شرایط و مراحل ثبت شرکت در کرمانشاه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.00 (تعداد رای 5)

یکی از مهم‌ترین شهرهای منطقه مرکز غرب ایران کرمانشاه است که مرکز استان کرمانشاه به شمار می‌رود. کرمانشاه از دوره تاریخی غنی‌ای برخوردار است و بناهای تاریخی زیبایی نیز در این شهر وجود دارد. کرمانشاه بزرگ‌ترین منطقه کردنشین ایران به شمار می‌آید. استان کرمانشاه یکی از استان‌های مرکزی ایران و در منطقه مرزی ایران با عراق واقع‌شده و در طول جنگ تحمیلی نیز خسارات زیادی را متحمل شده است. در تقسیمات کشوری کرمانشاه را مشتمل بر 14 شهرستان،31 شهر،31 بخش و 84 دهستان دانسته‌اند. شهرستان‌هایی که در حوزه استحفاظی این استان قرارگرفته‌اند شامل: اسلام‌آباد غرب، پاوه، ثلاث باباجانی، جوانرود، دالاهو، روانسر، سرپل ذهاب، سنقر، صحنه، شیرین، قصر شیرین، کرمانشاه، کنگاور، گیلانغرب و هرسین می‌شود. همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم در میان این شهرستان‌ها، کرمانشاه به‌عنوان مرکز این استان انتخاب‌شده است. از صنعت‌های مهم و رایج دز کرمانشاه، صنعت کشاورزی است. بخش عمده‌ای از نیاز کشاورزی کشور در این منطقه کشت و تأمین می‌گردد به‌عنوان مرکز کشاورزی ایران به شمار می‌آید. نیروی کار جوان و پرتوان در کنار زمین حاصل خیز از علل رونق کشاورزی در این منطقه به شمار می‌آید. تولید محصولات کشاورزی در این استان به‌قدری چشم‌گیر است که قسمتی از آن نیز صادر می‌شود و درآمد خوبی از این طریق برای کشور به ثمر می‌آید و به سبب هم‌مرزی این استان با عراق رتبه نخست صادران ایران و عراق را به خود اختصاص داده است؛ اما از دیگر صنعت‌های رایج در کرمانشاه می‌توان به وجود دو شهرک صنعتی در حوزه استحفاظی آن اشاره کرد و شرکت پالایش نفت کرمانشاه از مهم‌ترین آن‌هاست. وجود نفت خام در مناطق غرب ایران باعث شده تا این پالایشگاه در سال 1301 تأسیس شود و تا امروز مشغول فعالیت باشد.

با توجه به تعریفی کلی که از استان کرمانشاه ارائه گردید و با در نظر گرفتن هر دلیل شخصی دیگری که هر فرد می‌تواند داشته باشد ممکن است که شما ترغیب به سرمایه‌گذاری در کرمانشاه شده باشید. بدین منظور ما پاره از اطلاعات اولیه لازم در این زمینه را در این مطلب برایتان گردآوری کرده‌ایم و امیدواریم که مفید فایده قرار بگیرد.

ثبت شرکت در کرمانشاه هم‌اکنون در تمامی شهرستان‌های این استان صورت می‌گیرد و درواقع در هرکدام از شهرستان‌ها و یا حتی بخش‌ها اداره ثبت شرکت همان منطقه احداث‌شده و روند اداری ثبت شرکت در همان‌جا صورت می‌گیرد. آنچه حائز اهمیت است این است که درنهایت تمامی ثبت شرکت‌های انجام‌شده در اداره کل ثبت استان یعنی اداره ثبت شرکت کرمانشاه تأیید و بایگانی می‌گردد. درواقع به زبان ساده‌تر، تمامی اداره‌های واقع در استان کرمانشاه تحت نظارت اداره ثبت شرکت کرمانشاه مشغول به فعالیت هستند.

اما ثبت شرکت باعث می‌شود تا شما در بستری قانونی و تحت حمایت آن به انجام فعالیت بپردازید و اختیاراتی را به دست می‌آورید که طبیعتاً در شرایط مغایر آن نخواهید داشت. همچنین اعتبار لازم را هم در برابر ارباب‌رجوع و مردم و هم در برابر ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی به دست می‌آورید؛ اما قانون جهت سهولت ثبت شرکت برای ادارات ثبت شرکت و با توجه به گسترگی حیطه فعالیت‌هایی که شرکت‌ها می‌توانید داشته باشند آن‌ها را در 8 دسته (با توجه به حیطه فعالیت و اختیارت و موارد دیگر) قرارداده و شرکت مدنظر شما در هر دسته که قرار بگیرد جهت ثبت آن باید مراحل و مدارک مربوط به همان دسته و مشمولیت شرایط آن را دربر بگیرید.

با توجه به عمومیت مطلب و همچنین اختصار آن ما به بررسی کلی شرکت‌هایی می‌پردازیم که طبق آمار اداره کل ثبت شرکت کشور متقاضی بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند؛ اما شما نگران نباشید؛ جهت دریافت اطلاعات تخصصی درزمینه هرکدام از دیگر دسته‌ها و یا حتی مواردی که اینجا اشاره می‌شود می‌توانید با ثبت شرکت ویونا تماس گرفته و از متخصصان حاضر در آنجا کمک بگیرید.

شرایط و مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرمانشاه

تعریف کلی که طبق قانون برای شرکت‌های با مسئولیت محدود ارائه‌شده بدین شرح است: شرکت‌هایی که باهدف انجام امور تجاری تأسیس می‌شود و سرمایه اولیه آن‌ها توسط اعضا تأمین‌شده و سهام تشکیل می‌گردد. همچنین سهام این شرکت قابلیت تقسیم شدن و اختصاص به افراد را ندارد و حیطه مسئولیت افراد محدود به میزان سهم آن‌ها در تأمین سرمایه است.

با توجه به تعریف کلی ارائه‌شده هرکس که بخواهد جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرمانشاه اقدام کند باید شرایط اولیه آن را داشته باشد. این شرایط به‌اختصار در ادامه شرح داده‌شده است.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرمانشاه

1 حداقل اعضای تشکیل‌دهنده شرکت 2 نفر است که به سن قانونی رسیده باشند و 18 سال آن‌ها تمام‌شده باشد.

2 در اسم شرکت می‌بایست کلمات با مسئولیت محدود قید شود در ضمن اسم شرکت نباید تضمین اسم هیچ‌یک از شرکا باشد.

3 حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود یک‌میلیون ریال است.

4 حداقل 2 نفر از اعضای شرکت باید در تأمین سرمایه دخیل باشند اما میزان سهم هرکدام در تأمین سرمایه مدنظر نیست.

اکنون‌که شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرمانشاه را بررسی کردیم، می‌توانید جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرمانشاه اقدام کنید. در این امر مدارکی را باید تهیه و تنظیم کنید و مراحل اداری آن را با در دست داشتن این مدارک طی کنید. در ادامه به‌اختصار به مدارک لازم و مراحلی که باید سپری کنید اشاره‌شده است.

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرمانشاه

1- کپی کارت ملی و شناسنامه همه افراد (برابر با اصل شده)

2- گواهی عدم سوءپیشینه فقط برای اعضاء هیئت‌مدیره

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرمانشاه

 • با وکلای ثبت شرکت ویونا تماس بگیرید.
 • یک وکیل متخصص ثبت شرکت به محل شما اعزام می‌گردد. اعزام این وکیل هزینه‌ای در پی نخواهد داشت.
 • قراردادی فی‌مابین ثبت شرکت ویونا و شما امضا می‌شود.
 • تکمیل مدارک
 • در سایت ثبت نام می‌شود تا پذیرش اولیه گرفته شود.
 • نام شرکت، امضاداران و دیگر اطلاعات لازم تعیین می‌شود و فرم‌های مربوطه تکمیل می‌شود.
 • وکیل ثبت شرکت ویونا مراحل اداری را دنبال می‌کند.
 • کار به پایان می‌رسد.

با توجه تمامی مطالبی که ارائه شد اگر در هر زمینه از ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرمانشاه دچار ابهام و یا سؤالی شدید و نیازمند اطلاعات بیشتر بودید و یا حتی می‌خواهید اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرمانشاه کنید، می‌توانید با «ثبت شرکت ویونا» تماس گرفته و با متخصصان ما در این زمینه مشورت کنید و کمک‌های لازم را دریافت نمایید.

شرایط و مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در کرمانشاه

شرکت سهامی خاص طبق تعریفی که قانون برای آن در اداره ثبت شرکت ارائه داده، شرکتی است که شرکا جهت انجام امور اداری آن را تأسیس کرده و چون سهام آن قابلیت تقسیم و تخصیص به اعضا را دارد و با توجه به اینکه اعضا می‌خواهید سهام شرکت منحصراً بین اعضا تقسیم شود پس جهت تأمین سرمایه اولیه نیز صرفاً از اعضای شرکت کمک می‌گیرد و درواقع سرمایه و سهام شرکت هر دو در بستر خود اعضای شرکت به وجود آمده و تقسیم می‌شود. حیطه مسئولیت و تعهد اعضای این شرکت نیز محدود به میزان سهم اسمی آن‌ها در تأمین سرمایه اولیه است.

اما این شرکت نیز مانند دیگر شرکت‌ها شرایط خاصی را دارد و کسانی که می‌خواهید اقدام به ثبت شرکت سهامی خاص در کرمانشاه بکنند باید مشمول این شرایط شوند. شرایط ثبت شرکت سهامی خاص به‌اختصار در ادامه مطلب آورده شده است.

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص در کرمانشاه

 • شرکت با حداقل 3 نفر سهامدار و 2 نفر بازرس (به سن قانونی رسیده) که یکی بازرس اصلی و یکی بازرس علی البدل می‌باشد تشکیل می‌گردد.
 • سرمایه لازم برای شرکت حداقل یکصدهزار تومان است.
 • اعضاء هیئت‌مدیره دو نفر (حداقل) هستند.
 • 35% از سرمایه باید در یک حساب بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز شود.
 • بازرسان شرکت نباید با اعضای هیئت مدیره نسبت فامیلی داشته باشند.
 • در شرکت‌های سهامی خاص اعضاء هیئت‌مدیره می‌بایست حداقل دارای یک سهام باشند.

اکنون‌که با هم شرایط ثبت شرکت سهامی خاص را بررسی و مرور کردیم لازم است در باب مدارک و مراحل ثبت آن نیز صحبت کنیم. در ادامه مختصری از این دو مورد نیز آورده شده که می‌تواند برای شما مفید فایده باشد.

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص در کرمانشاه

1-کپی کارت ملی و شناسنامه همه سهامداران اعضاء و هیئت‌مدیره (برابر با اصل شده).

2-گواهی عدم سوءپیشینه برای اعضاء هیئت‌مدیره و بازرسین.

3-گواهی بانکی مبنی بر پرداخت 35% از سرمایه شرکت دریکی از بانک‌های کشور.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در کرمانشاه

 • شما با ثبت شرکت ویونا تماس می‌گیرید.
 • وکیل مجربی به محل شما اعزام می‌شود (رایگان).
 • قرارداد امضا می‌شود.
 • مدارک کامل می‌شود.
 • در سایت ثبت نام انجام می‌پذیرد.
 • نام و امضاداران شرکت مشخص می‌شوند.
 • امور اداری ثبت شرکت انجام می‌گیرد.
 • پایان کار و تحویل مدارک به شما

اگر درزمینه هرکدام از موارد فوق که در باب ثبت شکرت سهامی خاص در کرمانشاه گفته شد ابهام و یا سؤالی برایتان به وجود آمده می‌توانید جهت برطرف ساختن آن با ثبت شرکت ویونا تماس گرفته و رفع ابهام کنید.

همچنین توجه داشته باشید که در زمینه ثبت هرگونه شرکتی و یا موسسه‌ای «ثبت شرکت ویونا» آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.