ثبت شرکت کاشی و سرامیک

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 1)

اگر شما هم از دسته افراد فعال در حوزه کاشی و سرامیک هستید، در این حوزه کارآموزی کرده اید و یا تحصیلات مرتبط با حوزه معادن و سنگ دارید احتمالا بارها به فکر ثبت شرکت و راه اندازی یک تولیدی در زمینه کاشی و سرامیک افتاده اید.

حوزه پر سود و با پشتوانه بلندی که ریشه در تاریخ و تمدن ایران زمین دارد و بسیاری از  تاریخ شناسان و اقتصاد دانان بزرگ ایران تولید صنایع کاشی کاری و سرامیکی ایران را با تاریخ ایران اجین می دانند. بدون تردید کاشی و سرامیک ایران از سال های بسیار دور مورد توجه تمامی کشورهای دنیا بوده است.

حوزه ای که هرچند در سالهای اخیر به دلیل ورود بی رویه برخی از محصولات کشورهای دیگر دچار کم مهری و مشکلاتی شده بود ولی امروزه دوباره مورد توجه قرار گرفته و اغلب مردم ایران و حتی سایر کشورها با توجه به ساختار و معادن بی نظیر داخل ایران روی به این صنعت و تولیدات ایرانی آورده اند.

هنرمندان ایرانی به خوبی می دانند که از طرح های خاص ایرانی و نمونه های بی نظیر کاشی ایرانی در دنیا به چه خوبی استقبال می شود و به همین دلیل در راستای خودکفایی بیشتر و به دنبال توسعه توانمندی های خود در تلاش هستند تا با ایجاد ساختار قانونی و حقوقی ضمن پوشش مشتریان داخلی نیم نگاهی هم به صادرات این محصول تماما بومی داشته باشند و از سود و اعتبار زیاد خود در راستای توسعه توانمندی های شخصی و شرکتی خود استفاده کنند.

خوشبختانه صنعت کاشی و سرامیک همیشه مشتری خود را دارد . تفاوتی ندارد که از این صنعت برای تزئینات داخلی خانه ها استفاده می کنیم و یا برای نمای یک اثر هنری. هر آن چیزی که نیاز است تا با آن بتوانید توانایی های خود را افزایش دهید داشتن یک ساختار قانونی و حقوقی معتبر است.

شاید بدون ثبت شرکت بتوانید میزانی از بازار داخلی و آن هم نه چندان زیاد را داشته باشید اما اگر به دنبال فروش بسیار بالاتر به مشتریان بزرگتر هستید و اگر به فکر صادرات محصولات خود به سایر شهرها و کشورها هستید بدون ثبت شرکت کاشی و سرامیک عملا تیر به خطا زده اید.

با ثبت شرکت در حوزه کاشی و سرامیک و به دنبال آن ثبت برند کاشی و سرامیک به راحتی می توانید در این حوزه برای خود نام و آوازه زیادی را فراهم کنید و به سادگی می توانید مشتریان خود را بدون نگرانی از توان انجام کار توسعه دهید. با ثبت شرکت می توانید از تسهیلات دولتی برخوردار شوید، از توان کارکنان خود استفاده کنید، از همفکری شرکا خود بهره گرفته و حتی سرمایه خود را با توان مالی شرکا افزایش دهید و به درصدی از سود و اعتبار برسید که حتی تصور آن را هم نکرده باشید.

نحوه ثبت شرکت کاشی و سرامیک

نکته مهم تر از خود ثبت شرکت انتخاب قالب شرکت مورد نظر برای ثبت شرکت کاشی و سرامیک می باشد. خوشبختانه موضوع کاشی و سرامیک به حدی گسترده و مورد توجه است که در اکثر قالب های حقوقی قابلیت ثبت دارد.

شما می توانید شرکت خود را بصورت سهامی عام، سهامی خاص، با مسئولیت محدود، تضامنی، مختلط سهامی و غیر سهامی و حتی بصورت تعاونی به ثبت برسانید و هیچ محدودیتی در این زمینه ندارید. اما انتخاب نوع شرکا، میزان سرمایه ، نگرش و خط مشی مورد نظر و حتی چشم انداز پیش روی شما در تعیین نوع قالب شرکت تاثیر گذار است.

بصورت کلی برای ثبت شرکت کاشی و سرامیک داشتن سرمایه و برنامه و هدف اهمیت بیشتری دارد. اما نکته مهمی که احتمالا به دنبال آن هستید این است که کدام قالب بهتر است؟

بصورت کلی سه روش ثبت شرکت برای شرکت کاشی و سرامیک بیشتر توصیه می شود که بسته به اهداف شما یکی از این سه قالب که در زیر توضیح خواهیم داد را انتخاب کنید:

ثبت شرکت سهامی عام کاشی و سرامیک

آن دسته از افرادی که احتمالا کسب و کاری در زمینه کاشی و سرامیک دارند، یا به نحوه کار آن به خوبی آشنا هستند و قصد دارند تا به امر صادرات کلان و یا دسترسی به بازارهای بزرگ تر با میزان تولید بسیار زیاد توجه داشته باشند بهتر است قالب شرکت خود را سهامی عام انتخاب کنند.

حسن ثبت شرکت سهامی عام کاشی و سرامیک در این است که تنها 20 درصد از سرمایه اولیه شرکت را باید شرکایی که حداقل باید 5 نفر و بصورت سهامدار باشند تامین کنند و بالغ بر 51 درصد از سهام شرکت را می توانید از طریق پذیره نویسی و تشریفات قانونی به مردم واگذار کنید.

اعتبار شرکت های سهامی عام بسیار زیاد است، به راحتی در هر بار می توانند سرمایه خود را افزایش دهند، مدیران و تصمیم گیرندگان شرکت از بین سهامداران هستند و دست آنها برای توسعه و تامین اهداف بزرگ و با میزان بسیار زیاد باز خواهد بود. کاری که معمولا شرکت های سهامی خاص، تضامنی و با مسئولیت محدود به دلیل کمبود سرمایه توانایی رقابت با آن را ندارند در قالب شرکت های سهامی عام می توان به راحتی انجام داد.

تصور کنید برای رقابت با یک شرکت چینی بسیار بزرگ تنها زمانی موفق خواهید بود که میزان سرمایه زیاد و تولیدات زیاد و البته با کیفیتی داشته باشید تا بتوانید حتی با قیمت کمی بالاتر بازار رقابتی با این شرکت چینی را پیروز باشید.

برای ثبت شرکت سهامی عام باید 5 نفر به عنوان شریک اولیه 35 درصد از سرمایه 20 درصد تعهد شده از کل تعیین شده را در نزد بانکی تادیه نمایند که حداقل 500 هزار تومان است. سپس برای تامین مابقی سرمایه پذیره نویسی انجام می شود.

شرکت سهامی عام نیاز به اظهارنامه و اساسنامه دارد که باید تنظیم شده و به اداره ثبت شرکت ها تسلیم شود. سپس با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار و با به حد نصاب رسیدن سهام تعیین شده مجمع عمومی موسسین تشکیل می شود و صورتجلسه ای تنظیم می شود که در آن مدیران و بازرسین تعیین شده و اساسنامه و اظهارنامه و سایر مدارک قانونی شرکت نیز توافق شده است.

بعد از آن و با تشکیل هیئت مدیره منتخب مجمع عمومی موسسین سمت های مدیران تعیین می شود و با رد یک تقاضانامه شرکت بصورت قانونی ثبت می شود.

برای دریافت جزئیات ثبت شرکت سهامی عام مقاله ثبت شرکت سهامی عام را مطالعه فرمایید.

ثبت شرکت سهامی خاص کاشی و سرامیک

نوع دوم ثبت شرکت پیشنهادی برای کاشی و سرامیک ثبت شرکت سهامی خاص می باشد. این نوع شرکت ها که تمامی توان مالی خود را از شرکای خود دریافت می کنند بسیار محدودتر از شرکت سهامی عام هستند ولی همانند شرکت های سهامی عام میزان تعهدات هر نفر شریک که نباید در این نوع شرکت ها از 3 نفر کمتر باشد به اندازه آورده نقدی و غیر نقدی آنها در این شرکت ها می باشد.

حسن شرکت های سهامی خاص این است که اولا توان رقابتی آنها توسط خود شرکا و با میزان سرمایه ای که آورده می شود مشخص می شود و اگر این شرکا از شرکا حقوقی هم باشند می توانند توان رقابتی بالایی داشته باشند و بازار داخلی و خارجی بزرگی را مورد هدف قرار دهند.

دومین حسن شرکت سهامی خاص کاشی و سرامیک نحوه تصمیم گیری ساده تر و عملیاتی تر در شرکت می باشد و ضمنا هیچ محدودیتی نیز این شرکت ها برای رقابت در داخل و یا خارج از کشور ندارند و به راحتی می توانند با داشتن یک کارت بازرگانی معتبر به امر صادرات هم مبادرت نمایند.

برای ثبت شرکت سهامی خاص نیازی به پذیره نویسی نیست و باید همه سرمایه توسط خود شرکا تادیه شود و نهایتا می تواند این سرمایه غیر نقدی تعهد شود. هرچند باید حداقل 35 درصد از سرمایه تعیین شده تادیه شود.

شرکت های سهامی خاص باید مدیران را از بین خود انتخاب کنند، بازرس داشته باشند و با رد درخواست به اداره ثبت شرکت ها پس از تهیه اظهارنامه، اساسنامه، تقاضانامه، مدارک هویتی شرکا و .... شرکت خود را در این اداره به ثبت برسانند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود کاشی و سرامیک

شرکت های کاشی و سرامیک با مسئولیت محدود شاید در ایران در رده دوم محبوبیت باشند اما در سایر نقاط دنیا در رده اول محبوبیت و کارایی قرار دارند. ثبت این نوع شرکت ها ساده تر و تنها به دو نفر شریک نیاز است. تصمیم گیری در شرکت بر عهده خود شرکا است و سهامی در کار نیست بلکه سرمایه شرکت بصورت سهم الشرکه است یعنی هر فرد به میزانی سرمایه شرکت را متعهد و تادیه می کند و به همان اندازه هم در شرکت مدیون است.

شرکت های با مسئولیت محدود کاشی و سرامیک در بین افرادی که سرمایه کمتری دارند معمولا به ثبت می رسد. اما در نظر داشته باشید که توان رقابتی این شرکت ها هم دقیقا با توجه به میزان سرمایه شرکت برابر است. یعنی حتی برخی از شرکت های با مسئولیت محدود از شرکت های سهامی خاص توان بسیار بالاتری دارند.

بنابراین هیچ محدودتی در کار این شرکت ها نیست و ضمنا تصمیم گیری و ثبت آنها هم راحت تر است. شرکت با مسئولیت محدود را به راحتی با یک فرد دیگر و تنها با 100 هزار تومان می توانید ثبت کنید. به جای اساسنامه باید شرکتنامه تهیه شود و عمده عملیات ثبتی شرکت تنها با توافق شرکا انجام می شود.

تعداد شرکت های با مسئولیت محدود هر روز بیشتر می شود ولی آنچه که اهمیت و توان شما را در این شرکت ها به اثبات می رساند عمدتا دریافت رتبه برای شرکت می باشد.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود کاشی و سرامیک و شناخت شرایط کلی این نوع شرکت ها مقاله ثبت شرکت با مسئولیت محدود را دقیقا مطالعه فرمایید.

البته ذکر این سه نوع شرکت دال بر این موضوع نیست که امکان ثبت شرکت کاشی و سرامیک در قالب شرکت های تضامنی، تعاونی و یا مختلط نیست بلکه این سه نوع شرکت خواهان بیشتری دارد و به دلیل ساختاری که دارد بیشتر توصیه می شود.

مدارک و مستندات مورد نیاز برای ثبت شرکت کاشی و سرامیک

 • تهیه اظهارنامه در دو نسخه
 • تهیه اساسنامه و یا شرکتنامه در 2 نسخه بسته به نوع شرکت
 • تادیه حداقل 35 درصد از سرمایه تعهد شده برای ثبت شرکت سهامی عام و یا سهامی خاص
 • مدارک شناسایی و هویتی شرکا و یا سهامداران
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه تمامی شرکا
 • تقاضانامه ثبت شرکت
 • برگزاری و تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
 • برگزاری و تنظیم صورتجلسه هیئت مدیره
 • مجوز و مدارک برگزاری پذیره نویسی برای ثبت شرکت سهامی عام
 • مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار برای ثبت شرکت سهامی عام
 • واریز هزینه های ثبت شرکت
 • اقرار نامه مدیران و بازرسین شرکت سهامی خاص و عام
 • وکالتنامه وکیل

ثبت شرکت کاشی و سرامیک در هر نوع قالب حقوقی نیازمند دانش و تخصص فراوان حقوقی است و داشتن پشتوانه و تجربه فراوان برای ثبت این نوع شرکت ها می تواند موفقیت و آینده شرکت شما را تضمین کند.

اگر شما هم خواهان ثبت شرکت کاشی و سرامیک هستید قبل از مشورت و مشاوره با کارشناسان موسسه حقوقی ثبت شرکت ویونا دست به هیچ اقدامی نزنید.  وکلا ما در موسسه حقوقی ویونا با دانش و تخصص فراوان و اعتبار بالا آماده ارائه خدمات ثبت شرکت و برند شما در کاشی و سرامیک بصورت تخصصی و تضمینی می باشند.

همیشه به یاد داشته باشید که اولین و مهم ترین رکن موفقیت شما ثبت شرکت بصورت قانونی و بر اساس ریزه کاری هایی است که می تواند برای تغییرات شرکت در آینده و نگرش های نو شما به بازار بسیار تاثیر گذار باشد. ما در موسسه حقوقی ویونا این امکان را به شما خواهیم داد تا صاحب شرکتی شوید که بتوانید خیلی زود با رقبای خود رقابتی اصولی و مطمئن را تجربه کنید.

برای ثبت شرکت کاشی و سرامیک خود همین امروز با کارشناسان و وکلای خبره موسسه حقوقی ویونا تماس بگیرید و با شرایط و تخفیف ویژه شرکت خود را به ثبت برسانید.