به معادن طبیعی موجود در آن صنایع‌دستی منحصرش و حتی جاذبه مذهبی این شهر می‌تواند گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری تلقی شود. قم روزانه آمار بالایی از مسافران را به خود اختصاص می‌دهد . و می‌توان گفت رفت‌وآمد در این شهر چشم‌گیر است. سرمایه‌گذاری در این شهر می‌تواند محصول خوبی داشته باشد . شما می‌توانید با ثبت شرکت در قم در این شهر سرمایه‌گذاری کنید . چرا و چگونگی ثبت شرکت در قم را می‌توانید از "ثبت شرکت ویونا"  دریافت کنید.

آنچه برای ثبت شرکت در قم باید بدانید

با توجه به متراکم بودن استان قم و ارتباط درون استانی آن‌ که به نسبت دیگر استان محدودتر و کمتر است ثبت شرکت در قم فرایند راحت‌تری می‌تواند باشد. البته نه از این حیث که قوانین در اینجا جور دیگر باشد و یا اعمال نگردد صرفاً به دلیل تراکم سیر مراحل زودتر صورت می‌گیرید. در کنار این با توجه به شبکه‌ای شدن ادارات و انجام اکثرت امور از طریق اینترنت شما حتی می‌توانید از این طریق اقدام نمایید اما جهت اطمینان خاطر بیشتر با متخصصان این امر مشورت کنید ." ثبت شرکت ویونا" از متخصصانی تشکیل‌شده که به‌نوبه خود زبده‌ترین و بهترین هستند. پس از طریق مشورت با متخصصان ویونا این اطمینان و اعتماد را برای خودتان به وجود آورید. در تمامی شاخه‌هایی که ثبت شرکت‌ها را تشکیل داده‌اند هیچ شاخه‌ای نیست که شما بتوانید به‌تنهایی در آن وارد شوید. پس از همین ابتدا به دنبال یک شریک خوب قابل‌اعتماد و کارآمد باشید. تعیین حیطه فعالیتتان نیز در امر ثبت شرکت به‌شدت حائز اهمیت است. باید بدانید چه می‌خواهید تا بتوانید به آن دست‌یابید.

آنچه باید برای ثبت شرکت سهامی عام در قم بدانید

ابتدا باید بدانید شرکت سهامی عام به چه نوع شرکتی گفته می‌شود. به‌طورکلی سهام شرکت‌ها به دو صورت تجمیع می‌شود. یکی از طریق سرمایه‌گذاری عامه مردم و اعضای شرکت  و دیگر صرفاً از طریق شرکا و اعضای شرکت . اگر بخواهیم تخصیص شرایط گفته‌شده جهت جمع‌آوری سرمایه کنیم به این‌گونه می‌شود که شرکت سهامی عام شرکتی است که بخشی از سرمایه اولیه آن به‌صورت سهم ، سهم تقسیم‌شده و اعلام عمومی می‌شود تا عموم مردم بتواند در سرمایه‌گذاری این شرکت سهیم شوند و درواقع از سهامداران آن شرکت به شمار بیایند  و دسته دوم که سهام شرکت صرفاً میان اعضای شرکت است را  شرکت سهامی خاص می‌نامند .

در اینجا به‌طور اختصاصی ما در مورد ثبت شرکت سهامی عام در قم شرایط و ضوابط آن و روند اداری که طی می‌شود تا به ثبت رسمی برسد صحبت می‌کنیم .

امروزه بیشترین آمار ثبت شرکت را شرکت‌های سهامی خاص و با مسئولیت محدود تشکیل داده‌اند . اما آنچه فرد را ترغیب می‌کند تا به ثبت شرکت سهامی عام روی آورد این است که این نوع شرکت در مناقصه‌ها و مزایده‌های توسط تمامی شرکت‌های دولتی به رسمیت شناخته می‌شوند. به زبان دیگر این شرکت می‌تواند در بازار بورس شرکت کند و این مهم‌ترین ویژگی آن به‌حساب می‌آید. از دیگر ویژگی‌های آن سهولت در دستیابی به سرمایه اولیه است. زیرا شما می‌توانید بخشی از آن را به‌صورت سهامی که از مردم دریافت می‌کنید ، تأمین کنید. اما ایجاد وجه مناسب و قابل‌اطمینان بین مردم شیوه انتقال موضوع و فروش سهام به مردم و همچنین تخمین بازدهی آن و روندی که طی باید بکنید تا به تخمین زده‌شده دست‌یابید مستلزم راهنمایی‌ها و مشاوره‌های متخصصینی است که در این امر تجربه و سررشته‌دارند . تعدادی از بهترین‌های این امر در "ثبت شرکت ویونا" جمع شده‌اند که شما می‌توانید برای ثبت شرکت سهامی عام در قم به آن‌ها مراجعه و از تجربیاتشان استفاده نمایید.

اما ثبت شرکت سهامی عام در قم چگونه است؟ در ابتدا تعیین شرکای شرکت که در قانون از آن‌ها به‌عنوان مؤسسان شرکت یاد می‌شود. این شرکا (که حداقل باید 3 نفر باشند ) باید بعد از تصمیم‌گیری برای تشکیل و ثبت یک شرکت سهامی عام در قم 20 درصد از سهام و سرمایه اولیه تخمین زده‌شده (سرمایه‌ای که در ابتدا شرکت به آن متعهد می‌شود تا فعالیت خود را بتواند با آن آغاز کند) را جمع‌آوری کنند و در یک حساب بانکی قرار دهند. یکی از شرایط جلب اعتماد مردم جهت سرمایه‌گذاری این سپرده است. همچنین دولت برای این سرمایه اولیه در ثبت شرکت سهامی عام مرز حداقلی قرارداده که در حال حاضر این مرز 5 میلیون ریال است. و سرمایه اولیه شرکت برای شروع نباید کمتر از آن باشد.

مراحل بعدی که شما باید در ثبت شرکت سهامی عام طی کنید را مختصرتر به آن می‌پردازیم تا صرفاً باکلیت آن آشنا شوید اما می‌توانید جهت اطلاع جامع و کامل از تمامی مراحل و تهیه و تنظیم مدارک و ثبت شرکتتان باراهنمایی‌ها و کمک‌های "ثبت شرکت ویونا" ارتباط برقرار کنید. زبده‌ترین و کارآمدترین مشاوران در این شرکت دورهم جمع شده‌اند تا شمارا در این راه همراهی کنند.

بعد از انتخاب شرکا و ایجاد سپرده بانکی با حداقل 20 درصد از سهام اولیه کل شرکت  شما باید مراحل زیر را طی کنید:

- تهیه و تنظیم اظهارنامه تأسیس شرکت

- تهیه طرح اعلامیه پذیره‌نویسی (به‌اختصار پذیره‌نویسی یعنی مؤسسان شرکت متعهد می‌شوند که سهام را پرداختند کنند و از طریق روزنامه‌های کثیرالانتشار به مردم اطلاع‌رسانی می‌کنند تا برای خرید سهام شرکت متقاضی شوند ).

- امضا برگه تعهد سهم که توسط شرکا تنظیم‌شده

- تجمیع و تأمین سرمایه (البته درصد باقی‌مانده از سرمایه و یا همان سهام که توسط مردم تأمین می‌شد) .

- تخصیص سهام شرکت

- درنهایت ایجاد و ثبت شرکت به‌صورت رسمی و قانونی

تا اینجا به‌اختصار مراحل را برایتان شرح دادیم اما درروند این مراحل شما باید مدارکی را نیز تهیه و تنظیم کنید که برای ثبت شرکت سهامی عام (در قم) به آن‌ها احتیاج دارید. این مدارک به شرح زیر است :

- تهیه دو نسخه از برگه اعلامیه پذیره‌نویسی که توسط مؤسسان تنظیم و امضا گردیده

- تهیه دو نسخه تکمیل‌شده از اظهارنامه

- تهیه دو نسخه از اساسنامه شرکت که به‌صورت کامل تنظیم گردیده است

- کپی مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی) مؤسسان شرکت که برابر با اصل شده

-  فیش گواهی سپرده بانکی متشکل از حداقل 20 درصد سرمایه اولیه

- اصل مجوز اجازه فعالیت شرکت از مراجع خود در صورت نیاز به مجوز (ارگان‌هایی که حیطه فعالیت شما زیرمجموعه آن‌ها محسوب می‌شود)  

- اصل مجوز اولیه از سازمان بورس و اوراق بهادار

- انتخاب نام‌های پیشنهاد و تکمیل فرم انتخاب نام به ترتیب اولویت به همراه فیش واریزی مربوط به آن

تا اینجا شما مدارکی که صرفاً جهت تشکیل و صدور اجازه نوشتن اعلامیه پذیره‌نویسی به آن نیاز دارید را مطالعه کردید . بعدازاین روند تهیه این مدارک و رسیدن به مرحله آخر که ثبت شرکت سهامی عام به‌صورت رسمی و قانونی است شما به مدارک دیگری نیازمندید که برای آگاهی از آن‌ها با گروه متخصصان ثبت شرکت سهامی عام  که در ثبت شرکت ویونا گردآمده‌اند مشورت کنید .

ثبت شرکت سهامی عام در قم با توجه به معادن طبیعی موجود در آن و قدمت روحیه تجارتی در قم (با توجه به مواردی که پیش‌تر در مورد جاده ابریشم و قدمت تجارت در قم توضیح دادیم ) با درصد بالایی موفقیت‌آمیز است. زیرا شما با شناخت در مورد تاریخچه و روحیات مردم در اختصاص با خریدوفروش سهام میان مردم به مشکل برنمی‌خورید. بازهم برای اطمینان خاطر بیشتر همین امروز با مشاوران "ثبت شرکت ویونا" در بخش شرکت سهامی عام تماس بگیرید.