شرایط و مراحل ثبت شرکت در همدان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 2.75 (تعداد رای 2)

شاید اکثر شما با نام هگمتانه در تاریخ آشنا باشید. هگمتانه شهری است که قدمت آن به دوره مادهای آریایی‌ بازمی‌گردد. هگمتانه درواقع همین همدان امروزی است. پس قدمت این شهر به زمان‌های خیلی قدیم بازمی‌گردد. در طول تاریخ قدمت­دار این شهر بارها پیش‌آمده که همدان به‌عنوان پایتخت ایران برگزیده‌شده است. همدان یکی از شهرهای مهم ایران و مرکز استان همدان شناخته می‌شود. استان همدان از لحاظ جغرافیایی از استان‌های غربی کشور محسوب می‌شود و با استان‌های زنجان، قزوین، لرستان و مرکزی همسایه است. استان همدان مانند دیگر استان‌های کشور علاوه بر مرکز خود یعنی شهرستان همدان، شهرستان‌های دیگری را نیز در حوزه استحفاظی خود جای‌داده است که این شهرستان‌ها به شرح: رزن، کبودرآهنگ، فامنین، بهار، اسدآباد، تویسرکان، ملایر و نهاوند است. اگر بخواهیم از حیث اقتصادی این شهر را بررسی کنیم، باید بگوییم نیروگاه برق همدان از نیروگاه‌های مهم به شمار می‌رود که به‌تنهایی برق کل استان را تأمین کرده و در مواردی تولیدات آن مورداستفاده اراک، سنندج و زنجان نیز واقع می‌رود. از دیگر صنعت‌ها و شهرک‌های صنعتی در حال فعالیت در همدان می‌توان به شهرک صنعتی بوعلی، شهرک صنعتی باغ بهشت، شهرک صنعتی قهاوند، شهرک صنعتی گنبد در حوزه استحفاظی همدان اشاره کرد.

به‌اختصار تعریفی که از همدان آوردیم اکتفا می‌کنیم و در ادامه به اصل موضوع مورد بحثمان که در مورد سرمایه‌گذاری در همدان است می‌پردازیم. در ادامه مطلب شما با مطالب مفیدی روبرو می‌شوید که شما را در زمینه گونه‌هایی از سرمایه‌گذاری در همدان مطلع می‌سازد. آنچه در زمینه سرمایه‌گذاری در همدان گفتیم با این راه تحقق می‌یابد. امروزه یکی از راه‌های مفید فایده و پر بازده جهت سرمایه‌گذاری ثبت شرکت است مشروط بر آنکه به‌صورت اصولی و با توجه به راهنمایی‌هایی صورت گیرد که از متخصصان خبره این زمینه دریافت کرده باشید. به‌عنوان‌مثال تعدادی از بهترین‌ها در ثبت شرکت ویونا آماده خدمت‌رسانی به شما هستند. اما هدف ما در اینجا توضیح ثبت شرکت در همدان است. شما جهت ثبت شرکت باید از طریق اداره ثبت شرکت همدان اقدام کنید. استان همدان جهت سهولت کار شما متقاضیانی که در دیگر شهرستان‌های این استان هستید، ادارات ثبت شرکت مربوط به همان منطقه شهر و شهرستان را تأسیس کرده و شما جهت ثبت شرکت مدنظر خود می‌توانید به همان اداره رجوع کنید. روند اداری تعریف‌شده باعث می‌شود که درنهایت شرکت شما در اداره ثبت شرکت کل استان یعنی اداره ثبت شرکت همدان به ثبت برسد.

جهت ثبت هر یک از دسته‌هایی که طبق قانون برای ثبت شرکت اعلام گشته‌اند شما باید مراحل اداری، شرایط و مدارک مربوط به آن را داشته باشید. ما در ادامه به بررسی دو دسته از مجموع 8 دسته تعریف‌شده می‌پردازیم و شرایط، مدارک و مراحل آن‌ها را بررسی و ارائه می‌کنیم. بدیهی است که این دو دسته انتخابی از آمار بالاتری بین متقاضیان ثبت شرکت برخوردار بوده‌اند و به زبان ساده‌تر از عمومیت بیشتری در تقاضای ثبت برخوردار بوده‌اند. اما در نظر داشته باشید که متخصصان هر یک از دیگر دسته‌های ثبت شرکت در ثبت شرکت ویونا حضور دارند و آماده خدمت‌رسانی و ارائه اطلاعات لازمه در زمینه دسته مدنظر شما هستند. کافی است که از طریق یکی از راه‌های ارتباطی با آن‌ها در تماس باشید.

شرایط و مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در همدان

طبق تعریف ارائه‌شده از شرکت با مسئولیت محدود، شرکت‌هایی که جهت انجام امور تجاری تأسیس‌شده‌اند و سرمایه آن را با هم تأمین می‌کنند تا سهام شرکت تشکیل‌شده (سهامی که غیرقابل تخصیص در قالب سهام به افراد است و به صورت سهم­الشرکه در نظر گرفته می­شود) و تنها به میزان سهمشان در تأمین سرمایه اولیه متعهد به مسئولیت‌های شرکت هستند را شرکت با مسئولیت محدود می­گویند.

طبق تعریف ارائه‌شده ممکن است شما متمایل به تأسیس شرکت با مسئولیت محدود در همدان شده باشید، بدین منظور ابتدا باید مشمول شرایطی که قوانین برای آن تعریف کرده، باشید این شرایط با اختصار به شرح زیر است:

الف ) باید در نظر داشته باشید که هنگام ثبت شرکت حداقل اعضای تشکیل‌دهنده آن باید 2 نفر که به سن قانونی رسیده باشند منظور گردد. همچنین هیچ‌یک از اعضای شرکت نباید سو پیشینه کیفری داشته باشند.

ب) به‌عنوان دومین شرط، لازم است بدانید که با توجه به تعریفی که از شرکت با مسئولیت محدود ارائه شد صرفاً تأمین سرمایه کفایت نمی‌کند، این شرط وجود دارد که حداقل 2 نفر در تأمین آن شریک باشند و سرمایه تنها توسط یک نفر تهیه نشده باشد.

ج ) اما دیگر شرط حاکم بر موضوع سرمایه در ثبت شرکت با مسئولیت محدود میزان آن است. مرزی برای حداکثری سرمایه‌ای که می‌خواهید تعریف کنید ارائه نشده اما باید در نظر داشته باشید که میزان آن نباید کمتر از یک‌میلیون ریال معادل 100 هزار تومان باشد. به‌عبارت‌دیگر حداقل میزان سرمایه اولیه، یک‌میلیون ریال است.

سه شرط بررسی‌شده در بالا شرایطی هستند که جهت اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در همدان باید مشمول آن‌ها شوید. همان‌طور که به چشم می‌آید شرایط خاص و سختی در این دسته در نظر گرفته نشده و به همین سبب و با توجه به مراحل و مدارک مورد نیاز آن نیز، این دسته از شرکت‌ها برای دوستانی که اولین بار است می‌خواهند وارد عرصه تجارت و ثبت شرکت شوند بسیار مناسب است؛ زیرا نیازمند تجربه‌های خاص و زیادی در این زمینه نیست.

اما بعد از آن که به بررسی شرایط لازم آن پرداختیم، نوبت به آن می‌رسد که مدارک مراحل آن را نیز برای شما بازگو کنیم. در ادامه شما با لیستی از مدارک و مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در همدان موجه خواهید شد.

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود در همدان

مدارکی که مؤسسان (خود شما) شرکت باید فراهم کنند:

- کپی مدارک شناسایی اعضای شرکت (کارت ملی و شناسنامه)

- گواهی عدم سوءپیشینه‌ی هیئت‌مدیره

مدارکی که ثبت شرکت ویونا فراهم می‌کند:

- دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود

- دو جلد اساسنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود

- دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان

- دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره

- وکالت‌نامه

اما ممکن است این سؤال برای شما پیش‌آمده باشد که منظور از مدارکی که مؤسسان باید فراهم کنند و مدارکی که ثبت شرکت ویونا فراهم می‌کند چیست؟ در واقع باید بگوییم این از خدماتی است که ثبت شرکت ویونا می تواند در اختیار شما بگذارد. مدارکی که تهیه آن‌ها نیازمند تجربه خاصی نیست و دردسر کمتری در مقایسه با دیگر مدارک را دارند، خودتان تهیه و تنظیم کرده اما در مورد تأمین دیگر مدارک هنگامی‌که طبق مراحل ثبت با وکیل شرکت به توافق رسیده و قرارداد را امضا کردید، نماینده حقوقی شما می­تواند به تهیه و تنظیم آن‌ها می‌پردازد.

بعد از تهیه مدارک نوبت به بررسی مراحل ثبت شرکت می‌رسد ما در زیر مختصراً به بررسی این مراحل پرداخته‌ایم.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در همدان

- تماس با مشاورین و وکلای ثبت شرکت ویونا جهت اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در همدان

- اعزام وکیل متخصص ثبت شرکت با مسئولیت محدود از طرف ثبت شرکت ویونا به محل شرکت به‌صورت رایگان

- در صورت توافق امضای قرارداد بین شما و ثبت شرکت ویونا جهت همکاری که توسط وکیل شرکت تنظیم گشته است.

- تکمیل مدارک توسط نماینده حقوقی شما در ثبت شرکت ویونا

- ثبت‌نام در سایت ثبت شرکت

- تعیین نام شرکت و دریافت تأییدیه آن و امضاء داران و فرم‌های مربوطه

- انجام امور اداری ثبت شرکت و گرفتن شماره ثبت (توسط وکیل ) طی حداقل سه روز کاری

- تحویل مدارک ثبت شرکت در موسسه ویونا به کارفرما

به همین منوال ثبت شرکت با مسئولیت محدود در همدان شما صورت گرفته و به نتیجه می‌رسد و شرکت شما ثبت می‌گردد.

شرایط و مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در همدان

در ابتدای راه ثبت شرکت سهامی خاص در همدان باید در مورد ماهیت شرکت‌های سهامی خاص اطلاعاتی کسب کنید به‌طورکلی شرکت‌هایی شرکت سهامی خاص در نظر گرفته می‌شوند که به‌منظور انجام امور تجاری تأسیس می‌گردند. اعضای آن شرکت با علم بر این اختیار که می‌توانند سهام این شرکت را با هم تامین کنند و هر فرد سهامی از شرکت را دریافت کند، منحصراً خود سرمایه را تأمین می‌کنند؛ تا سهام شرکت نیز تنها میان خود اعضا تقسیم شود. همچنین اعضا به میزان ارزش اسمی سهام خود در تأمین سرمایه شرکت متعهد انجام مسئولیت‌های شرکت می‌گردند.

مانند هر دسته‌ای از شرکت‌ها ثبت شرکت سهامی خاص در همدان نیز مشمول شرایطی است که شما را جهت اقدام به ثبت دارای مجوز می‌کند.

این شرایط به‌اختصار به شرح زیر است.

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص در همدان

الف) جهت ثبت شرکت حداقل اعضا و سهامداران باید 3 نفر باشند و 2 نفر نیز به‌عنوان بازرس و جانشین آن معرفی گردند که این بازرسین نباید با هیئت‌مدیره نسبت فامیلی و یا خویشاوندی داشته باشند.

ب) حداقل اعضایی که به‌عنوان هیئت‌مدیره باید معرفی کنید 2 نفر است.

ج ) هر یک از اعضای هیئت‌مدیره باید حداقل یک سهم از سهامی شرکت را دارا باشند.

د) اینکه چه میزانی را به‌عنوان سرمایه اولیه تعریف می‌کند مهم نیست اما باید در نظر داشته باشید که این میزان نباید کمتر از یک‌میلیون ریال باشد همچنین در هنگام تعریف سرمایه هنگام ثبت آن باید 35 درصد از آن به‌صورت نقدی تأمین‌شده باشد که در یک حساب تحت عنوان حساب شرکت در حال تاسیس در یکی از بانک‌ها واریز گشته باشد. و گواهی واریز آن ضمیمه مدارک شود.

اکنون‌که شرایط ثبت شرکت سهامی خاص در همدان را مطالعه و بررسی کردید نوبت به آن رسیده که نسبت به تهیه و تنظیم مدارک آن اقدام کنید و در نهایت مراحل اداری آن را انجام دهید. در ادامه مختصری از هر دو مورد آورده می‌شود.

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص در همدان

مدارکی که مؤسسان شرکت (خودتان) باید فراهم کنند:

- کپی مدارک شناسایی اعضا

- گواهی عدم سوءپیشینه‌ی اعضا

- ارائه‌ی گواهی واریز حداقل 35 درصد سرمایه

مدارکی که می­توانید با کمک ثبت شرکت ویونا فراهم کنید:

- دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت سهامی خاص

- دو جلد اساسنامه‌ی شرکت سهامی خاص

- دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان

- دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره

- وکالت‌نامه

همان‌طور که پیش‌تر در مورد مدارکی که مؤسسان می‌توانید تهیه کنند و مدارکی که ثبت شرکت ویونا برای شما تهیه می‌کند توضیح دادیم در ثبت شرکت سهامی خاص نیز این شرایط حاکم است. اکنون می‌توانیم باهم به بررسی مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در همدان بپردازیم.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در همدان

-تماس با مشاورین وکلای ثبت شرکت سهامی خاص در ثبت شرکت ویونا .

- اعزام وکیل متخصص در زمینه موردنظر (در اینجا ثبت شرکت سهامی خاص) به محل شرکت شما به‌صورت رایگان

- بعد از توافق میان شما و وکیل شرکت امضاء قرارداد تنظیم‌شده توسط وکیل که بین شما و ثبت شرکت ویونا وضع‌شده است .

- تکمیل مدارک توسط نماینده حقوقی شما در ثبت شرکت ویونا.

-ثبت‌نام در سایت و پذیرش اولیه.

- تعیین نام شرکت و دریافت تأییدیه آن از اداره مربوطه و امضاء اوراق مربوطه.

- انجام امور اداری در ثبت شرکت‌ها و گرفتن شماره ثبت توسط وکیل پایه‌یک (طی حداقل 30 روز کاری ).

- تحویل مدارک به شما در موسسه.

با سپری کردن این مراحل نهایتاً شما موفق به ثبت شرکت سهامی خاص در همدان می‌شوید. در انتها لازم است تأکید کنیم که شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات موردنظر خودتان در زمینه هرگونه سرمایه‌گذاری اعم از ثبت شرکت، موسسه و... با ثبت شرکت ویونا در تماس باشید.