مراحل ثبت نام درخواست دفاتر پلمب تجاری

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.60 (تعداد رای 24)

مراحل ثبت نام درخواست دفاتر پلمب تجاری در اداره ثبت شرکتها:

هر کسبه ای و یا هر تاجری مکلف می باشد که دفاتر پلمب مالیاتی که شامل یک جلد دفتر روزنامه و یک جلد دفتر کل را دریافت نمایند.

با توجه به اینکه اعتبار و اهمیت و سندیت دفاتر پلمب تجاری محفوظ باشد برای تهیه آن ها مقررات خاصی تعیین گردیده است. با توجه به مواد 11 و 12 قانون تجارت باید دفاتر پلمب روزنامه و کل قبل از ثبت هرگونه معاملات از طرف نماینده اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری شماره گذاری و امضاء و پلمب گردد.

با توجه به اینکه درخواست فوق اینترنتی گردیده است می بایست از طریق سامانه اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری درخواست خود را نسبت به دریافت پلمب دفاتر تجاری اعلام نمایند.

در این متون قصد داریم مراحل درخواست پلمب دفاتر تجاری را در اداره ثبت شرکتها به طور کامل شرح دهیم:

در مرحله اول می بایست به سایت اداره ثبت شرکتها مراجعه نمود در صورتی که متقاضی پلمب دفاتر شخص حقوقی ثبت گردیده در مرجع ثبت شرکتها باشید باید در قسمت اطلاعات متقاضی نوع شخصیت را حقوقی انتخاب کنید و بعد تابعیت و شناسه ملی و شماره همراه و تلفن  ثابت به همراه کدپستی شخصیت حقوقی را در سامانه بارگذاری کنید ( با توجه به اینکه کلیه مراحل انجام کار توسط شماره پیامک درج شده ارسال می گردد لذا در ثبت نام و درج شماره تلفن دقت لازم را داشته باشید).

در مرحله شروع سال مالی و شرع ماه مالی می بایست اطلاعات کامل سال مالی شرکت و یا موسسه درج گردد.

در مرحله بعدی می بایست اطلاعات کامل مربوط به آدرس شخصیت حقوقی کامل گردد.

حتما توجه داشته باشید که در این مرحله دفاتر پلمب مالیاتی از طریق پست  به نشانی که ذکر میگردد ارسال خواهد شد ( دقت داشته باشید که درخواست دفاتر پلمب مالیاتی فقط در شهرهایی که در سامانه وجود دارد قابلیت اجرا می باشد)

در گام بعد باید اطلاعات شخص حقوقی را کنترل و در صورتی که اطلاعات مورد تایید باشد تایید اطلاعات شخصیت حقوقی را تایید نمایند.

مرحله بعدی با توجه به اطلاعات وارد شده به شما شماره پیگیری اختصاص می گردد و اطلاعات مربوط به یکی از اعضای هیئت مدیره را در سیستم وارد نمایید و در گام بعدی اسامی مابقی اعضای هیئت مدیره را به همراه اطلاعات مربوط به آن ها وارد شده در پایان با کلیک کردن بر روی گام بعد وارد مرحله جدیدی می شوید که در این مرحله با مشخص کردن اعضای هیئت مدیره و سمت اشخاص هیئت مدیره و مدت تصدی آن ها در سیستم وارد مرحله بعد می شوید که می بایست وضعیت حق امضا را وارد نمایید. در گام بعدی می بایست نوع دفتر  مورد تقاضا را که (دفتر کل، روزنامه) و تعداد برگ های دفاتر مشخص می باشد را وارد کنید و ذخیره شود.

پس از گذراندن این مرحله وارد تایید نهایی می شوید و پذیرش نهایی صورت میگیرد که در این مرحله می بایست مدارک و مستندات لازم را در پاکت قرارداده و ارسال برای اداره ثبت شرکتها نمایید که پس از بررسی مدارک شما توسط کارشناس اداره ثبت شرکتها مراحل فوق از طریق  سامانه و پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

مدارک مورد نیاز  جهت دریافت دفاتر پلمب ( اشخاص حقوقی )

  • کپی روزنامه تاسیس شرکت
  • کپی روزناه آخرین تغییرات شرکت ( در صورت داشتن تغییرات )
  • کپی کارت ملی مدیرعامل
  • وکالتنامه یا معرفی نامه برای نمایندگان که معرفی شده اند.

 مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقیقی جهت اخذ دفاتر پلمب مالیاتی:

  • کپی کارت ملی و شناسنامه

 در هر یک از مراحل اگر دچار مشکل شدید و سوالی داشتید شما می توانید با مشاورین ثبت شرکت ویونا تماس حاصل فرمایید.