مراحل ثبت شرکت در ورامین

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (تعداد رای 2)

شهرستان ورامین از بزرگترین و مهم ترین شهرستان های استان تهران می باشد که به غیر از تهران در راه های ارتباطی قم و سمنان نیز قرار گرفته و اقوام مختلفی در این شهرستان ساکن هستند. شهر ورامین با هدف بهره وری بیشتر از منابع انسانی و تخصصی خود و در راستای داشتن رقابتی سالم تر و موثر در در جامعه ایران همواره در تلاش بوده تا بتواند از فرصت ها ی موجود در بازار های موجود بخصوص در تهران نهایت بهره را ببرد.

بی شک برای اینکه بتوان نهایت بهره وری از دانش و تخصص خود را داشته باشید و بتوانید رقابتی تمام عیار و همراه با تخصص و همپای شرکت های بزرگ داشته باشید باید بتوانید همانند همه شرکت ها شما هم شخصیت حقوقی و قانونی خود را با ثبت شرکت و یا موسسه غیر تجاری به دست بیاورید.

نتیجتا برای ثبت شرکت باید مراحل و  اقداماتی را انجام دهید و شرایط و ویژگی هایی داشته باشید. از این رو برای ثبت شرکت در ورامین باید مراحل زیر را انجام دهید:

مراحل ثبت شرکت در شهرستان ورامین:

 • انتخاب موضوع: موضوع شرکت هدف اصلی فعالیت شرکت است. انچه که تمام برنامه ها و خواسته های شرکت را جهت دهی می کند و هر انچه که به خاطر ان شما شخصیت خود را حقوقی کرده اید. موضوع باید بر اساس دانش و تخصص شما در درجه اول و سپس بر اساس نیاز بازار انتخاب شود.
 • انتخاب قالب شرکت : قالب شرکت باید با توجه به موضوع شرکت و همچنین حجم فعالیت شرکت و میزان سرمایه و دارایی و مسئولیت خود انتخاب شود. قالب شرکت شاید در ابتدا امری چندان مهم متصور نشود و بتوان هر موضوعی را در قالب های مختلف انجام داد ولی برای ادامه حیات شرکت و به دلیل محدودیت ها و مسئولیت های قالب های مختلف اهمیت زیادی دارد
 • انتخاب شرکا: شریک در شرکت قوت قلب و پشتوانه شما است. با هر فرد نمی توان شراکت کرد. باید فرد و یا افرادی را انتخاب کنید که بتوانید هم بر تخصص انها حساب کنید و هم بر تجربه انها. ضمنا باید افراد شریک بسیار قابل اعتماد باشند.
 • انتخاب نام برای شرکت: نام شرکت باید مربوط به موضوع شرکت باشد. برای انتخاب نام دستورالعمل ها و قوانینی وجود دارد که شما را برای تعیین هر نوع اسمی محدود می کند. در کل نام باید مناسب با موضوع شرکت ، متناسب با اخلاقیات و شرعیات جامعه، مناسب با قوانین تجاری و منحصر به فرد باشد و در ضمن باید متشکل از سه سیلاب باشد.
 • تهیه مدارک شرکت: مدارک و مستندات حقوقی شرکت اصل و اساس شرکت هستند و همه توافقات و قوانین اجرایی و حقوقی شرکت در ان دیده می شود. اینده شرکت بسیار زیاد به این مستندات وابسته است. هر گونه اشتباه در این مستندات اینده شرکت را به خطر خواهند انداخت. از این رو انتخاب موسسه حقوقی معتبر مانند موسسه حقوقی ویونا برای تنظیم این مستندات اهمیت زیادی دارد. مهم ترین این اسناد اساسنامه، شرکتنامه و اظهارنامه هستند.
 • تشکیل مجمع عمومی موسسین: شما باید با سایر شرکا خود جلسه ای تشکیل دهید و همه باید حضور داشته باشند. در این جلسه باید اساسنامه و شرکتنامه و اظهارنامه را مطرح و همه ان را تایید و امضا کنید. نفراتی را باید برای هیئت مدیره و نفراتی را هم به عنوان بازرس در صورت نیاز انتخاب کنید. همچنین از این نفرات باید افرادی به عنوان دارنده حق امضا مشخص شوند. نفرات هیئت مدیره باید مسئولیت خود را کتبا و یا با امضا صورتجلسه بپذیرند. این جلسه موسوم به جلسه مجمع عمومی موسسین است و در ادامه روند شرکت با نام مجمع عمومی فوق العاده شناخته می شود که همه تصمیم های شرکت را باید اتخاذ کنند. تنظیم یک صورتجلسه با نام صورتجلسه مجمع عمومی موسسین برای ثبت شرکت الزامی است.
 • تشکیل هیئت مدیره: هیئت مدیره نیر باید متعاقبا تشکیل شود . در این جلسه باید موضوعات رسمی شرکت بحث شود و شرایط اجرایی مورد توافق قرار بگیرد. رئیس هیئت مدیره و نایب رئیس و دبیر و مدیر عامل هم اغلب در هیئت مدیره مشخص می شوند. در پایان هم باید صورتجلسه ای تنطیم و همه توافقات در ان درج و سمت ها مشخص و همه نفرات باید ان را امضا کنند.
 • ثبت نام در سایت اداره ثبت شرکت ها: از همه مدارک باید اسکن بگیرید. سپس به سایت اداره ثبت شرکت ها وارد شده و تقاضای خود را ثبت و مدارک را بارگذاری کنید. این مدارک و تقاضا بررسی خواهد شد و پس از چند روز کاری نتیجه اعلام خواهد شد. ثبت اطلاعات در این سایت به منزله ثبت شرکت نیست. این تنها راه میان بری برای ارائه مدارک جهت بررسی می باشد. به یاد داشته باشید شماره پیگیری را یادداشت نمایید تا بتوانید در هر بار مراجعه روند شرکت را پیگیری نمایید.
 • ارائه اصل مدارک به اداره ثبت شرکت ها : اگر با همه موضوعات ثبت شده در سایت اداره ثبت شرکت ها توافق شد باید اصل مدارک به همراه چند سری کپی تهیه و به اداره ثبت شرکت ها تحویل داده شود تا برابر اصل شود و ثبت شرکت نهایی شود.
 • پرداخت هزینه های ثبت شرکت: ثبت شرکت زمانی نهایی خواهد شد که شما همه هزینه های ثبت شرکت را پرداخت نموده و فیش ان را تحویل دهید
 • دریافت شماره ثبت و شناسه ملی: با پرداخت هزینه های ثبت شرکت دو شماره به شما داده خواهد شد. شماره ثبت شرکت و شناسه ثبت شرکت. این شماره ها بخصوص شناسه ثبت شرکت در حکم کد ملی شرکت است که همه اطلاعات و خلاصه وضعیت شرکت همواره از طریق ان قابل پیگیری است. این شناسه باید بر روی همه اسناد و مدارک شرکت درج شود.
 • اگهی ثبت شرکت: در پایان باید هزینه ای برای اگهی موضوع ثبت شرکت پرداخت نمایید و خلاصه ای از ثبت شرکت که توسط کارشناسان اداره ثبت شرکت تهیه شده دریافت و در روزنامه رسمی دادگستری و روزنامه کثیر الانتشاری که خودتان تعیین می کنید چاپ و یا اگهی نمایید.
 • تشکیل پرونده دارایی: هر چند شرکت تا مرحله قبل ثبت شده ولی باید برای اینکه بتوانید فعالیت قانونی داشته باشید پرونده دارایی خود را تشکیل بدهید و دفاتر پلمپ مالیاتی و کد اقتصادی خود را تحویل بگیرید.

اکنون شرکت شما در ورامین به ثبت رسیده و شما می توانید قانونا فعالیت خود را اغاز نمایید. برای ثبت شرکت هم می توانید از اداره مرکزی ثبت شرکت ها در تهران اقدام نمایید و هم از شعبه ثبت شرکت ها در شهرستان ورامین و اطمینان داشته باشید این موضوع در اعتبار شرکت هیچ تفاوتی ندارد.

موسسه حقوقی ویونا مفتخر خواهد بود تا در کنار شما موضوع ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری مورد نظر شما را با ارائه شرح مفصلی از مشاوره های و راه کار های حقوقی مهم و تاثیر گذار با قیمت استثنایی انجام دهد. تخصص ما این اطمینان را به شما خواهد داد که بدون اینکه نگران شرایط حقوقی و قانونی خود در حال و آینده باشید به فعالیت خود به راحتی ادامه دهید.