جستجوی برند های آماده

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 14)

شرکت ها و موسساتی که خواهان شناخته شدن و رقابت سالم در میان سایر شرکت ها و موسسات هستند اغلب با تعریف و طرح یک برند و یا علامت تجاری اقدام به این کار می کنند. اما گاها همه شرکت ها و یا افراد حقیقی تمایلی به گذاشتن وقت زیاد و طراحی یک برند و سپس معرفی ان در بازار ندارند و بیشتر دوست دارند از امتیاز برند های ثبت شده دیگر به منظور سرعت بخشیدن به فعالیت های خود استفاده نمایند.

مزیت این کار در درجه اول این است که اغلب این برند ها قبلا ثبت شده و مورد شناس می باشند و دوم اینکه نیازی به تفکر زیاد برای خلق یک برند و تلاش برای مطلوب جلوه دادن آن نیست.

اما وقتی می خواهید برندی اماده را خریداری نمایید باید ابتدا بدانید چگونه می توانید برند مورد نظر خود را جستجو و یا پیدا کنید. به چه شرکت هایی مراجعه و از چه سازمان هایی برای خرید برند اماده استفاده کنید و پس از انتخاب برند باید چه فعالیت هایی برای تصاحب آن انجام دهید.

ساده ترین راه برای یافتن برند اماده جستجوی برند مورد نظر در اینترنت می باشد. شما به راحتی می توانید با جستجوی همین کلمه برند اماده انواع سایت ها را پیدا کنید که به شما برند های مختلف را برای فروش عرضه می کنند. اما مطمئنا نمی توان به همه این سایت ها اطمینان داشت.

شما برای جستجوی علامت تجاری مورد نظر خودتان باید مواردی را مد نظر داشته باشید از جمله:

  • ثبت برند بطور قانونی
  • طبقات برند ثبت شده
  • داخلی و یا بین المللی بودن برند
  • موضوع برند
  • فرد صاحب برند

راه دیگر یافتن و جستجوی برند های اماده مراجعه به شرکت هایی است که این برند ها را به فروش می رسانند . ولی یکی از راحت ترین راه ها مراجعه به موسسات حقوقی مانند موسسه حقوقی ویونا است. این موسسات نه تنها لیستی از برند های موفق را در اختیار دارند که مالکین آنها قصد واگذاری و فروش انها را دارند بلکه به راحتی می توانند در سایت های معتبر و یا مراجع معتبر برند های مورد نظر شما را پیدا کنند.

پس از انتخاب برند خود به هر روش باید حتما برند مورد نظر را استعلام نمایید. با استعلام برند از سازمان مالکیت معنوی می توانید از اعتبار برند اطمینان پیدا کرده و نسبت به مالکیت ان خیالتان راحت تر باشد.

پس از یافتن برند و استعلام ان باید به دفتر خانه رسمی مراجعه نمایید تا دفتر خانه نیز استعلام دقیقی در خصوص برند انجام دهد . برای مراجعه به دفتر خانه رسمی باید توافقی برای نقل و انتقال و یا خرید برند در میان باشد. در توافق اولیه نباید همه پول توافق شده را به صاحب برند پرداخت نمایید. به همین منظور باید در هنگام عقد قرارداد اولیه تنها مقداری از هزینه را پرداخت نمایید و پس از مراجعه به دفتر خانه رسمی باید صلحنامه انتقال برند تنظیم شود و امتیازات برند به شما واگذار شود و مابقی هزینه پرداخت شود.

سپس باید موضوع انتقال برند به سازمان مالکیت معنوی ارجاع داده شود تا موضوع تغییرات منظور و در روزنامه رسمی و یک روزنامه کثیر الانتشار آگهی شود.

موضوع جستجوی برند در سایت ها و مراکز انتقال برند و یا در موسسات حقوقی باید انجام شود که اعتبار کافی را داشته باشند. شما باید برندی را انتخاب کنید که دقیقا خواسته های شما را تامین کند و در طبقات مورد نظر شما به ثبت رسیده باشد و همچنین باید در موضوع فعالیت شما طراحی شده باشد. مثلا شما نمی توانید برندی که محصول چرمی را معرفی می کند برای تولیدات مواد غذایی استفاده کنید چرا که حتی در صورت توافق برای خرید هم موضوع فعالیت شما را به خوبی منتقل نمی کند و هم اینکه به دلیل سو برداشتی که برای مشتریان به همراه دارد قابل ثبت در اداره مالکیت معنوی نیست.

همچنین در هنگام انتخاب برند در سایت ها و مراکز فروش برند باید در نظر داشته باشید که برندی را خریداری نمایید که بتوانید از همه طبقات ان بهره مند باشید. ضمنا برند نباید مشکل اخلاقی و یا حقوقی داشته باشد و یا قبلا به نام فرد دیگری به ثبت رسیده باشد و موضوع حق الورثه در میان باشد و مشکلات مالکیت داشته باشد.

در هر صورت داشتن یک مشاور حقوقی برای انتخاب و جستجوی برند  و انتخاب برندی مطمئن بسیار اهمیت دارد. پیشنهاد می کنیم این مهم را به مشاوران و متخصصین حقوقی موسسه حقوقی ویونا واگذار نمایید تا در کوتاه ترین زمان بهترین برند را برای شما خریداری نمایند.