شرایط و مراحل ثبت شرکت در بوشهر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.42 (تعداد رای 6)

شهر بوشهر مرکز استان بوشهر است. استانی که در جنوب ایران واقع شده است. استان بوشهر به طور کلی شامل ده شهرستان با نام‌های بوشهر، تنگستان، جم، دشتستان، دشتی، دیر، دیلم، عسلویه، کنگان و گناوه است. این استان محل واردات و صادرات بندری ایران است و از این حیث اهمیت زیادی دارد. همچنین با توجه به موقعیت‌های فراوان صنعتی آن، به پایتخت انرژی ایران مشهور است. بزرگ‌ترین منبع مستقل گازی در این استان واقع شده است. نیروگاه اتمی، کشتی‌سازی، صادرات نفت خام و... از جمله صنایع مهم این استان هستند. بندر بوشهر، بندر گناوه، بندر دیلم، بندر ریگ، بندر دیر، بندر کنگان، بندر نخل تقی، بندر عسلویه و بندر عامری نیز با توجه به شرایطی که ذکر شد فرصت خوبی را برای سرمایه‌گذاری در این استان فراهم کرده‌اند. بنابر این اگر اهل بوشهر هستید و یا قصد سرمایه‌گذاری در این استان یا شهر را دارید به شما توصیه می‌کنیم مطلب زیر را که توسط کارشناسان ثبت شرکت ویونا تهیه شده است بخوانید تا از چند و چون کار مطلع شوید.

شرایط و مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بوشهر

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بوشهر ابتدا باید بدانید که به طور کلی به چه نوع از شرکت‌هایی شرکت با مسئولیت محدود گفته می‌شود. طبق تعریف قانونی شرکتی که در آن سرمایه‌ی شرکت را خود موسسان شرکت تامین کنند و سرمایه به قطعات سهام تقسیم نگردد شرکت با مسئولیت محدود نام دارد. در این نوع از شرکت‌ها، مقدار آورده‌های نقدی یا غیرنقدی هر یک از شریک‌ها به نام سهم‌الشرکه شناخته می‌شود.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بوشهر

یکی از مهم‌ترین شروط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بوشهر این است که با دو نفر هم می‌توان آن را تاسیس کرد. این افراد باید حداقل هجده سال سن داشته باشند و در واقع به سن قانونی رسیده باشند. همچنین سهام شرکت با مسئولیت محدود حداقل 100.000 تومان است. بسیاری از مواردی که برای شرکت‌های دیگر اجباری است برای شرکت با مسئولیت محدود اختیاری محسوب می‌شود. مواردی نظیر انتخاب بازرس، محدودیت در مدت مدیریت، انتخاب روزنامه جهت نشر آگهی‌ها و واریز بخشی از سرمایه‌ی شرکت پیش از تاسیس کامل آن.

در شرکت با مسئولیت محدود، هر یک از شرکا به اندازه‌ی سهم‌الشرکه‌ی خود در برابر تعهدات شرکت مسئول هستند و نه بیش‌تر یا کم‌تر. و همچنین اگر شرکت دچار ورشکستگی شود یا به هر دلیل موظف به پرداخت به فرد یا افرادی شود، قانون بسته به میزان سهم‌الشرکه‌ی شرکا از آن‌ها برای تامین خواسته‌ی فرد طلبکار می‌خواهد و این امر بسته به میزان سرمایه‌ی شخصی شرکا نیست.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بوشهر

اولین مرحله در ثبت شرکت با مسئولیت محدود تماس با وکلای مجرب ثبت شرکت ویونا است. پس از این اقدام، یک وکیل متخصص در کار ثبت شرکت به صورت رایگان به محل کار شما اعزام می‌گردد و قرارداد ثبت شرکت بین دو طرف منعقد می‌گردد. سپس نوبت به تکمیل مدارک لازم و ثبت نام در سایت می‌شود. برای ثبت نام در سایت نیاز است که نام‌های پیشنهادی شرکت مشخص شوند و فرم‌های مربوطه پر شود و امضاداران شرکت معلوم گردند. سپس امور اداری مربوط به ثبت شرکت انجام می‌شود و شماره ثبت شرکت به شما تحویل داده می‌شود. اتمام کار و تحویل نهایی کار در محل کار شما انجام خواهد گرفت.

شرایط و مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در بوشهر

شرکت سهامی خاص جزو شرکت‌هایی محسوب می‌شود که سرمایه‌ی آن به قطعات سهام تقسیم می‌شود و سهام‌داران به میزان سهام خود در شرکت حق دارند. به این گونه شرکت‌ها به طور کلی شرکت‌های سهامی گفته می‌شود که به دو نوع سهامی عام و سهامی خاص تقسیم می‌شوند. تفاوت این دو در این است که در شرکت سهامی عام موسسان می‌توانند بخشی از سرمایه را از طریق فروش سهام و از مردم تامین کنند اما در شرکت سهامی خاص فقط خود موسسان باید سرمایه را تامین کنند.

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص در بوشهر

برای ثبت شرکت سهامی خاص در بوشهر باید توجه کنید که تعداد افراد لازم برای این امر نباید کم‌تر از پنج نفر شود. سه نفر از افراد باید سهام شرکت را در اختیار داشته باشند و دو نفر بازرس‌های اصلی و جایگزین شوند. البته تعداد سهام‌داران حداقل سه نفر است و قطعا می‌تواند بیش از این هم باشد. مسئولیت صاحبان سهام به میزان مبلغ اسمی سهام آن‌ها است. درباره‌ی مبلغ اسمی باید گفت که این مبلغ، مبلغی است که بر روی برگه‌ی سهم نوشته شده است و ربطی به ارزش واقعی سهام (که ممکن است در طول زمان تغییر کند) ندارد. یکی دیگر از شروط ثبت شرکت سهامی خاص این است که عبارت شرکت سهامی خاص پیش یا پس از نام شرکت بلافاصله، ذکر شود و این امر برای همه‌ی اوراق، آگهی‌ها و اسناد رسمی شرکت لازم‌الاجراست. همچنین درباره‌ی سرمایه‌ی شرکت لازم به ذکر است که سرمایه‌ی شرکت سهامی خاص نیز مانند شرکت با مسئولیت محدود نباید از 100 هزار تومان کم‌تر شود. همچنین سهام شرکت را نمی‌توان در بازار بورس عرضه کرد و به راحتی آن را معامله کرد. همچنین باید روزنامه‌ای کثیرالانتشار برای انتشار آگهی‌های مربوط به شرکت تعیین گردد. لازم به ذکر است که مدت مدیریت هر مدیر در شرکت سهامی خاص دو سال است که البته این مقدار قابل تمدید است.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در بوشهر

  1. تماس با ثبت شرکت ویونا
  2. اعزام رایگان وکیل برای انعقاد قرارداد فی ما بین کارفرما و ثبت شرکت ویونا
  3. تکمیل مدارک لازم برای ثبت شرکت با مشورت و راهنمایی ثبت شرکت ویونا
  4. تعیین نام، پر کردن فرم‌های مربوطه و تکمیل اطلاعات لازم برای ثبت شرکت با راهنمایی ثبت شرکت ویونا
  5. ثبت نام در سایت اداره‌ی کل ثبت شرکت‌ها و ارسال اطلاعات و مدارک
  6. اجرای روال اداری ثبت شرکت تا مرحله‌ی گرفتن شماره ثبت شرکت
  7. پایان کار و تحویل آن به کارفرما در محل ثبت شرکت ویونا

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص در بوشهر

به جز گواهی عدم سوءپیشینه‌ی هیئت مدیره که از دفاتر پلیس به علاوه‌ی ده قابل تهیه است و همچنین مدارک شناسایی اعضای اصلی شرکت که شامل کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل‌شده است، مدارک دیگری هم به شرح زیر برای ثبت شرکت سهامی خاص در بوشهر الزامی است. اساسنامه، اظهارنامه، صورت‌جلسه‌ مجمع عمومی و صورت‌جلسه‌ هیئت مدیره و همچنین وکالت‌نامه‌ی لازم. همچنین گواهی تادیه‌ی قسمت نقدی سرمایه که نباید از 35 درصد از کل سرمایه کم‌تر باشد نیز جزو مدارک ثبت شرکت سهامی خاص در بوشهر است.

اگر می‌خواهید در شهر جنوبی بوشهر شرکت یا موسسه‌ای به ثبت برسانید و به راهنمایی‌های بیش‌تر لازم دارید وقت را تلف نکنید و هم‌اکنون با ثبت شرکت ویونا تماس بگیرید. مشاوران ما علاوه بر راهنمایی شما می‌توانند در اقدام به ثبت شرکت یا موسسه‌ شما به عنوان وکیل شما اقدام کنند.