شرایط و مراحل ثبت شرکت در زنجان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 1)

زنجان از شهرستان‌های شمال غرب ایران است و مرکز استان زنجان به شمار می‌آید. استان زنجان شامل 8 شهرستان است که به شرح: زنجان، خدابنده، ابهر، خرمدره، طارم، ماهنشان، ایجرود و سلطانیه است. در میان شهرستان‌های یادشده همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم زنجان به‌عنوان مرکز استان برگزیده‌شده است. زنجان از شهرهای ترک‌زبان ایران است و پیشینه تاریخی مخصوص به خود را دارد. مردم، زنجان را به چاقوهای مرغوبش می‌شناسند و یکی از صنایع مهم این شهر که در واقع از راه‌های امرارمعاش مردم نیز محسوب می‌شود تولید چاقو است. صنعت‌های دیگری در زنجان مشغول فعالیت هستند که به‌اختصار می‌توان به معدن‌های موجود در آن اشاره کرد به‌عنوان‌مثال معدن سولفات منیزیم، آلونیت، منگنز، مس، آهن و ... از معدن‌های موجود در این شهر است.

مختصری از شهر زنجان در بالا آورده شد و تنها هدف پرداختن به مقدمه‌ای در مورد این شهر بود ما می‌خواهیم در مورد سرمایه‌گذاری در این شهر توضیح دهیم و اطلاعات لازم را در اختیار دوستانی قرار دهیم که قصد سرمایه‌گذاری در زنجان رادارند. یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در عرصه تجارت، ثبت شرکت است. از منافع بی‌شمار ثبت شرکت می‌توان به فعالیت در حیطه قانون و داشتن اعتبار از این طریق اشاره کرد. شما می‌توانید جهت سرمایه‌گذاری در زنجان به ثبت شرکت در آن بپردازید. ثبت شرکت در زنجان در واقع یکی از راه‌های خوب سرمایه‌گذاری در این شهر است. شما می‌توانید در هر یک از شهرستان‌های این استان که هستید به اداره ثبت شرکت همان منطقه مراجعه کرده و به ثبت شرکت خود بپردازید. طی روند اداری درنهایت ثبت شرکت شما در اداره کل ثبت شرکت در استان یعنی اداره ثبت شرکت زنجان به ثبت می‌رسد. برای راحت‌تر شدن کار خود می‌توانید از خدمات ثبت شرکت ویونا نیز بهره‌مند شوید. کافی است هم‌اکنون با ما تماس بگیرید. به‌طورکلی شما می‌توانید در 8 زمینه اقدام به ثبت شرکت کنید. این 8 دسته با توجه به حیطه فعالیت‌ها و اختیاراتشان دسته‌بندی‌شده‌اند. بعضی از این دسته‌ها تخصصی‌تر و بعضی عمومی‌تر هستند و همچنین تقاضای ثبت شرکت در بعضی دسته‌ها آمار بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند. ما در اینجا به بررسی دسته‌هایی می‌پردازیم که عمومیت بالاتری را به خود اختصاص داده‌اند. اما در نظر داشته باشید که می‌توانید اطلاعات جامع را در زمینه ثبت دیگر شرکت‌ها از ثبت شرکت ویونا دریافت کنید.

شرایط و مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در زنجان

قبل از آنکه در مورد شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در زنجان توضیح دهیم باید در زمینه ماهیت آن توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهیم تا با دید بهتری جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در زنجان اقدام نمایید.

شرکت‌هایی را شرکت با مسئولیت محدود می‌نامند که جهت انجام امور تجاری تأسیس می‌شوند و اعضای آن سرمایه اولیه آن را تأمین می‌کنند. سرمایه شرکت به‌صورت جمع سهم‌الشرکه‌ی هر شریک محاسبه می‌گردد و در واقع تقسیم سهام صورت نمی‌پذیرد و هر فرد سهام جداگانه ندارد (سرمایه در قالب سهم‌الشرکه بین افراد تقسیم شده است. هرکس می‌تواند به هر میزان که خواست در سرمایه‌ی شرکت به صورت نقدی یا غیرنقدی شریک شود و این مقدار را سهم‌الشرکه می‌نامند). همچنین حیطه مسئولیت افراد در شرکت نیز محدود به میزان سهم آن‌ها در تأمین سرمایه اولیه است.

اگر با این تعریف می‌خواهید اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در زنجان بکنید تنها باید مدارک و مراحل آن را سپری کنید مشروط بر آن‌که مشمول شرایط تعریف‌شده برای آن شوید. به همین راحتی! اما لازم است در این قسمت برای شما این شرایط را شرح دهیم. شرایطی که قانون جهت اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در زنجان در نظر گرفته بدین شرح است:

الف تعداد اعضا: این شرط در واقع حداقل میزان تعداد اعضا جهت اقدام به ثبت را اعلام می‌کند؛ این درحالی‌که است که مرز حداکثری برای آن در نظر نمی‌گیرد و صرفاً می‌گوید تعداد شرکا نباید کمتر از 2 نفر (که به سن قانونی رسیده باشند) باشد.

ب میزان سرمایه: در این قسمت نیز مرز حداقل تعیین‌شده ولی حداکثر آن مدنظر نیست. باید در نظر داشته باشید که برای ثبت شرکت حداقل سرمایه‌ای که باید تعریف کنید یک‌میلیون ریال معادل 100 هزار تومان است.

ج تأمین سرمایه: در مورد تأمین سرمایه نیز باید توجه داشته باشید که جهت تأمین آن باید حداقل 2 نفر از اعضا در آن سهیم باشند. طبق قانون نمی‌شود که تنها یک نفر سرمایه اولیه را تأمین کند؛ اما اینکه هر فردی به چه میزان سهم داشته باشد مهم نیست و صرفاً تعداد اعضای تأمین‌کننده مهم است.

این سه شرط از شروط اساسی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در زنجان است. البته شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات کامل‌تر و توضیحات بیشتر با «ثبت شرکت ویونا» تماس گرفته و از مشاوران ما راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید. اکنون‌که شرایط را بررسی کردیم می‌توانیم مدارکی که جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در زنجان تهیه و تنظیم نمایید را نام ببریم.

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود در زنجان

مدارکی که مؤسسان شرکت (خود شما) باید فراهم کنید:

  • *کپی مدارک شناسایی اعضای اصلی شرکت
  • *گواهی عدم سوءپیشینه هیئت‌مدیره

مدارکی که می‌توانید با کمک «ثبت شرکت ویونا» تهیه کنید عبارتند از:

  • *دو برگ اظهارنامه شرکت با مسئولیت محدود
  • *دو جلد اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود
  • *دو نسخه صورت‌جلسه مجمع عمومی مؤسسان
  • *دو نسخه صورت‌جلسه هیئت‌مدیره
  • *وکالت‌نامه

لازم است توضیحی من باب دسته‌بندی بالا بدهیم. در روند ثبت شرکت در صورتی‌که شما قراردادی با ثبت شرکت ویونا ببندید این شرکت متعهد می‌شود که ثبت شرکت شما را با تمام روند اداری آن به‌طور قانونی انجام دهد. همچنین تهیه و تنظیم مدارکی که ممکن است شما در تهیه آن‌ها دچار مشکلاتی شوید را طی روند قانونی، خود به عهده می‌گیرد و بعد از عقد قرارداد و طی یک‌زمان معین شرکت ثبت‌شده شما را معرفی کند. در بالا دسته‌بندی‌ها برحسب مدارکی است که شما خودتان می‌توانید بدون هیچ تجربه‌ای به دست آورید و همچنین مدارکی که ممکن است نیازمند تجربه باشد و به همین سبب ثبت شرکت ویونا برای به شما برای تهیه آن‌ها کمک می‌کند.

اکنون نوبت به بررسی مراحل ثبت شرکت رسیده است. این مراحل نیز به شرح زیر است:

1 امضای قرارداد با «ثبت شرکت ویونا» که توسط وکیل این شرکت صورت می‌گیرد.

2 کامل کردن مدارک لازم توسط نماینده حقوقی شما در «ثبت شرکت ویونا»

3 ثبت‌نام در سایت «اداره‌ی ثبت شرکت‌ها»

4 مشخص کردن نام شرکت

5 امضای برگه‌ها و مدارک مربوط به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در زنجان که با کمک وکیل شما تهیه‌شده و به امضای شما می‌رسد.

6 ارسال مدارک به اداره‌ی ثبت شرکت‌ها

7 واریز وجوه حق‌الثبت و حق‌الدرج به دست «ثبت شرکت ویونا» و تحویل نهایی شرکت ثبت‌شده.

خلاصه‌ای ازآنچه شما جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید انجام دهید در بالا آورده شد. شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات دقیق‌تر و جامع‌تر با «ثبت شرکت ویونا» تماس بگیرید.

شرایط و مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان

به شرکت‌هایی شرکت سهامی خاص می‌گویند که اعضا با هدف انجام امور تجاری و دستیابی به سود و بازدهی تأسیس می‌کنند. سهام این شرکت‌ها را اعضا خودشان به‌تنهایی (بدون پذیره‌نویسی و اقدام در بازار بورس) تأمین می‌کنند و به همین خاطر هنگام تقسیم سهام که قابلیت قطعه‌بندی و تخصیص به افراد را دارد، تنها خودشان سهامداران شرکت خواهند شد. به‌عبارت‌دیگر سهام شرکت در میان خود اعضا می‌ماند. برخی به دلیل این که با این کار کنترل بیش‌تری می‌توان روی سرمایه داشت، ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان را پیشنهاد می‌کنند.

تعریف کلی ارائه‌شده از شرکت‌های سهامی خاص ممکن است شما را ترغیب به اقدام به ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان کرده باشد. جهت این کار شما باید مدارک و مراحل آن را انجام دهید مشروط بر آن‌که مشمول شرایط تعریف‌شده آن شوید. به‌اختصار ما در اینجا شرایط تعیین‌شده آن را بازگو می‌کنیم. شرایط لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان به شرح زیر است:

الف تعداد اعضا، بازرسین و هیئت‌مدیره: در خصوص تعداد اعضا حداقل افرادی که جهت ثبت باید معرفی کنید 3 نفر است که 2 نفر هم باید به‌عنوان بازرس و جانشین آن اعلام گردند. همچنین حداقل تعداد هیئت‌مدیره تعریف در هنگام ثبت حداقل باید 2 نفر باشد. نکته مهم آن است که میان بازرسین و هیئت‌مدیره نباید رابطه خویشاوندی نسبی باشد.

ب حیطه مسئولیت: در این شرکت بعد از تخصیص سهام، حیطه مسئولیت هر فرد به میزان مبلغ اسمی سهام او در تأمین سرمایه اولیه است. منظور از سهم اسمی، مبلغی است که روی کاغذ سهام درج شده و ارتباطی به ارزش واقعی سهام و سرمایه نقدی یا سرمایه غیر نقدی بودن ندارد.

ج سهامداران: در میان سهامداران شرکت، هر کدام از اعضای هیئت‌مدیره باید حداقل یک سهم در سهام شرکت داشته باشند.

د سرمایه اولیه: حداقل میزان سرمایه اولیه که باید توسط شما در هنگام ثبت شرکت تعریف شود، یک‌میلیون ریال معادل 100 هزار تومان است. همچنین باید در نظر داشته باشید که هنگام ثبت شما باید حداقل 35 درصد از سهام تعریفی را به‌صورت نقدی در یک حساب تحت عنوان حساب شرکت واریز کرده باشید و گواهی واریز آن را در میان مدارک به همراه داشته باشید.

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص در هر نقطه از ایران مثل زنجان بدین شرح است. اکنون‌که شرایط را بررسی کردیم لازم است در خصوص مدارک و مراحل نیز مواردی را ذکر کنیم.

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان

مدارکی که مؤسسان شرکت (خودتان) باید فراهم کنند:

*کپی مدارک شناسایی اعضا

*گواهی عدم سوءپیشینه اعضا

*ارائه‌ی گواهی واریز حداقل 35 درصد سرمایه

مدارکی که «ثبت شرکت ویونا» در تهیه آن‌ها به شما کمک می‌کند:

* صورت‌جلسه هیئت‌مدیره

* اساسنامه شرکت سهامی خاص

* اظهارنامه شرکت سهامی خاص

* صورت‌جلسه مجمع عمومی مؤسسان

*وکالت‌نامه

بعد از بررسی مدارک لازم است با مراحل ثبت نیز آشنا شوید که ما به‌اختصار در ادامه به آن می‌پردازیم.

1 تماس با مشاورین وکلای ثبت شرکت ویونا جهت اقدام ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان

2 اعزام رایگان وکیل متخصص «ثبت شرکت ویونا» به محل شما.

3 امضاء قرارداد پس از رسیدن به توافق.

4 تکمیل مدارک با کمک نماینده حقوقی شما در «ثبت شرکت ویونا».

5 ثبت‌نام در سایت و پذیرش اولیه توسط نماینده حقوقی شما.

6 تعیین نام شرکت و دریافت تأییدیه آن از اداره مربوطه و امضاء اوراق مربوطه.

7 انجام امور اداری در ثبت شرکت‌ها و گرفتن شماره ثبت توسط وکیل پایه‌یک (که حداقل 30 روز کاری زمان می‌برد).

8 اتمام کار و تحویل مدارک در موسسه به کارفرما.

در این لحظه ثبت شرکت سهامی خاص شما در زنجان به موفقیت به پایان می‌رسد. لازم به تذکر است که «ثبت شرکت ویونا» در زمینه تمام امور ثبتی در ادارات ثبت شرکت آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است و می‌توانید با ما تماس بگیرید.