شرایط و مراحل ثبت شرکت در رباط کریم

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 4)

اگر شما هم از اهالی شهرستان رباط کریم باشید و خواهان ثبت شرکت در این شهرستان تاریخی تهران می باشید برای ثبت شرکت و یا موسسه غیر تجاری باید شرایط و مراحل زیر را در نظر داشته باشید

ثبت شرکت در شهرستان رباط کریم با مراجعه به اداره مرکزی ثبت شرکت ها در تهران امکانپذیر می باشد. اداره ثبت شرکت ها در همه ایران نمایندگی ها و شعباتی را دارد ولی شهرستان رباط کریم به دلیل مجاورت و نزدیکی به تهران باید خدمات ثبتی خود را در خود اداره مرکزی ثبت شرکت ها انجام دهد.

هر فرد با هر گرایش و دیدگاهی می تواند در صورت داشتن شرایط لازم در این شهرستان اقدام به ثبت شرکت بکند و در واقع ثبت شرکت در شهرستان رباط کریم محدودیت خاصی ندارد. البته باید در نظر گرفت که تنها محدودیت ثبت شرکت در رباط کریم موضوع ثبت شرکت است. برخی از موضوعات نیازمند دریافت مجوز از سازمان ها و نهاد های مختلفی هستند که ممکن است به دلایلی برخی از این سازمان ها و نهاد ها اجازه فعالیت به برخی از شرکت ها را در این شهرستان نداده و یا شروطی را برای صدور مجوز برای انها در نظر داشته باشند.

مراحل ثبت شرکت

اولین قدم در ثبت هر نوع شرکتی انتخاب موضوع است. موضوع را باید خودتان با توجه به تخصص و توانایی خودتان انتخاب کنید. البته نیازی نیست همه توانایی ها را به تنهایی داشته باشید . کافی است تنها در یک جنبه توانا باشید. زیرا شرکت نوعی مشارکت است و سایر توانایی را می توانند شرکای شما به همراه داشته باشند و یکدیگر را تکمیل کنید.

موضوع دوم پس می شود انتخاب شریک. انتخاب شریک موضوع حساسی است. نباید صرف اینکه فرد توانایی لازم را دارد به ان اطمینان کنید.برای موفقیت خود در شرکت و داشتن اینده ایده ال بهترین شرکا را انتخاب کنید. البته این موضوع نیز نباید باعث تردید شما شود. شرکت به دلیل اینکه ساختاری حقوقی و مستحکم دارد به خودی خود به شما باید اطمینان بدهد که ترسی از شراکت نداشته باشید.

برای این کار یک توافقنامه امضا خواهید کرد. ما در موسسه حقوقی ویونا این کار را برای شما با در نظر گرفتن همه شرایط انجام خواهیم داد تا شراکتی پایدار داشته باشید.

پس از ان باید قالب شرکت خود را انتخاب کنید. قالب شرکت در انتخاب شریک هم دخیل است. یعنی شما باید قالب شرکت خود را بدانید تا بتوانید تعداد حداقل شریک خود را در نظر بگیرید. مثلا شرکت سهامی خاص 3 نفر، سهامی عام 5 و با مسئولیت محدود 2 نفر را حداقل برای ثبت شرکت الزاما نیاز دارد. قالب شرکت با توجه به موضوع شرکت انتخاب می شود اما محدودیتی در انتخاب نوع قالب شرکت نخواهید داشت. ما به شما مشاوره لازم را در موسسه حقوقی ویونا خواهیم داد تا بهترین قالب را با توجه به موضوع و سرمایه خود به ثبت برسانید.

پس از ان باید حداقل 5 نام انتخاب کنید و در فرم تعیین نام یادداشت کنید. نام شرکت را متناسب با موضوع و فعالیت خود انتخاب کنید و از سه سیلاب برای ان استفاده کنید. نام باید ایرانی و دارای معنی و مفهوم فارسی باشد و تکراری و بی مفهوم نباشد. در ضمن باید اسمی انتخاب کنید که مغایر شخصیت ایرانی و فرهنگ اسلامی نباشد.

قدم بعدی تنظیم اساسنامه، شرکتنامه و سایر مستندات مورد نیاز شرکت است. به دلیل تخصصی بودن این موضوع بهتر است تماما با مشاوره وکلای خبره موسسه حقوقی ویونا این موضوع را به سرانجام برسانید تا خدایی نا کرده با اشتباهات فاحش و مشکل ساز همراه نباشد.

حالا که این موارد را اماده کردید باید شرکت را ثبت کنید. اگر شرکت سهامی باشد باید یک گواهی هم از بانک دریافت کنید که حداقل 35 درصد از سرمایه را سپرده کرده اید.

اولین قدم ثبت نام در سایت اداره ثبت شرکت ها می باشد. این کار هر چند به ظاهر ساده به نظر می رسد ولی حتما ان را به مشاور و یا وکیل خود واگذار کنید. در این مرحله باید نام و مشخصات متقاضیان و مستندات با ارائه عدله کافی وارد شود و بصورتیکه بتواند کارشناسان اداره ثبت شرکت ها را متقاعد کند تا ثبت شرکت را قبول کنند.

پس از تایید کارشناسان اداره ثبت شرکت ها باید مدارک و مستندات بصورت حضوری به این اداره تحویل داده شود . مستندات برابر اصل می شود و چنانچه مشکلی نداشته باشد پیش نویس اگهی ثبت در روزنامه رسمی توسط خود کارشناسان اداره ثبت شرکت ها تهیه و پس از واریز هزینه های ثبت و اگهی توسط شما در روزنامه رسمی و یک روزنامه کثیر الانتشار موضوع شرکت اگهی می شود.

شرکت شما در این مرحله ثبت شده اما اقداماتی را نیاز دارید تا شرکت بتواند قانونی به فعالیت بپردازد . از جمله این موارد تهیه دفاتر پلمپ مالیاتی و ثبت نام برای دریافت کد اقتصادی می باشد. البته موضوع ثبت برند و علامت تجاری و یا رتبه  بندی نیز برای اهمیت شرکت شما و اعتبار ان بسیار موثر است که همه این موارد را می توانید تنها با یک وکالتنامه به کارشناسان و متخصصین موسسه حقوقی ویونا و با همراهی ما به دست بیاورید.

فراموش نکنید ثبت شرکت در رباط کریم و یا هر منطقه دیگر یک موضوع بسیار تخصصی است و اینده شما به ان بستگی خواهد داشت. بدون در نظر گرفتن اینده ای که در پیش رو دارید و به گمان راه اسان خودتان اقدام به ثبت شرکت نکنید.