شرایط و مراحل ثبت شرکت در ایلام

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.17 (تعداد رای 3)

ایلام مرکز استان ایلام در غرب ایران است. شهری که مردمش به زبان کردی ایلامی سخن می‌گویند و تقریبا همه‌ی مردم به مذهب شیعه هستند. ایلام شهری با آب و هوای معتدل و کوهستانی است. دو دانشگاه مهم این شهر دانشگاه ایلام و دانشگاه علوم پزشکی ایلام هستند. علاوه بر این‌ها، ایلام شش دانشگاه و مرکز آموزش عالی دیگر نیز دارد. این شهر از نظر منابع گاز و نفت و همچنین گذرگاه بودن برای مسافران عراق فرصت‌های خوبی جهت سرمایه‌گذاری دارد. ایلام همچنین کارخانه‌های پالایشگاه گاز، پتروشیمی، صنایع سیمان، پویا نخ، زرجین بافت و سس سارگل را در خود جای داده است. استان ایلام علاوه بر کشاورزی، فرصت‌های خوبی برای پرورش زنبور عسل دارد و به علت پایانه‌ی مرزی مهران قابلیت مبادله‌ی کالا با عراق را نیز دارد. کانی‌های غیرفلزی نیز عمده منابع معدنی استان ایلام است. استان ایلام هفت شهرک صنعتی دارد که نزدیک به 450 واحد تولیدی و صنعتی در آن‌ها مشغول فعالیت هستند. این استان همچنین پانزده درصد از گاز کشور را تامین می‌کند. استان ایلام ده شهرستان به نام‌های ایلام، دهلران، چرداول، ایوان، آبدانان، دره‌شهر، مهران، ملک‌شاهی، بدره و سیروان دارد که شامل شهرهای ایلام، دره‌شهر، ایوان، دهلران، آبدانان، ارکواز، مهران، سرابله، آسمان‌آباد، چوار، پهله، دلگشا، بدره، مورموری، زرنه، لومار، موسیان، میمه، سراب‌باغ، صالح‌آباد و توحید هستند. شما برای ثبت شرکت در استان ایلام می‌توانید به یکی از مراجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری در ایلام، آبدانان، دهلران، شیروان و چرداول، دره‌شهر، ایوان یا مهران غرب مراجعه کنید و یا با کمک ثبت شرکت ویونا ثبت شرکت خود را راحت‌تر و سریع‌تر انجام دهید.

شرایط و مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایلام

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایلام شرایط و مراحل خاصی دارد که با هم دنبال می‌کنیم اما پیش از آن لازم است بدانید که شرکت با مسئولیت محدود که در جهان به نام ltd مشهور است شرکتی است که برای تشکیل آن نیاز به حداقل دو نفر وجود دارد. دو نفری که باید سرمایه‌ی شرکت را در قالب سهم‌الشرکه تامین کنند. سهم‌الشرکه در واقع مفهومی است که در شرکت با مسئولیت محدود وجود دارد. چون در این شرکت سهامی وجود ندارد و سرمایه به قطعات سهام تقسیم نمی‌شود برای آن که مقدار آورده‌ی نقدی یا غیرنقدی هر یک از شرکا مشخص شود از لفظ سهم‌الشرکه استفاده می‌کنیم. مدیر شرکت با مسئولیت محدود می‌تواند از میان شرکا یا از خارج آن‌ها تعیین شود و بنابر این می‌تواند حقوق بگیرد، بخشی از سود را دریافت کند و یا بدون حقوق کار کند. همچنین تقسیم سود می‌تواند بر اساس مقدار و میزان آورده‌های هر شریک باشد یا ترتیب دیگری برای آن تعیین شود. مدت مدیریت مدیر شرکت و شرایط و اختیارات آن نیز قابل انعطاف است. البته همه‌ی این مسائل باید در اساسنامه‌ی شرکت که باید به دقت تهیه شود، قید گردد.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود سه شرط مهم وجود دارد:

1- حداقل سرمایه‌ی لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایلام یک میلیون ریال است.

2- حداقل تعداد لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایلام دو نفر است که باید در تامین سرمایه با یکدیگر شراکت کنند.

3- عبارت با مسئولیت محدود قبل یا بلافاصله بعد از نام شرکت در همه‌ی اوراق رسمی باید ذکر شود.

برای آن که شرکت با مسئولیت محدود خود را ثبت کنید، باید از مدارک شناسایی همه‌ی اعضای اصلی شرکت کپی تهیه کنید و در دفاتر اسناد رسمی آن‌ها را برابر اصل کنید. همچنین باید برای همه‌ی اعضای هیئت مدیره‌ی شرکت از دفاتر پلیس+10 گواهی عدم سوءپیشینه تهیه کنید. به جز این‌ها شما باید اساسنامه‌ی شرکت، اظهارنامه، صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی و صورت‌جلسه‌ی هیئت موسس را در دو نسخه تهیه کنید همچنین اگر کار ثبت شرکت خود را به یک وکیل سپرده‌اید باید وکالت‌نامه را نیز به مدارک اضافه کنید.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایلام ابتدا با ثبت شرکت ویونا تماس بگیرید. ثبت شرکت ویونا به رایگان وکیلی را به محل کار شما اعزام می‌کند تا قراردادی برای ثبت شرکت شما به ثبت برسد. پس از انعقاد قرارداد نوبت به تکمیل مدارک می‌رسد. پس از آن که مدارک کامل شد ثبت نام در سایت اداره‌ی کل ثبت شرکت‌ها شروع می‌شود که باید نام‌های پیشنهادی خود را نیز در این مرحله ارائه دهید. ثبت شرکت ویونا در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. پس از این نوبت به تعیین نام و امضاداران و پر کردن فرم‌های لازم برای ثبت شرکت است. در مرحله‌ی بعد روند اداری ثبت شرکت آغاز می‌شود که توسط وکیل پایه یک ثبت شرکت ویونا انجام خواهد شد و در پایان شماره ثبت شرکت و مدارک ثبتی آن در محل موسسه به شما تحویل داده خواهد شد.

شرایط و مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام 

شرکت سهامی خاص شرکتی است که سرمایه‌ آن به قطعات سهام تقسیم می‌شود و هر شریک می‌تواند یک یا چند سهم را به خود اختصاص دهد. سهام شرکت سهامی خاص فقط باید بین اعضا تقسیم شود و کسی از بیرون شرکت نمی‌تواند سهام‌دار گردد. بنابر این امکان عرضه‌ی سهام شرکت در بازار بورس و پذیره‌نویسی وجود ندارد. مسئولیت صاحبان سهام در شرکت سهامی خاص در ایلام محدود به مبلغ اسمی سهام آن‌ها است. مبلغ اسمی سهام مبلغی است که روی برگه‌ی سهام درج شده و ربطی به ارزش واقعی سهام که در طول زمان ممکن است افزایش یا کاهش بیابد ندارد. همچنین در شرکت سهامی خاص عبارت سهامی خاص قبل یا بعد از نام شرکت (بدون فاصله از نام شرکت) باید در همه‌ی اوراق و آگهی‌ها و اسناد رسمی شرکت ذکر شود. در شرکت سهامی خاص انتخاب بازرس اجباری بوده (بر خلاف شرکت با مسئولیت محدود) و شما حتما باید دو نفر را به عنوان بازرس اصلی و بازرس علی‌البدل معرفی کنید. این دو نفر نباید با اعضای هیئت مدیره‌ی شرکت سهامی خاص نسبت نسبی داشته باشند. همچنین حداقل دو نفر باید به عنوان اعضای هیئت مدیره معرفی شوند و سهام‌داران نیز باید سه نفر باشند. با توجه به این که در شرکت سهامی خاص اعضای هیئت مدیره باید حداقل یک سهم در سرمایه‌ی شرکت داشته باشند پس به طور کلی حداقل پنج نفر برای ثبت این نوع از شرکت لازم است. دو نفر بازرس، یک نفر صرفا سهام‌دار و دو نفر عضو هیئت مدیره. اعضای هیئت مدیره نباید سوءپیشینه‌ی کیفری داشته باشند و سرمایه‌ی شرکت نیز حداقل باید صد هزار تومان باشد.

پس از بررسی شرایط ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام به مدارک آن اشاره می‌کنیم. شما علاوه بر کپی مدارک شناسایی اعضای اصلی شرکت که باید برابر اصل شده باشد به گواهی عدم سوءپیشینه‌ی کیفری برای اعضای هیئت مدیره نیز نیاز است. همچنین حداقل سی و پنج درصد از سرمایه‌ی شرکت باید در حسابی به نام حساب در شرف تاسیس شرکت واریز شود و سند این واریز هم ارائه شود.

به جز این‌ها شما برای ثبت شرکت سهامی خاص به اساسنامه، اظهارنامه و صورت‌جلسه‌ی هیئت موسس و مجمع عمومی نیاز دارید. همچنین وکالت‌نامه نیز نیاز است.

پس از این که از تصمیم خود برای ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام مطمئن شدید به ثبت شرکت ویونا زنگ بزنید و در این زمینه بیش‌تر مشاوره بگیرید. سپس ویونا برای شما یک وکیل مجرب را به رایگان اعزام می‌کند تا پس از بررسی حضوری مسائل یک قرارداد ثبت شرکت بین شما و ثبت شرکت ویونا منعقد شود. سپس در مراحل تکمیل مدارک، ثبت نام در سایت، امضای فرم‌ها، تعیین نام شرکت و... ویونا در کنار شماست و مراحل اداری ثبت هم توسط وکیل پایه‌ی یک ثبت شرکت ویونا انجام خواهد شد. در پایان در محل موسسه می‌توانید شماره ثبت شرکت خود را دریافت کنید و به فعالیت قانونی در قالب ثبت شرکت در ایلام بپردازید.