شرایط ثبت برند خشکبار

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.50 (تعداد رای 3)

ایران یکی از سرزمین های حاصلخیز برای انواع طبقات خشکبار است. کیفیت خشکبار ایران در همه دنیا شناخته شده است و برای برخی از این تولیدات ما در جهان شناخته شده هستیم. مثلا پسته ایران در جهان همیشه به عنوان برترین بوده است. به همین دلیل داشتن شرکت های بسته بندی و یا بازرگانی در زمینه خشکبار بخصوص اگر با موضوع تجارت بین المللی همراه باشد بسیار سود اور و مهم است.

اما مصلما انچه به موفقیت یک شرکت خشکبار کمک بسزایی خواهد کرد ثبت برند خشکبار می باشد. برند باعث تمایز و شناخته شده محصولات شرکت ها از یکدیگر می شود و بخصوص در مورد موضوعاتی مانند خشکبار که طرفداران زیادی دارد و همه به دنبال محصولات با کیفیت و  شناخته شده هستند اهمیت بیشتری هم دارد.

خشکبار از خانواده مواد غذایی هستند ولی ثبت برند و علامت تجاری برای این موضوع از مواد غذایی الزامی نشده است. شما برای ثبت برند و یا علامت تجاری در موضوع خشکبار باید از اتحادیه خشکبار مجوز دریافت نموده و پروانه فعالیت معتبری بخصوص در زمان ارائه درخواست داشته باشید.

برند خشکبار الزاما نباید بصورت فارسی به ثبت برسد. اگر شما به عنوان یک بنگاه و یا شرکت صادراتی رد زمینه خشکبار فعالیت می کنید می توانید برند خود را با درج حروف و علائم لاتین به ثبت برسانید و تنها شرط اینکار ارائه کارت بازرگانی معتبر خودتان برای اثبات فعالیت تجاریتان می باشد.

حتی شما به عنوان یک بازرگان  و یا شرکت فعال در زمینه صادرات و یا واردات خشکبار می توانید برند خود را بصورت بین المللی به ثبت برسانید. برای این کار هم پس از ثبت برند و یا علامت تجاری خشکبار خود در ایران می توانید با مشاوره کارشناسان حقوقی درخواست خود را به زبان اسپانیایی، انگلیسی و یا فرانسوی برای سازمان جهانی ثبت برند به نام wipo ارسال و به راحتی برند خود را جهانی ثبت کنید.

هر چند ثبت برند خشکبار اعتماد مشتریان را به شما بیشتر خواهد کرد و باعث می شود مشتری به دلیل وجهه قانونی که در شما می بیند خیلی راحت تر محصولات شما را انتخاب کند. حتی شما برای موفقیت در صادرات محصولات خود و یا موفقیت در بازارهای غیر ایرانی نیز نیاز دارید که شناخته شوید و با استفاده از برند خود مبدا تولیدات خود را به جهانیان ثابت کنید.

همانگونه که گفته شد به دلیل شناختی که از خشکبار ایران در اغلب مناطق دنیا به دست امده همه به دنبال محصولات اصل و درجه یک ایرانی در بازارهای اروپایی و کشور های همسایه هستند و بهترین راه برای اثبات مبدا جغرافیایی محصولات چیزی نیست جز داشتن برند و علامت تجاری تعریف شده برای شما.

مزایا و دلایل ثبت برند خشکبار

برند ابزاری توانا و منحصر به خود شما پس از ثبت قانونی خواهد بود تا بواسطه ان بتوانید محصولات خود را با نشانی متفاوت به بازار عرضه و مشتریان خود را در شناخت و انتخاب محصولات خودتانت یاری رسانید. برند خشکبار شما اصالت و کیفیت محصولات را تضمین خواهد کرد و به مشتری از طرف شما برای کیفیت محصول اطمینان خواهد داد.

برند همچنین به عنوان یک وسیله ارزشمند در بازار یابی شرکت است. بازاریابان موفق با نگاه به برند و نشان تجاری شما بر روی محصولات شما سرمایه گذاری خواهند کرد وخیلی راحت تر می توانند شرکت شما را به سود مورد نظر برسانند.

برند می تواند تاثیر زیادی در رابطه تعاملات داخلی و خارجی شما گذاشته و به در صورت موفقیت به عنوان یک فاکتور کسب و کار جدید برای شما در امد زایی داشته باشد. شرکت های خشکبار دارای برند و علامت تجاری در نمایشگاه های داخلی و بین المللی موفق تر عمل خواهند کرد و خیلی راحت تر می توانند مشتریان را به خود مجذوب نمایند.

همچنین ارزش برند های مطرح و قانونی حتی برای بانک ها و موسسات مالی نیز پوشیده نیست و شرکت های موفق و صاحب برند خیلی راحت تر می توانند از خدمات مالی این موسسات بهره مند شوند.

شرکت های صاحب برند انگیزه بیشتری برای شناخته شدن و فروش محصولات خود دارند زیرا هدف انها برند سازی و داشتن بازارهایی فراتر از بازار های محدود اطراف خودشان است. انها اهداف کلان خود را با مدیریت برند می سازند و از این رو برند در جهت دهی برنامه های انها سودمند است.

ثبت برند و علامت تجاری در خانواده خشکبار نیاز به تخصص و دانش کافی در زمینه ثبت برند دارد. برای این منظور موسسه حقوقی ویونا اماده همکاری با شما عزیزان می باشد.