ثبت شرکت پرورش زنبور عسل

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.25 (تعداد رای 4)

ثبت شرکت پرورش زنبور عسل می تواند به صورت هر یک از شرکت های تجاری انجام شود. موضوع فعالیت این شرکت ها می تواند شامل پرورش ، نگهداری و تکثیر زنبور عسل و تولید عسل باشد. انجام این موضوع فعالیت برای عموم افراد آزاد بوده و نیازی به اخذ مجوز از سازمان خاصی نمی باشد.

انواع شرکت های تجاری که می توانند در حوزه پرورش زنبور عسل فعالیت نمایند به شرح زیر می باشند:

از انواع شرکت های تجاری که در این زمینه می توانند به ثبت رسیده و فعالیت نمایند شرکت های مسئولیت محدود بیشترین آمار را به خود اختصاص داده اند.

شاید تشریفات کمتری که در مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود وجود دارد باعث شده است تا اکثر تقاضاها به سمت ثبت شرکت با مسئولیت محدود سوق یابد. مدارک شناسایی و گواهی عدم سوء پیشینه تنها مدارک لازم برای  ثبت شرکت با مسئولیت محدود با موضوع پرورش زنبور عسل می باشد؛ هرچند که نوع فعالیت شرکت تاثیری در مدارک گفته شده ندارد. از طرفی ثبت شرکت با مسئولیت محدود به حداقل تعداد افراد نیاز دارد و فعالان بخش زنبورداری می توانند با ترکیبی از اعضای خانواده خود نسبت به ثبت شرکت اقدام نمایند.

حداقل سرمایه ای که بایستی برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در نظر گرفت یک میلیون ریال می باشد که این سرمایه نزد مدیرعامل یا هیئت مدیره و یا با هر ترتیب دیگری که خود موسسین در نظر داشته باشند نگهداری شده و مورد استفاده قرار میگیرد.

موسسین بایستی پس از اتخاذ تصمیم در مورد نوع و موضوع دقیق فعالیت شرکت نسبت به انتخاب اعضای هیئت مدیره اقدام نمایند. انتخاب مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره دو رکن اساسی در این زمینه می باشد که بایستی حتما به آن توجه نمایند.

اسامی که افراد برای ثبت شرکت انتخاب می نمایند می تواند شامل کلماتی مرتبط با زمینه فعالیت باشد مانند زنبور، عسل  و دیگر کلمات مرتبط می باشد.

هرچند که اکثر افراد تقاضای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در زمینه پرورش زنبور عسل را دارند اما لازم به ذکر است که امکان ثبت شرکت به صورت سهامی خاص با موضوع فعالیت پرورش زنبور عسل نیز می باشد. ثبت شرکت سهامی خاص نیازمند حضور 3 سهامدار می باشد که بایستی با سرمایه ای حداقل معادل یک میلیون ریال درخواست خود مبنی بر ثبت شرکت را به اداره ثبت شرکتها ارسال نمایند. موسسین بایستی نسبت به انتخاب و معرفی بازرسین قانونی شرکت که متشکل از یک بازرس اصلی و یک بازرس علی البدل می باشد، اقدامات لازم را انجام داده و در اولین جلسه مجمع تصمیمات مربوطه را اتخاذ کرده و در صورتجلسه­ای با امضای تمام سهامداران تنظیم کرده و به اداره ثبت شرکتها ارسال نمایند.

هیئت مدیره شرکتهای سهامی خاص متشکل از مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره و نایب رئیس هیئت مدیره می باشد و موسسین بایستی پس از تعیین نام شرکت، حسابی به آن نام در یکی از بانکهای کشور افتتاح کرده و مبلغ 35 درصد از سرمایه کل شرکت را در آن حساب واریز نمایند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص شامل تصویر برابر با اصل کارت ملی و شناسنامه افراد و گواهی عدم سوء پیشینه مدیران، هیئت مدیره و بازرسین می باشد.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که تفاوتی در کارکرد شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص از این نظر که بتوانند در حوزه پرورش زنبور عسل فعالیت داشته باشند وجود ندارد و نظر موسسین باعث انتخاب یکی از حالت های ثبت شرکت خواهد شد.

در هر صورت ثبت هرکدام از شرکت های تجاری با موضوع پرورش زنبور عسل از جمله خدمات ثبت شرکت ویونا بوده و عزیزانی که قصد ثبت شرکت در این زمینه را داشته باشند می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران ویونا تماس حاصل نمایند.